Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2024.03.18 0 0 65751

Üdvözöllek  OV Magyarországában.

 

Nem e topik témája, de nézz utána, mi az, amit még "megmond" az állam.

Majd akkor lesz jogos(abb) a felháborodásod, ha neked is kötelezővé teszik, hogy havonta néhány termékedet leértékelve árusítsd a weben. :-))))

Előzmény: PermanentDestructor (65750)
PermanentDestructor Creative Commons License 2024.03.18 0 0 65750

Ha nincs ez a cikk, nem is hallok erről, hogy a (webshopos) vállalkozóknak kötelező regisztrálni a postánál.

 

https://index.hu/gazdasag/2024/03/18/adatszivargas-magyar-posta-egyeni-vallalkozo/

 

Nekem semmi bajom nincs a postával (leszámítva a tényleg magas díjaikat, főleg külföldi irányba), az van a legközelebb, a legtöbb csomagot/levelet velük küldöm, írtam is többször, hogy adhatnának kedvezményt nem csak a nagyoknak, mert évek óta rendszeresen néhányszázezer forintot otthagyok náluk, de mondjuk ezt így kicsit durva dolognak tartom, hogy így államilag előírják a vállalkozóknak, hogy kötelező a postát is felvenni a szállítási listára. Nekem nem gond, de azért ne a zállam mondja már meg...

 

Persze tudjuk, hogy itt hogy mennek a dolgok, kiknek vannak érdekelségei minden ilyen cégben.

Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 65749

Közben sikerült megoldanom, majd kiszúrta a szemem.:) De még ezzel együtt sem mondanám egyszerűnek az oldal kezelését.

Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65748

Az elején a "csak akkor ír ki árat" alatt a kiszállítás árát értem (a vételár rendben van). 

Szabolcs 2 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65747

Üdv mindenkinek!

 

"Újonc" vagyok, de végigolvastam az elmúlt néhány száz hozzászólást. A segítségeteket szeretném kérni.

 

El szeretnék adni  néhány dolgot. A napokban regisztráltam a com-on, és a de-n adtam fel hirdetést (az általatok is leírtak miatt). Majdnem jól működik, de a kiszállítási mód megadásával (ill annak megjelenésével) vannak problémák. Egyelőre Európán kívül mindent kizártam. Csak akkor ír ki árat (amit megadtam), ha "Németországból" nézem az oldalt. Más országból (Hollandia, Belgium, Svájc) már azt mondja, hogy "Lehetséges, hogy az eladó nem szállít ebbe az országba...". 

 

Átnéztem a globális beállításokat, ott már régiókat is beállítottam (elmentettem pl. "Normal delivery" néven), de a hirdetés ezt nem tükrözi. Mindezt a com-on állítottam be, mert a de-n csak Németországon belüli régiót tudok beállítani.

 

A hirdetésben a "Versand, Rückgabe und Zahlung"-ban az áll (pl. ha Spanyolországból "nézem"), hogy:

 

Der Verkäufer hat keine Versandmethode nach Spanien angegeben. Kontaktieren Sie den Verkäufer und erkundigen Sie sich nach dem Versand an Ihre Adresse.

"Versand nach: Deutschland".

 

És alatta fel vannak sorolva a kizárt országok. Vagyis, azt megjegyzi a com-os beállításból, de azt nem, hogy hová szállítanék, pedig kijelöltem Európát. 

 

Természetesen mellékelek printscreent is, ha szükséges, de hátha valami fatális dolog amin átsiklom... 

 

Köszönöm a segítséget.

Irgum76 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65746

Köszi szépen

de nekem olyan kellett volna ami full mintás

 

(elnézést, hogy elvittem off-ba a beszélgetést)

Előzmény: sjohn (65745)
sjohn Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65745
Előzmény: Irgum76 (65741)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65744

Bizony az akkor utánzat volt. De annak is meg kellett volna jönni.

Az Ali is nagyon gondosan ügyel a reklamációkra. Az a kereskedő ami kikerül ilyen miatt az Ali szárnyai és lehetőségei közül, az éhenhal. Azért küldik azonnal a hibás, sérült vagy elveszett helyett a másikat. Ott (is) a reklamációs határidőre érdemes figyelni, mert néha egészen közel van a szállítási határidő és a felszólamlás végső határideje. 60-80 nap körül van.

