Keresés

Részletes keresés

suta3 Creative Commons License 15 perce 0 0 162965

Az intelligenciát nélkülöző világegyetem szerinted elrendezi önmagát örökké, és mindig meg fog gyógyulni? Nincs szükség arra, hogy az értelmet igénylő szeretet biztosítsa az élet fennmaradásának lehetőségét?

Előzmény: Boszorka (162961)
tuktikka Creative Commons License 45 perce 0 0 162964

A legdinamikusabb korban éltünk, háború ott ahol laktunk nem volt.

Előzmény: Boszorka (162961)
tuktikka Creative Commons License 45 perce 0 0 162963

Félelmetes belegondolni a hirtelen megugró népesség számra.

Több 10 ezer év kellett az első milliárdhoz, és alig 100 év a 7 milliárdhoz.

Előzmény: so-veny71 (162962)


so-veny71 Creative Commons License 1 órája 0 0 162962

Már gyerekkoromban azt mondtam, ha az ősember tudta volna mennyien leszünk, biztos képtelenségnek mondta volna. Nem lesz annyi barlang és mammut. Úgyhogy mindig bíztam a túlélő képességben.

 

Néhány hatalommániás szarházit azért elküldenék az űrbe. Tiszta jóság lenne.

Előzmény: suta3 (162959)
Boszorka Creative Commons License 1,5 órája 0 2 162961

Jelzem, én nem tartozom a mindenkibe. Nem félek a túlnépesedéstől meg mástól se. Meggyőződésem, hogy a világ elrendezi magát, ahogy már évezredek óta teszi. Én biztos nem vagyok okosabb a világegyetemnél. ezért jobb ha élvezem a mát és nem akarok megváltani senkit és semmit.

Előzmény: suta3 (162959)
pákosztos cica Creative Commons License 2 órája -2 4 162960

Azon gondolkodtam, hogy aki állandóan háttérhatalmakról, hatalomvágyról beszél, annak vajon mennyi lehet a háttérhatalma és a hatalomvágya. És ezeknek vajon van-e határa.. 

 

És még azon is gondolkodtam, hogy a laposföldhívőket vajon hogy lehetne tuti biztosra felismerni.. 

 

Eh, csak kósza gondolatok. 

suta3 Creative Commons License 2 órája -5 1 162959

Gondolom azért fél mindenki a "túlnépesedéstől", mert akkor majd biztosan nem jut mindenkinek elegendő táplálék. Szerintem ez egy hazugság, amit csak a hatalmon levőknek érdeke terjeszteni, hiszen kevesebb embert könnyebb irányítani és fegyelmezni.

Bolygónk táplálék tartalékairól csak annyit, hogy a lehetőségek messze nincsenek kiaknázva. Sőt, 1 kg hús előállításához 7 kg szemestakarmány szükséges. Ez azt jelenti, hogy 30 dkg sertéscomb "gyártása" nagyjából 4 kg kenyér élkészítéséhez szükséges búzát emészt fel (ugyanis a kenyérhez víz is kell). Szóval a 2 szelet rántotthússal jól lakik 1 ember, de a 4 kg kenyérrel 10 lakhatna jól. Persze Afrikában sokszor nemhogy rántotthús, de még kenyér se mindig jut az asztalra.

Nem a "túlnépesedés" itt a probléma szerintem, hanem a soha meg nem elégedő hatalomvágy és az ebből fakadó kapzsiság, ami az anyagi javak mértéktelen felhalmozását okozza földünk lakosságának elenyésző hányadánál.

Előzmény: tuktikka (162958)
tuktikka Creative Commons License 6 órája 0 1 162958

Mivel Afrikában születik a legtöbb gyerek, ami lássuk be nem a legokosabb kontinens, ezért nem olyan elvetemült dolog azt állítani , hogy hüje pasik unalmukban csinálják a gyereket, és mert azokon uralkodnak. A sok védőoltás lehetővé teszi, hogy aki megszületett felnőjön.

Régen 6 /2 volt az arány , ma 6/4. Ezért a drámai növekedés.

És vmi vallási dolog miatt a fogamzás gátlás tilos.

Előzmény: suta3 (162954)
Képvilágosító Creative Commons License 14 órája -1 2 162957

Egy előző témában reagálok: elnézést, hogy több téma is fut így egyszerre.

 

Igen, KÖSZÖNÖM a kiegészítést.

Ez így igaz: a vezetékes telefonomon hívott, ahol a körzetszámból behatárolható, hogy kb. hol lakom és ennek megfeleően nem szavazhatok budapesti jelöltre.

