Keresés

Részletes keresés

Csepizsolti Creative Commons License 2023.04.11 0 0 12449

Sziasztok.

Tapasztalt keltetésben jártas  személy véleményét, segítségét kérném. Adott egy tapasztalatlan viziszárnyas keltető , csirkek pulykák minden megy szépen. Második alkalommal probálunk libát keltetni. Ugyanaz a problémánk. Csipognak kopognak bent , nincs pattogzás ez a 29.nap. kell segíteni? Nem kell?? Profi páratartalom mérőt szereztünk gyári keltető , kitanulmànyoztunk forgatásról hütésről mindent. Be is tartottuk. Aggodom ..segitsetek légyszíves. (Alapjàron kb beton vastagságú a tojás , egyszer leejtettem es nem tört össze) 

 

Hinny Creative Commons License 2023.03.02 0 0 12448

Sziasztok! 

Néma-futókacsa hibrid tojóm elkotlott 13 db tojáson. Tudom hogy elvileg nem fognak kikelni. De mégis ha lenne valakinek hasonló kacsákkal tapasztalata, akkor szívesen olvasnám. 

 

bazsako Creative Commons License 2023.02.15 0 0 12447

Érdeklődöm, hogy jó 10 évvel ezelőtti Márton napi libapucolásról készült-e végül videó és, ha igen hol tudnám megnézni?

Előzmény: ot1019 (7876)
atrego Creative Commons License 2022.06.10 0 0 12446

Szia!Többnyire nem kel ki az összes tojàs,semmilyen madàrnàl.

Kivétel talàn a néma kacsa,ott gyakori a 100%-os siker

 

Előzmény: NeeDawn (12445)
NeeDawn Creative Commons License 2022.05.28 0 0 12445

Helló mindenkinek!

 

Anyám elkezdett libákat kelteni,keltetô géppel és néhány nem kelt ki.Belefulladt,miért? Mikor rendszeresen öblögette és forgatta mindennap.

Nem értem hogy fullad bele???

 

De 4 darab már ki kelt🤣

 

Remélem választ kapok,köszönöm.

 

Liba,ruca keltetési tanácsok ha lehet.

Nem tudom a fajtájukat,mert a tojásokat a nôvérem hozta és anyám kelteti öket keltetô géppel,eladás céljára de ez történt eddig. XD

atrego Creative Commons License 2022.05.11 0 0 12444

Szürke-fehér,vagy teljesen szürke néma kiskacsàkat keresek,vagy cserélnék.

nekem barna,barna-fehér,fekete,fekete-fehér,vagy fehér színűek vannak.

Telefonszàm:06203283374

bognarlaura Creative Commons License 2022.03.09 0 0 12443

Sziasztok,

a lányom házi kacsatojást keltetett keltetőgépben. Ma kikelt az 5 tojásból négy kiskacsa, szépnek látszottak, csipogtak, de fél-egy órán belül elpusztultak. Lámpa alá voltak téve, meleg volt. Tyúktojást már keltettünk többször, de van valami amit elhibáztunk? Máshogy kell valamit tenni, mint a tyúknál? Ez egy másik keltető volt, nem a Cleo, de szépen kikeltek. Most van 12 még a másik gépben, nem szeretném elveszíteni őket, kérem, ha valamit tudtok tanácsolni, osszátok meg.

Köszönöm, Laura

slacio Creative Commons License 2021.12.12 0 1 12442

Sziasztok, nincs itt komoly aktivitás. Máshol keressem a libatenyésztőket?

Norbi733 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 12441

Sziasztok! 
Tulúzi lúd családot vennék, helyileg Dunaszerdahely(Szlovákia), de megoldható állatszállítókkal a vásárlás. Köszi előre is!

Heloka129 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 12440

Én vagyok az előző. Légyszi erre írjatok választ mert a másik fiókomat nem tudom használni!!!!