Ezért ha nem jön a cucc, még az ígért végső határidő előtt 1-2 héttel érdemes az eladónak jelezni a hivatalos email rendszeren keresztül.

De ez pont így van az ebay-nél is.

A postai/szállítói lopások ellen is csak ez a jó.

Előzmény: Irgum76 (65743)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65743

ja nem ez csak illusztráció volt, az Aliról rendeltem ezt kb 2500 Ft-ért

csak nagy szívfájdalmam, hogy nem érkezett meg

Előzmény: XANTIi (65742)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65742

Az etsy egy egészen más világ. Saját fizetési rendszerrel. Többen dolgoznak velük, hiba nélkül. A jutalékuk állítólag magas, nehezebb a pénzhez jutni mint régebben, de minőségi gondok nem merültek fel velük.

Előzmény: Irgum76 (65741)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65741

én pl ezt vártam mert sehol máshol nem lehetett kapni gondoltam kockáztatok, nem jött be :(

https://www.etsy.com/listing/744685629/cat-riding-unicorn-with-golden-gun-t?show_sold_out_detail=1&ref=nla_listing_details

Előzmény: XANTIi (65739)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65740

A vakerás cuccok nagy többsége simán a kínai áruk viszonteladása. Sok esetben még nem is rendelkezik velük, majd a kifizetett pénzemből rendeli. Azt én is meg tudom tenni, fele annyiért.

De nem baj, legyen minél több forrás, lehetőség. Legyen módunk VÁLASZTANI a pénzünkért.

Előzmény: In Lak'ech (65737)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65739

Nekem teljesen már árukörből vannak a tapasztalataim. Elektronikai, kéziszerszám, rádiós mérőeszközök és végtelen sok apró alkatrész, panel, áramkör. Fotós kiegészítők, szórakoztató elektronika. USB töltők, kábelek, WiFi cuccok. Az árukért jó arányos minőség.

Ruhaneműről hallottam, hogy igen hitvány rongyok is vannak. Bár pár dodóért mit várhatunk.

De az az ebay-en sem más.

Előzmény: Irgum76 (65736)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65738

Ezt én is maximálisan alátámaszthatom. Bár nem sok kínai cuccot vettem. De pl. nemrég egy 10 eFt-os napelem töltésvezérlőt vettem (ugyanazt, amit itthon a Conrad árusít-ugyanazokkal a fotókkal, amit a kínai oldalról szedett le, szóval még saját fotó készítésével sem bíbelődtek- 25 eFt-ért). Két hét után megérkezett, egy teljesen más típus. Megreklamáltam. Azt válaszolták, azonnal indítják az eredetileg rendeltet és elnézést kértek. A kérdésre pedig, hogy mi lesz azzal amit küldtek, azt válaszolták, maradjon nyugodtan nálam. Szóval most két töltésvezérlőm van.

Előzmény: XANTIi (65735)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65737

Én is sok jó dolgot találok és árusítok is.

De tény, hogy sem az Ebay-nek, sem a Vaterának nem ez volna a feladata. Nem így indult. Mindkét oldal lealacsonyodd egy amolyan webáruház szintjére. Nekem soha nem jutna eszembe pl. a Vaterán vásárolni security mágneskaput közel kétmillió forintért. Amikor a termékfigyelőmben megjelenik rendre, mindig hülyére röhögöm magam.

Előzmény: XANTIi (65731)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65736

detto személyes tapasztalatból írtam

tavaly rendeltem 4db pólót ebből egy érkezett meg 3 hónap után

rendeltem műpáfrányt abszulút nem hasonlított a képre

akril készletet amiből a fele üres tubus volt

semmilyen pozitívumot nem tapasztaltam vele kapcsolatban 

Előzmény: XANTIi (65735)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65735

Evvel maximálisan ellentétesek a személyes tapasztalatok!

Az Ali-n kb. 7-800 rendelésből 3 nem jött meg. Az is jó eséllyel már itt a határon belül tűnt el......

Azt persze ki kell tanulni, hogy mi az amit soha nem veszünk onnan. Pl. pendrive, memória kártya, kozmetikai dolgok.

De az többször előfordult, hogy látszólag  elkóborolt termék helyett szó nélkül küldött másikat a csájna. Amikor több hónap után előkerült, nem kérték el az árát. Ha a legkisebb reklamáció volt szállítási sérült esetén, akkor is.

De kinek a pap, kinek a papné.

