Keresés

Részletes keresés

Képvilágosító Creative Commons License 6 órája 0 1 162957

Egy előző témában reagálok: elnézést, hogy több téma is fut így egyszerre.

 

Igen, KÖSZÖNÖM a kiegészítést.

Ez így igaz: a vezetékes telefonomon hívott, ahol a körzetszámból behatárolható, hogy kb. hol lakom és ennek megfeleően nem szavazhatok budapesti jelöltre.

Amúgy nem tudom, hogy ki minuszolt(a) a hozzászólá(soda)t,  én egy "+"-t nyomok mellé.  :-)

 

Az már csak hab a tortán, hogy "titkos szám"-ról indította a hívást, ami egyrészt tiszteletlenség egy választási kampányban, másrészt az ismeretelen számokat sokan nem veszik fel, tehát duplán alacsony hatásfokú "hittérítés" :-)

 

Részemről lezárom ezt a szálat: nem gondolkodom el  többet róla :-D

 

Előzmény: Csalitszeráf (162943)
suta3 Creative Commons License 6 órája 0 1 162956

Ez még mindig jól megy neked is. Személyeskedni kell, ha észérvek nincsenek. : )

Előzmény: pákosztos cica (162955)
pákosztos cica Creative Commons License 6 órája -1 0 162955

Enyhe? 🤣

Előzmény: Boszorka (162950)


suta3 Creative Commons License 7 órája -1 1 162954

Ez a hozzászólásod számomra olyan, mintha egy kivégzőosztagot vezénylő diktátor írta volna. Szerinted a megszületendő magzatokat etikus megölni? A sok "hülye" meg egyszer megszült téged és engem. Nemhogy inkább kikapartattak volna bennünket, ugye? Látom, nem az életet pártolod.

Előzmény: Boszorka (162952)
suta3 Creative Commons License 7 órája -1 1 162953

Mintha gondolatolvasó lennél, pont erre gondoltam. Mennyivel egyszerűbb démonizálni, és lejáratni, mint elgondolkozni a gondolatvilágunkba nem illeszkedő logikus összefüggéseken.

Előzmény: Boszorka (162950)
Boszorka Creative Commons License 7 órája -1 1 162952

Más nem jutott eszedbe a születésszám csökkenéséről?

Ugyanis volt olyan, hogy Ratko korszak. Ha nem tudod olvass utána. Nem véletlenül született sok gyerek, hanem azért, mert nem volt semmilyen óvszer kapható, az antibaby pille még nem jutott el hozzánk. Tv is alig volt, tehát a sok hülye unalmában gyereket csinált. Abortuszt sok éves börtönnel büntették az orvost és a nőt is.

Ma hála az égnek, már minden a rendelkezésére áll az embereknek, ha nem akarnak gyereket. Még esemény utáni pille is van. Nem is értem, miért kell egyáltalán abortuszról beszélni. Az emberiség maga megoldja a túlnépesedési problémát.

Előzmény: suta3 (162949)
tadadadaaaam Creative Commons License 7 órája 0 1 162951
Boszorka Creative Commons License 7 órája -2 1 162950

Szerintem enyhe paraonia.:-(

Előzmény: mustármaggombolyító (162945)
suta3 Creative Commons License 8 órája -1 2 162949

Nagyon is komoly. De nekem kételyeim vannak. Természetesen én sem a történet teljes hitelességén gondolkozok, hanem a valóságtartalmán. Mert sajnos igen sokan hallnak meg a gyógyszerek mellékhatásaitól, ami egyébként nem is nagy titok, hiszen lehetséges mellékhatásként sok gyógyszer tájékoztatójában ott szerepel a halál lehetséges mellékhatásként. És az is elgondolkoztató, hogy hosszú évekig olyan élelmiszer-adalékanyagokat és növényvédőszereket ettünk és eszünk, amiket az USA-ban már rég betiltottak a rákkeltő hatásuk miatt. Arról meg már lehet, hogy nem is kellene írnom, hogy az ismeretségi körömben 30-40 évvel ezelőtt sok baba született, de ma már az is nagy hír, ha lombikkal sikerül gyereket csinálni egy 25 éves párnak.

