Keresés

Részletes keresés

gojkomitics16 Creative Commons License 17 órája 0 0 65777

Szabad érdeklődni, milyen összeg körül léptetne át? Illetve kötelező jelleggel? A szabályzatban van erre utalás, hogy x eladás után átkeresztelnek üzletivé?Egyébiránt gondolom milliós nagyságrendről beszélünk (forintban), ez esetben viszont eleve e.v. kell hogy legyél itthoni adózás szerint.

Előzmény: majkaapa (65774)
kápés Creative Commons License 24 órája 0 0 65776

Közben rátaláltam a magyarázatra.

 

Adathalász csalások és visszaélések formái (foxpost.hu)

Előzmény: kápés (65775)
kápés Creative Commons License 24 órája 0 0 65775

Elméletileg a Foxpost-tól jöttek ezek.

Semmit sem árulok sehol, vajon mi történik itt?

 

 

Gratulálunk az eladáshoz.

Újonnan regisztrált ügyfél: 73030536

Jó nap kedves mecénás. Csodálatra méltó! Az Ön áruja eladó a kínálatban! Az ügyfél választott, és az Ön terméke úton van a kézbesítéshez. Nyomja meg az alábbi gombot a rendelés jóváhagyásához, és könnyedén eljut rendelés-megerősítő oldalunkra. Gondosan kövesse az előírt utasításokat, hogy biztosítsa a megfelelő ellentételezést az eladott cikkért.
Végezze el a beszerzést és kezdje meg a szállítást

Őszinte hálával nyugtázzuk, hogy weboldalunkat választotta termékei forgalmazásának eszközéül.

 

Gratulálunk a sikeres foglaláshoz!

Foglalási kód: 44877647

Gratulálunk! tisztelt Ügyfelünk. Örömmel osztjuk meg a hírt Önnel! Az Ön által kiválasztott termék már csak egy megerősítésre van attól, hogy az Öné legyen! Erősítse meg a vásárlást, és rendszerünk biztosítja Önnek a terméket, az eladó pedig türelmetlenül várja a visszaigazolást. A megrendelés megerősítéséhez kattintson az alábbi gombra, és Önt automatikusan a megrendelés oldalára irányítják. Fordítson nagy figyelmet a szállítás megszervezéséhez az oldalon megadott utasításokra. Ha bármilyen kérdése van, támogató csapatunk a megrendelés befejezése oldalon elérhető.

 

Ez a két email ahonnan jöttek:

 

FoxPost – Ügyfélszám <success41242@icloud.com>

 

FoxPost információ – Foglalási kód №44877647 <message_reply41260@icloud.com>

majkaapa Creative Commons License 2 napja 0 0 65774

Sziasztok üdvözlök mindenkit!

Eddig leginkább az eBay.de-n árultam mint magánszemély, mert vonzó volt a díjmentesség, de most az eBay át akar tenni üzleti számlára(az utóbbi pár hónapban kicsit túltoltam az eladásokat). Lehetek üzleti eladó magánszemélyként? Addig eljutottam hogy EU-n belül 10.000€/év meghaladó eladás felett, közösségi adószámot kell igényelni. Egy ilyen közösségi adószám igénylése és a német eBay-en egy Basis Shop nyitása elég lehet hogy üzleti eladóvá váljak magánszemélyként? Ha az eBay.de átrak üzletire a eBay.com-on is üzleti eladóvá válok?

Tudom hogy üzleti eladóként megszűnik a díjmentesség, de az eBay nekem inkább a kapcsolati rendszer kiépítésére lenne fontos.

Köszi a segítséget!

Szabolcs 2 Creative Commons License 4 napja 0 0 65773

Miért vársz el újabb választ egy újabb kérdésre, ha nem volt érdemi reakciód az előző válaszra? Egyébként szívesen.

 

Amikor ezzel szenvedtem, engem a német nyelv tréfált meg, azért nem találtam a megoldást, de a com-on magyarul van minden. A fő beállításokban a fiókbeállítások alatt találod meg a szállítási beállításokat. Kivételeket ott tudsz hozzáadni.

 

És magánál a "listázásnál" van az egyedi beállítás. Nyomj rá a hirdetés szerkesztésére és ott keresd meg és szórakozz el vele és majd kitapasztalod (van belföld és külföld). Azzal viszont vigyázz, hogy sokáig ne maradjon így, mert ha megveszi egy amerikai, sokba kerülhet.

Előzmény: GMM2 (65772)
GMM2 Creative Commons License 4 napja 0 0 65772

 

jelenleg ezt írj. valami nincs jól

Előzmény: Szabolcs 2 (65770)
GMM2 Creative Commons License 4 napja 0 0 65771

Azt hogy kell beállítani hogy a világon minden országból látszódjon?