 

 

3 éve tartok libákat (mint hobbi nem haszon célból). Jelenleg landeszi libákat tartok ,tavaly tavasszal próbálkoztam meg a tenyésztésükkel. Idén nagyon megtetszettek a bütykös libák ezért vettem egy párt-szintén tartás tenyésztés céljából. Azt mondta az illető akitől vettem hogy idén már nem fog tojni tojást a bütykös tojó,viszont a landeszi libámnak (tojó) most van újra a szaporodási szezonja,és lehet,hogy összepárzanának(ha egyáltalán...). Azt is mondta illetve láttam(mivel nála több fajta liba volt összeengedve) ,hogy a bütykös jól kijön a többi fajta libával. Viszont! Tegnap összeengedtem őket és azt vettem észre,hogy a landeszi libák (a tojók és a gúnárok is)  kergették a bütykösöket-sziszegtek rájuk,támadták ,kergették őket. Igaz,hogy a landeszi libák eddig nem láttak más libát ,de remélem ,hogy össze fognak szokni! Szerintetek össze fognak szokni? Illetve esetleg párzani ?!(attól félek ,hogy nem lesznek fiasak a landeszi liba tojásai,mivel a gúnárok még kicsik,viszont a bütykös gúnárral meg még nem jönnek ki). Meg azt olvastam az interneten hogy ezek a libák ősei két különböző madárfajta --> ezért nem is tudom,hogy jó-e lenne ha össze párzanának?! Ha valaki tud esetleg plusz infót a bütykös liba tartásával kapcsolatban írja le!! Egyáltalán megérné őket tenyészteni?? Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

Zaza911 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 12439

3 éve tartok libákat (mint hobbi nem haszon célból). Jelenleg landeszi libákat tartok ,tavaly tavasszal próbálkoztam meg a tenyésztésükkel. Idén nagyon megtetszettek a bütykös libák ezért vettem egy párt-szintén tartás tenyésztés céljából. Azt mondta az illető akitől vettem hogy idén már nem fog tojni tojást a bütykös tojó,viszont a landeszi libámnak (tojó) most van újra a szaporodási szezonja,és lehet,hogy összepárzanának(ha egyáltalán...). Azt is mondta illetve láttam(mivel nála több fajta liba volt összeengedve) ,hogy a bütykös jól kijön a többi fajta libával. Viszont! Tegnap összeengedtem őket és azt vettem észre,hogy a landeszi libák (a tojók és a gúnárok is)  kergették a bütykösöket-sziszegtek rájuk,támadták ,kergették őket. Igaz,hogy a landeszi libák eddig nem láttak más libát ,de remélem ,hogy össze fognak szokni! Szerintetek össze fognak szokni? Illetve esetleg párzani ?!(attól félek ,hogy nem lesznek fiasak a landeszi liba tojásai,mivel a gúnárok még kicsik,viszont a bütykös gúnárral meg még nem jönnek ki). Meg azt olvastam az interneten hogy ezek a libák ősei két különböző madárfajta --> ezért nem is tudom,hogy jó-e lenne ha össze párzanának?! Ha valaki tud esetleg plusz infót a bütykös liba tartásával kapcsolatban írja le!! Egyáltalán megérné őket tenyészteni?? Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

Ajrin65 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 12438

Érdeklődni szeretnék hogy lehet e azt a kacsát tömni amelyek már tojnak?

atrego Creative Commons License 2020.08.22 0 0 12437

Sziasztok!

Néma kacsa gàcsérokat làny némakacsàkra cserélnék

tundermackoo Creative Commons License 2020.05.19 0 0 12436

Üdv!

 

Hozzáértőktől kérdezném:

Egy hetes kiskacsa megpróbál lábra állni, de mindig visszahuppan.

Gondolom gyenge a lába, de a másik 2 úgy szaladgál, ahogy kell.

Mit adjak neki, hogy meggyógyuljon?