Előzmény: mustármaggombolyító (162945)
kobaka1 Creative Commons License 8 órája 0 1 162948

Ahhoz valóban semmi köze, a történet fikció, de a lényeg, hogy sokkal kevesebb emberre lesz szükség.

 

Előzmény: mustármaggombolyító (162947)
mustármaggombolyító Creative Commons License 8 órája 0 0 162947

Merre is halad most akkor a világ? A mesterséges intelligencia használata realitás. De annak semmi köze a föld két leggazdagabb emberének egy svájci síeléskor folytatott fiktív beszélgetésének kitalált témájához, mérgeknek a gyógyszerekbe keveréséhez meg hasonló agyszüleményekhez.

Előzmény: kobaka1 (162946)
kobaka1 Creative Commons License 10 órája 0 1 162946
Előzmény: mustármaggombolyító (162945)
mustármaggombolyító Creative Commons License 10 órája 0 1 162945

Ha komoly a kérdésed, akkor a válaszom: Semmi.

Előzmény: suta3 (162944)
suta3 Creative Commons License 11 órája -5 1 162944

Azon gondolkoztam, hogy mennyi igazság lehet ebben a történetben:
A föld két leggazdagabb embere egy svájci síeléskor leült beszélgetni. Azt mondja az egyik: Európa eredeti lakosságának létszámát is drasztikusan csökkentenünk kell, mert ennyi embert nem tudunk irányítani a jelenlegi lehetőségeink korlátozottsága miatt. Azt mondja a másik: Valami kevésbé feltűnő módszert kellene választanunk, mert ugye azt nem szeretnénk nyilvánosságra hozni, hogy mi pénzeltük a dolgot. Van is egy ötletem. Tegyünk az ételeikbe mérget, úgy, hogy aki buta az ne vegye észre, aki meg okos, az meg ne merjen szólni ellenünk, mert látni fogja, hogy mi is látjuk őt. Erre a másik: Ez jó lesz, de közben tegyünk mérget a gyógyszereikbe is, hiszen ki fog pont az orvosára gyanakodni, miközben gyógyulni szeretne. Erre megint az első: Ez még kevés lesz. Szerintem a születések számát is korlátoznunk kellene valamilyen módon. Másik: Kezet rá. Majd tájékoztass, hogy nekünk mitől kell tartózkodni, én is küldök majd neked listát.

Csalitszeráf Creative Commons License 30 órája -1 1 162943

Félreértetted.Képmetsző makói vagy celldömölki, ergo feleslegesen hívja K. G. a vezetékes számán, mert úgyse szavazhat rá. Mivel nem is akar, ezért tökmindegy.

Előzmény: pákosztos cica (162939)
Shangri-La Creative Commons License 1 napja 0 0 162942

Engem is hívott KariGeri, azt írta ki, hogy magánszám.

Előzmény: pákosztos cica (162939)
kobaka1 Creative Commons License 1 napja 0 1 162941
Előzmény: tuktikka (162940)
tuktikka Creative Commons License 1 napja 0 1 162940

Azon gondolkodtam el , hogy Karsai kegyelmet kért a családjának a KE től, előre, és a nagy választási lázban szinte semennyi figyelmet nem kapott a téma.

pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -3 1 162939

Azt írta, hogy titkos számról hívta Kari Geri! ! 

 

"Budapesttől 200 km-re való vezetékes körzetszámot (!) hív fel  TITKOS számról  Karácsony Gergely  (!)"

 

Ez így technikailag kivihetetlen. 

 

Vagy látja, vagy nem a számot. Ha látja, akkor nem titkos, ha nem látja, akkor minek veszi fel?

Előzmény: Boszorka (162938)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 162938

Nekem ősidők óta titkos a számom. Kb. 30 éve tiltattam le. Engem még soha senki nem hívott. Nem is hittem, hogy még működik a dolog, de mostanában már sokan mondják, hogy sok hívást kapnak, tehát akkor még létezik a titkos szám.

