Keresés

Részletes keresés

tomchy Creative Commons License 2022.10.26 0 0 816

Sziasztok!

 

Sok év elteltével szüleimnél is kopogtatott a "kötbér igénnyel" a Tigáz.

A levélen az szerepel, hogy 2017.10.19-én kelt számla alapján  követelik az 540.000 Ft-ot kötbér jogcímmel.

Egyéb infó nincs.

 

Elvileg, a Tigáz szerint, ezt akkor (5 éve!) elküldték. Akkor édesanyám kezelte (valószínűleg, mert pontos infóm nincs, de talán valami rémlik), 3 oldalas levélben reklamálva meg a problémát (amire édesapám nem emlékszik, 81 évesen, édesanyám  pedig azóta elhunyt).

 

Az ügyintéző  hölgy szerint szabálytalan vételezés az ok.

 

A Tigázos hölgyet kérdeztem, hogy mégis mi tartott eddig. "Ők 2017. decemberben elküldék azt, hogy nem fogadják el az indoklást." És azóta? Kérdeztem. 

"Azóta a számlatartozás  megvan" - ez rendben,de hogy majdnem 5 évig semmi egyéb értesítés, üzenet, levél? De erre nem tudott mit mondani.

 

Most ott tartunk, hogy kértem, küldjék ki az akkori indoklást.

Édesapám keresi a leveleket, hátha lesz valami 5  év távlatából.

 

Ha jól látom, a legjobb az ügyvédi segítség igénybevétele.

Ha valakinek egyéb tapasztalata, javaslata is lenne, azt megköszönöm.

Mnszk Creative Commons License 2021.02.24 -1 1 815

Üdvözlök Mindenkit!Jogerősen pert nyertünk a gázszolgáltató ellen gázmérő ügyben!!Az ügyben a Kun és Varga Ügyvédi Iroda részére adtunk teljes körű meghatalmazást, az egyik munkatársuk Dr. Szabó Zoltán jogász, mérnök, igazságügyi szakértő képviselt minket. Elérhetőségük: 20/5634480, cím: 1026. Budapest, Balogh Ádám utca 26/b.Nagyon szépen köszönjük a segítségüket!! Üdvözlettel: Mnszk

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.06 0 0 814

Hibás termék a gázóra is

2014.08.20. IGe

 

Membrános gázmérő G6, 250 mm-es kötéstávolsággal, bruttó 28.258Ft. Kapható; http://meromuszer.revolshop.hu, ami a legdrágább gázóra jelenleg a felsorolt 4 típust tartalmazó készletben. A legolcsóbb G4-es bruttó 16.510Ft. Tehát körülbelül a Tigáz szokásos kiszámlázása egy gázfogyasztó hely elzárásért és visszakötéséért (ledugózás és dugó kiszedése) két darab vadiúj gázórát lehet vásárolni. Az is fura, hogy az órák gyárilag hitelesített "mérőműszerként" kerülnek eladásra. Szerintem itt ugyan akkora katyvasz van sokak fejében, hogy mi a mérőműszer és mi nem az, mint Egely Györgynek az úgynevezett vitalitásmérőjével kapcsolatosan. Ami a valóságban  csak a körülötte lévő levegő mozgásának irányát és intenzitását méri. Nem más mint egy 72 ágú szélforgó.  Tehát nem nevezhető gázmérő mérőműszernek semmi olyasmi tárgy, ami adott esetben, egy mágnest az oldalához elhelyezve, gázmennyiség helyett mágneses erőtér változást mér. Punktum.

 

Az Ügyben a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz és a Gazdasági Versenyhivatalhoz fogok fordulni, mert gázóra egy 15-30 eFt közötti árazású hibás termék, amelyet kereskedelmi forgalomban is lehet kapni. Kérni fogom a hibás termékek forgalmazásának és használatának a betiltását. Tehát nem hiteles, hanem egy hibás mérőeszköz, mert a mágnesezhetőséget kötelezően ki kell küszöbölnie a gyártóknak. Nem mágnesezhető anyagok használatával, vagy nagyobb védőtávolságokkal.

 

Igen, ilyen egyszerű a Tigáz és más szélhámos maffiacégek leoboáztatása, lemónikaluinszkiztatása, ha gondolkoztok egy kicsit és nem a hülye tanácsokat adó ügyvédek és hökömcirkuszi bíróságok hipnózisában éltek.