Előzmény: Szabolcs 2 (65769)
Szabolcs 2 Creative Commons License 5 napja 0 0 65770

Hát ezt nem értem. Az előnézetben még ott a kép, itt meg nem látszik. A lényeg, hogy amikor rákeresel valamire, akkor tudod beállítani, hogy melyik országból nézed az oldalt. Ismét megpróbálom csatolni a filet.

 

Előzmény: Szabolcs 2 (65769)
Szabolcs 2 Creative Commons License 5 napja 0 0 65769

Szia,

 

én is így jártam az elején, a második napon jöttem rá az okára.

 

A setupom: a com-on regisztráltam és a de-n hirdettem. Ebben még nincs semmi különös, de az országok, ahová postázok nem volt rendesen beállítva. Először csak Németország, mint "belföld" volt beállítva, így Magyarországról nem látszott a hirdetés. Nálad, ha com-ról van szó, előfordulhat, hogy csak USA-ban postázol. 

 

Csináltam egy képernyőképet, amely alapján, ha átállítod az országot a "szállítás ide" pontban (a com-on USA-ra, vagy ahol feladtad a hirdetést), valószínű, meg fog jelenni, amit feltettél. Ezután persze alaposan bele kell merülnöd a beállításokba (kivételek, ahová nem szállítasz, ill. melyik országba mennyiért, stb).  

Előzmény: GMM2 (65768)
GMM2 Creative Commons License 5 napja 0 0 65768

hali

olyan kérdésem lenne hogy feltöltöttem egy terméket. és ha beírom a keresőbe ebay . com oldalon ki sem dobja. és azt írja aktív a hírdetés és 0 a megtekíntés. mi lehet a baj? hogy nem dobja ki a kereső :( . még az első eladásom lenne

Szabolcs 2 Creative Commons License 6 napja 0 0 65767

Szia, köszi!

 

Hát igen, a 2 kg-ig levél annyi, mint a csomag, csak távolabbi országokba érheti meg, mert úgy valamennyivel olcsóbb. Engem a 0,5 kg-ig érdekel, mert Európába azzal mindenhová 5000 ft. Ezzel az árral nem vetekszik egyik csomagküldő cég sem. Persze, a 0,5 kg limit igen karcsú.

Előzmény: t.lantos (65766)
t.lantos Creative Commons License 6 napja 0 1 65766

Szia,

 

Raadasul ezt telefonrol irtam, lehet, hogy nem is h+k hanem h+sz+m nem lehet 9-nel tobb.

Szoval egy 30*15*8 nemzetkoziben siman mehet ajanlott levelkent. (de ez is olyan mocskos draga lett, hogy csak pislogok)

Előzmény: Szabolcs 2 (65765)
Szabolcs 2 Creative Commons License 6 napja 0 0 65765

Köszönöm a választ, ennek nagyon örülök! 

 

A "h+k<90cm" az hossz+szélesség+magasság<90cm-t jelent? Tehát pl. lehet 30*15*8 is?

Előzmény: t.lantos (65764)
t.lantos Creative Commons License 6 napja 0 1 65764

Nemzetköziben semennyire. 2kg-ig mehet levélként, ami max 60cm hosszú, és h+k<90cm, ez szabvány.

Előzmény: Szabolcs 2 (65763)
Szabolcs 2 Creative Commons License 6 napja 0 0 65763

Ajánlott levélnél mennyire veszik szigorúan a 24 mm vastagságot? Mert ha nagyon, akkor egy bubis borítékba nem túl vastag tárgy fér bele. 

t.lantos Creative Commons License 2024.04.03 0 0 65762

Elvileg igen. Aztan vagy megkapja, vagy nem.

Nekem most azzal lett bajom, hogy az outlook-os cimrol a gmail mindent visszadobal

Előzmény: gojkomitics16 (65761)
gojkomitics16 Creative Commons License 2024.04.03 0 1 65761

Egyébiránt az ebay is megad egy generált e-mail címet, amin keresztül megkapja üzenetként az e-mailt. Az más tészta, hogy így sokszor a tördelés elcsesződik, de a lényeg talán kihámozható belőle...

Előzmény: t.lantos (65757)
Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 65760

Én is így tettem. Amikor már kézbesítés alatt lesz és több derül ki a címzettnek szánt emaliből, mint a csomagkövetésből, ráírok, biztos, ami biztos alapon.