Indító tápot, csalánt, főtt tojást esznek egyenlőre.

Indiai futókacsák, házi kedvenc lesz, nem pörkölt. :)

 

Köszi a válaszokat!

hun555 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 12435

liba tojó kacsával párosodik? keltetésre nem alkalmas?

 

roben21 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 12434

Sziasztok,

Magyarkacsa tojast keresnenk megvetelre Hodmezovasarhely kornyeken, postazas ha megoldhato akkor nem csak kornyekbol. Keltetni lenne szuksegem rajuk (30db korul)

Koszonom!

Szali_77 Creative Commons License 2019.06.20 0 0 12433

Sziasztok!

Új vagyok a naposliba-nevelésben, viszont jövő héten kapok 10 darabot, már alig várom :) (meg 20 előnevelt 2 hetes csirkét)

Amit nem tudok, hogy ilyen nyári melegben is kell-e őket infrázni éjszaka? (és nappal legyen-e még bekapcsolva). Úgy tudom, hogy napos korában még napi 23 óra világítás szükséges, ez tényleg igaz?
Zárt tégla ólban lesznek elhelyezve, van téglapadló + szalma, de van kartondoboz garzon lakás is nekik, ha az jobb, bár a padlón jobban tudnak mozogni.

Amiben bizonytalan vagyok még, hogy a környéken vannak szarkák és a kert végében a mezőn varjak is... Ennek fényében gondolom, van félteni valóm, többen írják, hogy még a 2 hetes csirkét is szétkapták nála a varjak. (Pont 2 hetes fehér húshibridek is jönnek a kacsák mellett jövő héten) Szerintetek milyen korú libát és csirkét lehet kiengedni "fedezék" nélkül az udvarra ennek fényében?
A nyulaknak csináltam kinti mobil legelésző ketrecet, ami dróttal teljesen zárt, a teteje is. Amíg kicsik a jószágok és ott vagyok velük, abba ki merem őket engedni.
Az udvaron van vérehulló fecskefű és alkörmös is, az alkörmös tudtommal alapból mérgező, a fecskefűvet nyúlnak nem adom, de ezekből valamelyiktől lehet baja a csirkének, libának?

Előre is köszi a válaszokat :)

Van valaki itt Székesfehérvárról? 

arti76 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 12432

 Szia,a mindegy alatt azt értettem,hogy nem szaporítható tovább egyik sem, a mulard sem és a hindi sem.A mulardról annyit,hogy a gácsérok tömve elérik a 6.5-7 kg-ot 70-100 dekás májjal.A tojók  megnőnek 4.5 kilósra  tömés nélkül is.A fekete jel a fejen nem minden esetben van jelen.Vannak olyan mulard vonalak ahol csak a gácsér fején van fekete folt, a tojóén csak halvány barnás.Ezeknek a tojóknak a pupillája piros mert albínók,ezen jelek alapján szexálhatók napos korban.

 A mulard kacsa húsa kevésbé zsíros még tömés után is mint a magyar kacsáé,családom és a saját véleményem szerint viszont a magyar kacsa húsa,zsírja,mája sokkal jobb ízű.

 Hindi kacsával kapcsolatban nincsenek saját tapasztalataim.

Üdv

Előzmény: japipapi (12430)
japipapi Creative Commons License 2019.06.03 0 0 12431

Még annyit, juhosttt topiclakó 2018.04.14 nem jelentkezik, vagy más neve van.

Előzmény: japipapi (12430)
japipapi Creative Commons License 2019.06.03 0 0 12430

Szia!