 

Kérlek osszátok meg ezerrel minél több helyen ezen naplóbejegyzésemet, mert ez lehet az egyik achilles pontja a sok zaklatásnak ellenetek, ami által egyszer és mindenkorra meg lehet szüntetni. Sőt a régi lezártnak tekintett esetek többségében kártérítést lehet követelni.

 

forrás

margo1948 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 813

Nálunk kb. 3 éve, hogy nincs gáz, hasonló indokokkal elvitték az órát, és lekötöttek a csonkról.....ezt követő évben jött a gázóra leolvasó ??????

 

Ba_G Creative Commons License 2018.01.25 0 0 812

Ja, ez egyébként fővárosi szolgáltató, de az eset a "klasszikus". Azt hittem, ez a szolgáltatói magatartás visszaszorult. :(

Előzmény: Ba_G (811)
Ba_G Creative Commons License 2018.01.25 0 0 811

Mi is belefutottunk egy ilyen történetbe: Ablak- és kazáncsere miatt 1/4-ével csökkenő fogyasztás, "célzott ellenőrzés", állítólagosan sérült plomba (a gyűrűm belüli, nem látható összefogó záróék, szerintük "fül" volt letörve). Helyszíni mérőhitelesítés(?) alkalmával szóban jelezték is, hogy "szabálytalan vételezésről" nincs szó, az amúgy egycsonkú órát visszaszerelték. Most jött a 390000-es csekk...

 

Megmozgatok minden követ az ügy érdekében, természetesen eszem ágában sincs fizetni. Sőt, gondolkodom a becsületsértési peren, mivel tkp explicite tolvajnak állítanak be a 2009-es Korm. Rendeletre hivatkozva. 

 

Távlatolag gondolkodom egy olyan megoldások, amivel elejét lehet venni a hasonlóknak: Szerintetek "leplombálhatom" az ő plombájukat? Teszem azt, összeragasztom, celluxszal körbetekerem, ami által csak (a jelenlétemben elkövetett később bizonyítható) erőszakos rongálással lehet hozzáférni? 

 

De egyelőre a prímer ügyben is köszönettel fogadok bármiféle biztatást, segítséget.

No Home Creative Commons License 2017.10.04 0 0 810

Azt mondták hogy amíg nem kapom kézbe a Decemberben a csekket addig nincs miről beszélnünk és olyanért aggódom ami még nincs is és várjam meg a Decemberi csekket,de megnyugtattak mondhatom...

Előzmény: nixon70 (809)
nixon70 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 809

Mindenféleképpen menj el a legközelebbi Főgáz kirendeltségbe, ott tájékoztatnak a részletfizetési lehetőségekről, állíttass be egy havi átalányt, úgy nem fognak meglepetések érni.

Ezeket megteheted nem védendő fogyasztóként is.

Előzmény: No Home (808)
No Home Creative Commons License 2017.10.04 0 0 808

1.5 éve kötöttem a szerződést de ez már lényegtelen ki számláz.Inkább azt mond meg a védendő fogyasztó státusz megvéd-e a kikapcsolástól valamilyen szinten?

Előzmény: asdf_ (807)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.03 0 0 807

A tigaz tavaly oktober elseje ota, azaz kerek egy eve nem szolgaltat a lakossagnak, a Fogaz szamlaz azota.

Előzmény: No Home (803)
No Home Creative Commons License 2017.10.03 0 0 806

A 3 csekken "Főgáz Zrt gázdíj van" írva alul.

Előzmény: reimre (805)
reimre Creative Commons License 2017.10.03 0 0 805

Még valami: a joxabály lehetővé teszi, hogy a kis összegű számlákat összevonva, 3 havonként állítsák ki. A tigáz zrt (nem dso) élt ezzel a lehetőséggel viszont a főgáz nem, havonta számlázzák a nullás fogyasztás melletti alapdíjat is.

Előzmény: reimre (804)
reimre Creative Commons License 2017.10.03 0 0 804

Na azok biztos, hogy nem. A dso ugyanis nem állít ki neked számlát. Számlát a kereskedő állít ki, a dso pedig nem az. Kereskedő jelenleg egy van, a főgáz és akinek van szerencsétlensége a dso területén lakni annál a leolvasást, hálózatfenntartást, ellenőrzést ilyeneket a dso végez de számlát nem állít ki.

Előzmény: No Home (803)
No Home Creative Commons License 2017.10.03 0 0 803

3 havonta küldtek 3000 ft-os csekket Tigáz Dso.