Előzmény: Képvilágosító (162934)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -5 1 162937

Le kell tiltani az ügyfélkapuban. 

Más ötletem nincs. 

Előzmény: tadadadaaaam (162935)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -4 3 162936

khm... :D

 

És ha már egy állításod hamis.. ? ? :D 

Előzmény: Képvilágosító (162934)
tadadadaaaam Creative Commons License 1 napja -4 1 162935

a nagylányomat is zaklatják a MP-ék

pedig sehol nem jelenhet meg elvileg hivatalosan sem a telója sem az emailje

 

ki érti ezt mi....kis adatszivárgás.....

Előzmény: Képvilágosító (162934)
Képvilágosító Creative Commons License 1 napja -4 2 162934

Ide még sosem írtam, de most kikívánkozik:

 

Budapesttől 200 km-re való vezetékes körzetszámot (!) hív fel  TITKOS számról  Karácsony Gergely  (!)  , már ezen a héten  másodszorra!!!!

 

NORMÁLIS ????

 

PS:  Általában nem veszem fel  a  "titkos" hívásokat, de most mégis: ketyegjenek az eurói :-)

 

Rendszer.hiba Creative Commons License 4 napja -2 2 162933

Mindig átesnek a ló túloldalára. Ezzel viszont növelik az ellenérzést a normális, kvázi indulatoktól mentes, türelmesen szemlélődő emberekben.
Inga effektus.

Előzmény: Csalitszeráf (162932)
Csalitszeráf Creative Commons License 4 napja 0 2 162932

Minden szélsőség rossz szerintem is. Nyilván valamikor jó szándékkal indultak ezek a mozgalmak is, de aztán mindenki belehúzta a saját sérelmeit, és már rég nem arról szól, amiről kéne szóljon, plusz nem hozott megoldást vagy enyhülést, hanem a szélsőségesedése, radikalizálódása révén éppenhogy szerintem növelte azt, ami ellen indult (most a BLM-re gondolok, de ugyanúgy igaz ez a metoora meg a többire). Erőszakkal és őrjöngéssel nem lehet meggyőzni az embereket arról, hogy empatikusabbak és elfogadóbbak legyenek.

Előzmény: Rendszer.hiba (162928)
Csalitszeráf Creative Commons License 4 napja 0 0 162931

Semmi baj, értettem. Úgy érzékelem, hogy ebben konszenzus van köztünk. :)

Előzmény: Hemü (162926)
Hemü Creative Commons License 5 napja 0 0 162930

Egyetértünk.

Előzmény: Rendszer.hiba (162928)
Hemü Creative Commons License 5 napja 0 2 162929

Azt kifelejtettem, hogy annak, hogy milyen neműnek érzi magát valaki, nem feltétlenül van köze ahhoz, hogy milyen neműekhez vonzódik. Tehát a műtét előtt nem biztos, hogy lesznek olyan aggályai, hogy hogyan fog szexelni a választottjával, mert az egyik egy belső kényszer, a másik meg egy külső vonzalom.

Előzmény: Csalitszeráf (162923)
Rendszer.hiba Creative Commons License 5 napja 0 4 162928

Én is elfogadom őket, mert mindenki úgy éli az életét, úgy legyen boldog, ahogyan az néki jól esik. ADDIG a határvonalig,míg a törvényeket nem szegik meg, és addig, míg másokra nem akarja egyik "transz" sem rákényszeríteni az ő szemléletét, életvitelét, világképét. Valamint ne várják már el azt, hogy a hétköznapi embereknek tudniuk kelljen két tucatnyi kifejezést a különböző nemi besorolásokra... Valamint a hivatalos besorolás ne a vágyak által vezérelve történjen meg, hanem a kromoszómák és a nemi jegyek alapján.

 

Előítéletes vagyok, DE nem hiszem, hogy megveszekedett rasszista vagy nacionalista lennék, de nékem feláll a hátamon a szőr a terrorista -szélsőséges- fehérgyűlölő antifa és blm mozgalmak ámokfutása miatt is...

Előzmény: Csalitszeráf (162923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!