Nem mindegy. Sajna, már elfelejtettem, de itt pontosan meg lehet találni, Juhász Gergő nagymester a  kacsa témában. Úgy tudom, tojik mind kettő, de az egyik tojása szemtelen (a piszok :-)))) ). Ha kikelő kiskacsa fején fekete folt van, biztosan nem eredeti, hanem a papa vagy a mama félre járt. Azt hiszem a mulard tovább nem szaporodik, kis testű és jóval zsírosabb, mint az eredeti kacsóka. De, lehet fordítva. Egy biztos sem a mulard, sem a hindi tovább nem szaporodik. Azt hiszem a pézsma tojó és magyar gácsér szerelméből lesz regiment utód. 

Őszintén nekem is lett regiment tovább nem szaporítható "félvérem". Nem izgat, a sütőbe pont jó. :-) 

Most is ül két néma mama, még húzott maga alá 2 db liba tojást is, ha nem viszi el a patkány, kacsát eszünk kacsával.

 

Itt a hivatkozott oldal: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9208796

És ez Gegő címe: 

Juhász Gergő

06303567146

juhostt@gmail.com

Nick neve: juhosttt (ha,nem változott)

 

Előzmény: arti76 (12429)
arti76 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 12429

Szia,úgy tudom,hogy szaporodás szempontjából mindegy.A mulardnak az apja a némakacsa,a hindinek pedig az anyja a némakacsa.

Előzmény: japipapi (12425)
japipapi Creative Commons License 2019.06.02 0 0 12428

Kérdésedre benne van a válasz.😂

Előzmény: Alexandra29 (12427)
Alexandra29 Creative Commons License 2019.06.02 0 0 12427

5 tojásból  egy kikelet a másiknál már pattogzas van. Mennyi időre hadjam bent a keltetobe száradni? 

KP2014 Creative Commons License 2019.06.01 0 0 12426

Kösz. Nem baj, hoztam alá máshonnan tojást, de azt is csak azért, mert sajnáltam leszedni a fészekről. A két tojóm igazából befogadott kacsa, az egyiket hazavittem, mert egy hete éhezett meg fagyoskodott télen az utcákon, a másikat szintén télen találták és rám bízták. Egyébként dísztyúkozok, ezek meg csak ilyen házikedvencek...

Előzmény: arti76 (12424)
japipapi Creative Commons License 2019.05.31 0 0 12425

Szia!

Biztos vagy benne, hogy mulard? És ha hindi? 😁

Előzmény: arti76 (12424)
arti76 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 12424

Szia,ez a kacsa(a tarka) egy mulardkacsa,tehát nem fog szaporodni.

Előzmény: KP2014 (12421)
arti76 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 12423

Szia,ez a kép a pattozást megelőző állapot,ha mozgást lehet látni akkor él a liba a tojásban,tehát esélyes a kikelésre.

Előzmény: Alexandra29 (12422)
Alexandra29 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 12422

Sziasztok! Nagyon új vagyok a Liba keltetés témában a kritikusok kíméljenek!

Eddig csirkéket keltetunk az elég jól sikerült eddig, de a liba feladja valamiért. Jelenleg 10 tojást tettünk be keltetni ebből, maradt 6 ami fejlődik és most vagyok a 30 napnál. Lámpaztam a tojásokat, mozognak benne a Tojglikák, de még nem csipognak és nem is törik a tojás. Lehet esély rá hogy kikelnek? Elkeserít, hogy még nem keltek ki és nem is adnak jelet hogy jönnének, csak ha meglámpázom akkor látom 2 tojásnál hogy már kidudorodik a libuska. Van esély rá, hogy kikel?  Valahogy így néz ki a mi tojásunk is. 

KP2014 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 12421

Köszi. Egyébként így néznek ki:

 

Előzmény: arti76 (12420)
arti76 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 12420

Szia,ha a tojó "hápogós" és némakacsa keverék(mulard kacsa) akkor terméketlen,tehát nem kel ki a tojása bármilyen gácsérral történő párzás után sem.

Ha a tojó különböző színű magyarkacsák keveréke akkor van esély a némakacsával történő sikeres párosodásra de az utódok terméketlenek lesznek.

Előzmény: KP2014 (12419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!