Előzmény: reimre (802)
reimre Creative Commons License 2017.10.02 0 0 802

Valami nem stimmel teljesen ebben a  történetben. Amíg tigáz ügyfél voltam addig valóban 3 havonta kaptam a nullás fogyasztás mellett a 3 havi alapdíjat, egy számlán összevonva, de mióta csak a főgáz létezik mint szolgáltató azóta ez megszűnt, havonta számlázzak ki ezt az összeget.

Előzmény: asdf_ (798)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.02 0 0 801

Nem tudom.

Előzmény: No Home (800)
No Home Creative Commons License 2017.10.02 0 0 800

Köszönöm.utolsó kérdés:a Védendő fogyasztói státusz megvéd a kikapcsolástól ha megkérem a részletfizetést?

Előzmény: asdf_ (799)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.02 0 0 799

*60 nap

Előzmény: asdf_ (798)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.02 0 0 798

Tavaly oktober, novemberben leovlastak az oradat. Ezutan mar csak nullas szamlat kaptal. Ehhez kepest futottel december, januar, februar, marcius, aprilis, majusban. Legkesobb januarban eszre kellett volna venni es szolni, hogy valami nem kerek, tevedesbol 0-ra van beallitva a havi atalanyod. Azzal, hogy ezzel nem foglalkoztal, most telibeszivattad magad. Akkor lett volna 10 honapod kifizetni, most meg mondjuk 60. Az meg, hogy te mit gondolsz, hogy 50 000-re szamitottal, elkeseritelek, senkit nem fog erdekelni. Ha mar fel evig nem foglalkoztal vele, majus vegen a futes vegeztevel leolvashattad volna az orallast, es meglett volna, hogy kb. mennyire kell modositani a havi fogyasztast, hogy a kovetkezo leolvasasra nullara jojj ki.

 

A konvektornak meg edesmindegy, hogy hanyasra van allitva, az a lenyeg, hogy mekkor legkobmetert kell befutenie, es mekkora annak az epulet hovesztesege. Ha egy pici, jol szigetelt helyisegben van, akkor parszor bekapcsol naponta, ha egy bazinagy, szigeteletlenben, akkor meg akar fixen megy. Havi 200 m3 meg egyaltalan nem egy olyan fogyasztas, amitol el kene szedulni, ablakcsere es reszleges szigeteles elott volt mar nekem 600 m3-es fogyasztasom is decemberrol januarra (tehat egyetlen honap alatt).

Előzmény: No Home (797)
No Home Creative Commons License 2017.10.02 0 0 797

Mivel csupán Májusig fűtöttünk és a fürdővíz se gázzal melegszik egész Októberig nem is használtunk gázt ezért nem aggódtam mert ugyan számítottam mondjuk kb 50.000 Ft ra mert tavaly is ennyi volt Decemberben de nem 150.000-re és ha leosztom 6 hónapra amikor fűtöttem az 1236 m3-t az havonta kb 200 m3-re jön ki a fogyasztás viszont az létezik hogy 2 konvektor ami feles erősséggel fűt fejenként havonta 100 m3-t megeszik?

Előzmény: asdf_ (796)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.02 0 0 796

Es egy teljes evig nem tunt fel, hogy nem fizetsz gazszamlat, csak negyedvente havi 1000 forintokat?

Saccra ugy 150e Ft lesz, aztan hogy adnak-e ra reszletfizetesi lehetoseget vagy sem, az jo kerdes, hiszen nagyon erosen sajat hibas balesetrol van szo.

Előzmény: No Home (794)
No Home Creative Commons License 2017.10.02 0 0 795

Elírtam:"3000 Ft általánydíjas csekk annak a részletezőjén 0 Ft van" a részletezőjén nem 0 Ft hanem 0 m3 van,elnézést..

Előzmény: No Home (794)
No Home Creative Commons License 2017.10.02 0 0 794

Úgy néz ki hogy a számlarészletezőn az Október Novemberi számlán a valós m3-t számolták el viszont ami 3 havonta jön 3000 Ft általánydíjas csekk annak a részletezőjén 0 Ft van,úgy néz ki hogy hivatalosan idén összesen 3 db-csekket küldtek 3000ft-osokat 0 ft m3- elszámolással tehát gyakorlatilag 1236m3 a teljes tartozás és Novemberben olvassák le azt olvasom a részletezőn és Decemberben lesz ebből csekk akkor most ha csak 100 Ft-al számolom akkor Decemberben 123600 ft lesz a csekken? :((( Pontosan hány Ft 1 m3 gáz? Kezdek félni hogy ki fogják kapcsolni a gázt ha védendő fogyasztó vagyok akkor is..