Sokáig hittem benne és védtem a vakera dolgait, ez mára megváltozott. Akkor már ezerszer inkább a jofogas.

Az ebay megmarad használt cikk vagy régiség, elfekvő készlet, raktár felszámolás, ritkaság vadászterületének. Vagy ezekre piaci áttekintésnek.

Ha meg kínai a cucc, akkor megnézni legalább 2-3 forrásból.

Előzmény: Irgum76 (65734)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65734

a Vateráról legalább megjön a cucc

Ali-ról 10-ből 6 esetben meg sem érkezik és ha mégis nem olyan mint a képen, leírásban vagy sérült esetleg teljesen mást küldenek

 

Ali kb egyenlő egy oroszrulettel :)

Előzmény: XANTIi (65733)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65733

A vakera a simlis csavargók gyűjtőhelye. 10-ből 3-4 esetben biztos sumák és/vagy lehúzás van mögötte.

Kedvencem, amikor Ali vagy Banggood terméket kínál. Többszörös áron, de még az azt is előre kéri. Több hét várakozással.

Régen nem volt ilyen alvilági gyűjtőhely.

Tisztelet a kivételnek.

Az ebay legalább anyagilag megbízható. Szerintem. kb. 800 tranzakció tapasztalatából.

A direkt kínaiak szintén nem okoztak csalódást. Ismerni kell a minőségi elvárásokat és akkor nincs csalódás.

A nemzetközi szállítási díjak nekünk tényleg magasak a normál postai/futár forgalomban.

Előzmény: Irgum76 (65732)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65732

ha hülye posta költség nem lenne én egész nap seftelnék

de így max ha kiköltözök UK-be

 

voltak ilyen terveim, hogy Vaterán veszek, Ebay-en eladok de rájöttem ez így nem klafa

Előzmény: XANTIi (65731)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65731

Jó kereső használattal még sok használt, de érdekes dolgot lehet megcsípni.

Előzmény: Irgum76 (65730)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 65730

"a kinaiak meg letaroltak a piacot." mondjuk jó sok szart árulnak hosszú postázási idővel de tény, hogy olcsón

Előzmény: t.lantos (65729)
t.lantos Creative Commons License 2024.03.15 0 0 65729

Mert az eredeti celjanak mar reg nem megfelelo, a kinaiak meg letaroltak a piacot.

A jutalek meg olyan magas lett, hogy nem eri meg.

Előzmény: W_B (65728)
W_B Creative Commons License 2024.03.15 0 0 65728

Hogy érted, miért? :-o

Előzmény: t.lantos (65727)
t.lantos Creative Commons License 2024.03.15 0 0 65727

Nem. Inkabb azert, mert az ebay halott.

Előzmény: Irgum76 (65726)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.15 0 0 65726

nem lehet, hogy azért vannak ilyen zéró megtekintéseim/hónap mert már mindenki boostol csak én nem?

Előzmény: t.lantos (65724)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 65725

Köszi :)

 

szóval felejtős

Előzmény: t.lantos (65724)
t.lantos Creative Commons License 2024.03.14 0 0 65724

Fizetsz x összeget, hogy előrébb kerülj a keresési listán, és azt hazudnak, hogy ettől könnyebben adsz el

Előzmény: Irgum76 (65723)
Irgum76 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 65723

Sziasztok,

 

én is hanyagoltam az oldalt (hirdetés az ment automatikusan, de minek)

 

esetleg valaki 3 mondatban össze foglalná mi ez az új promotálás?

 

vagy egy link ami nem két kilométer hosszú szöveg

 

Köszi

In Lak'ech Creative Commons License 2024.03.06 0 1 65722

De ha most mindent hanyagol, akkor öt év múlva is kezdő lesz. :-)

 

No akkor én is beszámolok, az én eladóm annak rendje módja szerint elfogadta a teljes visszatérítési kérelmemet, visszaküldtem, nem tagadta le, hogy visszakapta, nem állított, hogy az objektív helyett téglát küldtem, és három nap után vissza is kaptam az összeget. Szóval normális volt.

Az nem volt normális, hogy ugyanúgy, ugyanazzal a szöveggel és fotókkal már hirdeti is újra. Pedig becsületesebb volna, ha a leírásban kitérne a hibára, amivel visszaküldtem. Ráadásul ez olyan hiba, hogy nem lehet abban bízni, hogy valaki nem veszi majd észre.

Előzmény: t.lantos (65721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!