Előzmény: t.lantos (65757)
t.lantos Creative Commons License 2024.04.02 0 0 65759

Csak sajnos vannak learnyekoltak, akik nem.akarjak megadni

Előzmény: Kispofi (65758)
Kispofi Creative Commons License 2024.04.02 0 0 65758

Én eladás után mindig kérek tel.számot és email címet is az ebay felületén. Ebből még sosem volt probléma.

Előzmény: Szabolcs 2 (65756)
t.lantos Creative Commons License 2024.04.02 0 0 65757

Én ezért használok ilyenkor saját címet. Legalább tudjam, mit kapna. És még tudom írni neki ebayen

Előzmény: Szabolcs 2 (65756)
Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.04.02 0 0 65756

Reggel elküldtem az sms-t, de nem válaszol. Megtaláltam fb-n is, ott is írtam neki, de azt meg lehet, soha nem olvassa el, mert nem vagyunk ismerősök.

 

A dpd-t elértem és azt mondják, hogy azért kötelező az email, mert az által tartják a kapcsolatot a címzettel. Ez azt jelenti, hogy ha dpd-vel, vagy gls-el küldök csomagot mindahányszor meg kell kérdezzem az emailcímet? Nagyon jó.. A lényeg viszont, hogy most nem tudom, hogy adjam fel. Ha beírok egy fiktív emailcímet és véletlenül elfelejtik értesíteni sms-ben, akkor lehet, át sem veszik. Az Ebay-en gondolom, nem írhatom meg neki, hogy küldjön már egy emailcímet..

 

Csak azt nem értem, ha az Ebay tiltja az emailcserét, hogy várhatja el, hogy zökkenőmentes legyen a postázás?

 

 

Előzmény: Szabolcs 2 (65755)
Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.04.01 0 0 65755

Köszönöm srácok, ez lesz. Csak mondom, rákérdezek előtte, hátha van valami más bevált lehetőség.:)

 

Ugyanakkor a DPD-t sem értem, mert affilitie-n keresztül (pl. pmp express) nem kéri a címzett email címét, csak a saját alkalmazásukban (ahol lényegesen olcsóbb a csomagfeladás). Elérni pedig nem lehet őket telefonon, az ügyintézők folyamatosan "foglaltak".

t.lantos Creative Commons License 2024.04.01 0 1 65754

Elkéred (b.szna meg az ebay, direkt titkolja, régen kimenet az értesítővel).

Még adod a sajátos, legalább látod, mi van :)

Előzmény: Szabolcs 2 (65752)
Syracusa Creative Commons License 2024.04.01 0 1 65753

Például küldesz neki egy sms-t, hogy mondjon egy emilt?

Előzmény: Szabolcs 2 (65752)
Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.04.01 0 0 65752

Sziasztok,

 

Lengyelországba kellene elküldenem az első csomagom, de pl. a GLS, és a DPD is kéri a címzett email-címét, ami nekem nyilván nincs meg. A telefonszám nem elegendő nekik. Nyilván nem szeretnék fiktív emailt megadni, mi ilyenkor a teendő?

In Lak'ech Creative Commons License 2024.03.18 0 0 65751

Üdvözöllek  OV Magyarországában.

 

Nem e topik témája, de nézz utána, mi az, amit még "megmond" az állam.

Majd akkor lesz jogos(abb) a felháborodásod, ha neked is kötelezővé teszik, hogy havonta néhány termékedet leértékelve árusítsd a weben. :-))))

Előzmény: PermanentDestructor (65750)
PermanentDestructor Creative Commons License 2024.03.18 0 0 65750

Ha nincs ez a cikk, nem is hallok erről, hogy a (webshopos) vállalkozóknak kötelező regisztrálni a postánál.

 

https://index.hu/gazdasag/2024/03/18/adatszivargas-magyar-posta-egyeni-vallalkozo/

 

Nekem semmi bajom nincs a postával (leszámítva a tényleg magas díjaikat, főleg külföldi irányba), az van a legközelebb, a legtöbb csomagot/levelet velük küldöm, írtam is többször, hogy adhatnának kedvezményt nem csak a nagyoknak, mert évek óta rendszeresen néhányszázezer forintot otthagyok náluk, de mondjuk ezt így kicsit durva dolognak tartom, hogy így államilag előírják a vállalkozóknak, hogy kötelező a postát is felvenni a szállítási listára. Nekem nem gond, de azért ne a zállam mondja már meg...

 

Persze tudjuk, hogy itt hogy mennek a dolgok, kiknek vannak érdekelségei minden ilyen cégben.

Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 65749

Közben sikerült megoldanom, majd kiszúrta a szemem.:) De még ezzel együtt sem mondanám egyszerűnek az oldal kezelését.

Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65748

Az elején a "csak akkor ír ki árat" alatt a kiszállítás árát értem (a vételár rendben van). 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!