Előzmény: asdf_ (793)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.02 0 0 793

Ha 1129-nel volt az utolso oraolvasas, akkor elo kell venni egy elozo szamlat, hogy havi reszmennyisegnek hany m3-t szamolnak el rajta, ezt megszorozni 12-vel, es hozzaadni a 1129-hez. Amennyiben ennek osszege alacsonyabb a jelenlegi orallasnal, akkor nincs miert aggodni, tulfizetes van, ha magasabb, akkor majd ra kell fizetni a kulonbseget a nemsokara bekovetkezo oraleolvasaskori allashoz kepest. Hogy mikor jonnek leolvasni, az elvileg rajta van a szamlan.

Előzmény: No Home (791)
No Home Creative Commons License 2017.10.02 0 0 792

(Mármint általányt fizettem ezidáig és az év végi elszámoló alapján be fizettem:Októberben 27205 ft-ot Novemberben 16035 ft-ot)

Előzmény: No Home (791)
No Home Creative Commons License 2017.10.02 0 0 791

Tavaly Márciusban beköltözéskor 807m3 volt az induló állás,Novemberben az elszámoló szerint 1129m3 (Általányt fizettem Októberben 27205 ft-ot Novemberben 16035 ft-ot) jelen állás szerint 2365m3,hány forint egy köbméter és eddig hány Ft a tartozás,és ha szociális védendő fogyasztó státuszban leszek Szerdától akkor mennyire vagyok védett kikapcsolás terén?

Előzmény: asdf_ (790)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.02 0 0 790

Ok, rossz a szamolasom, mert egymashoz nem tartozo dolgokat irsz egymas utan (egy oktoberi honapra eros is lett volna 300+ m3), ettol fuggetlenul tovabbra sem ertem, mi a gondod.

Előzmény: asdf_ (788)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.02 0 0 789

Marminthogy nem most kene meglepodni rajta, hiszen ha fut az ember, akkor fogy a gaz. Es azert sem ertem, mert tavaly marciusi kotlozessel egy teljes evnel regebbi fogyasztokent mar megvan az sajat eves fogyasztas is, tehat nemcsak egy sacccperkb. becsles alapjan fizet az ember, hanem a sajat elmult eve alapjan, ami ha nem valtozik nagyon nagyot az idojaras, akkor nagyjabol passzol evente a fogyasztot mennyiseg.

Előzmény: asdf_ (788)
asdf_ Creative Commons License 2017.10.02 0 0 788

Ha oktoberrol novemberre 322 m3 fogyott, akkor a majusig fennmarado 5-6 honapra is szamoljunk valami hasonlot az egyszeruseg kedveert, legyen mondjuk +1500 m3 majusig, ezt hozzaadva a november vegi 1193-as allashoz 2700 jonne ki, jelenleg 2365-on all az ora. Nem ertem, hol a problema. nyilvan novembertol majusig is kellett futeni, hogy ebben az idoszakban belement 1100 m3 az oraba, annak meg marhara nem most kene kiderulnie.

Előzmény: No Home (787)
No Home Creative Commons License 2017.10.02 0 0 787

Sziasztok.Részletfizetéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.Tavaly Márciusban költöztem vidékre induló állásom 807m3 és Októberben az állás 1001m3=27205ft Novemberi állásom:1129m3=16035ft (322m3-t fogyasztottam el...) Májusig fűtöttem és csak most kapcsoltam be Októberben azt is csak este viszont a jelenlegi állásom: 2365m3 és összesen két konvektor szokott menni 7-es állás helyett kb 3.5-ösön hogy lehet az hogy tavaly 322m3-fogyott el és jelen állás szerint most meg kb 1236m3 (nem tom mennyi 1 köbméter gáz de ha csak 100Ft-al számolom ez 130.000Ft...)? Kérdésem lényege hogy kérvényezni szeretném a Szociálisan rászoruló védendő fogyasztó státuszt és ha jön az Decemberi elszámolás megkérhetem-e őket hogy ne kapcsolják ki a szolgáltatást és ha maximum havi 10.000-el törleszteném bele mennek-e és mennyiben védene meg engem a kikapcsolás ellen a védendő fogyasztó státusz vagy ugyanúgy kikapcsolják? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!