Amúgy nem tudom, hogy ki minuszolt(a) a hozzászólá(soda)t,  én egy "+"-t nyomok mellé.  :-)

 

Az már csak hab a tortán, hogy "titkos szám"-ról indította a hívást, ami egyrészt tiszteletlenség egy választási kampányban, másrészt az ismeretelen számokat sokan nem veszik fel, tehát duplán alacsony hatásfokú "hittérítés" :-)

 

Részemről lezárom ezt a szálat: nem gondolkodom el  többet róla :-D

 

Előzmény: Csalitszeráf (162943)
suta3 Creative Commons License 14 órája -3 2 162956

Ez még mindig jól megy neked is. Személyeskedni kell, ha észérvek nincsenek. : )

Előzmény: pákosztos cica (162955)
pákosztos cica Creative Commons License 14 órája -2 4 162955

Enyhe? 🤣

Előzmény: Boszorka (162950)
suta3 Creative Commons License 15 órája -6 2 162954

Ez a hozzászólásod számomra olyan, mintha egy kivégzőosztagot vezénylő diktátor írta volna. Szerinted a megszületendő magzatokat etikus megölni? A sok "hülye" meg egyszer megszült téged és engem. Nemhogy inkább kikapartattak volna bennünket, ugye? Látom, nem az életet pártolod.

Előzmény: Boszorka (162952)
suta3 Creative Commons License 15 órája -3 1 162953

Mintha gondolatolvasó lennél, pont erre gondoltam. Mennyivel egyszerűbb démonizálni, és lejáratni, mint elgondolkozni a gondolatvilágunkba nem illeszkedő logikus összefüggéseken.

Előzmény: Boszorka (162950)
Boszorka Creative Commons License 15 órája -1 5 162952

Más nem jutott eszedbe a születésszám csökkenéséről?

Ugyanis volt olyan, hogy Ratko korszak. Ha nem tudod olvass utána. Nem véletlenül született sok gyerek, hanem azért, mert nem volt semmilyen óvszer kapható, az antibaby pille még nem jutott el hozzánk. Tv is alig volt, tehát a sok hülye unalmában gyereket csinált. Abortuszt sok éves börtönnel büntették az orvost és a nőt is.

Ma hála az égnek, már minden a rendelkezésére áll az embereknek, ha nem akarnak gyereket. Még esemény utáni pille is van. Nem is értem, miért kell egyáltalán abortuszról beszélni. Az emberiség maga megoldja a túlnépesedési problémát.

Előzmény: suta3 (162949)
tadadadaaaam Creative Commons License 15 órája -3 1 162951
Boszorka Creative Commons License 15 órája -2 5 162950

Szerintem enyhe paraonia.:-(

Előzmény: mustármaggombolyító (162945)
suta3 Creative Commons License 16 órája -4 2 162949

Nagyon is komoly. De nekem kételyeim vannak. Természetesen én sem a történet teljes hitelességén gondolkozok, hanem a valóságtartalmán. Mert sajnos igen sokan hallnak meg a gyógyszerek mellékhatásaitól, ami egyébként nem is nagy titok, hiszen lehetséges mellékhatásként sok gyógyszer tájékoztatójában ott szerepel a halál lehetséges mellékhatásként. És az is elgondolkoztató, hogy hosszú évekig olyan élelmiszer-adalékanyagokat és növényvédőszereket ettünk és eszünk, amiket az USA-ban már rég betiltottak a rákkeltő hatásuk miatt. Arról meg már lehet, hogy nem is kellene írnom, hogy az ismeretségi körömben 30-40 évvel ezelőtt sok baba született, de ma már az is nagy hír, ha lombikkal sikerül gyereket csinálni egy 25 éves párnak.

Előzmény: mustármaggombolyító (162945)
kobaka1 Creative Commons License 16 órája 0 2 162948

Ahhoz valóban semmi köze, a történet fikció, de a lényeg, hogy sokkal kevesebb emberre lesz szükség.

 

Előzmény: mustármaggombolyító (162947)
mustármaggombolyító Creative Commons License 16 órája 0 1 162947

Merre is halad most akkor a világ? A mesterséges intelligencia használata realitás. De annak semmi köze a föld két leggazdagabb emberének egy svájci síeléskor folytatott fiktív beszélgetésének kitalált témájához, mérgeknek a gyógyszerekbe keveréséhez meg hasonló agyszüleményekhez.

Előzmény: kobaka1 (162946)
kobaka1 Creative Commons License 18 órája 0 1 162946
Előzmény: mustármaggombolyító (162945)
mustármaggombolyító Creative Commons License 19 órája 0 3 162945

Ha komoly a kérdésed, akkor a válaszom: Semmi.

Előzmény: suta3 (162944)
suta3 Creative Commons License 19 órája -6 1 162944

Azon gondolkoztam, hogy mennyi igazság lehet ebben a történetben:
A föld két leggazdagabb embere egy svájci síeléskor leült beszélgetni. Azt mondja az egyik: Európa eredeti lakosságának létszámát is drasztikusan csökkentenünk kell, mert ennyi embert nem tudunk irányítani a jelenlegi lehetőségeink korlátozottsága miatt. Azt mondja a másik: Valami kevésbé feltűnő módszert kellene választanunk, mert ugye azt nem szeretnénk nyilvánosságra hozni, hogy mi pénzeltük a dolgot. Van is egy ötletem. Tegyünk az ételeikbe mérget, úgy, hogy aki buta az ne vegye észre, aki meg okos, az meg ne merjen szólni ellenünk, mert látni fogja, hogy mi is látjuk őt. Erre a másik: Ez jó lesz, de közben tegyünk mérget a gyógyszereikbe is, hiszen ki fog pont az orvosára gyanakodni, miközben gyógyulni szeretne. Erre megint az első: Ez még kevés lesz. Szerintem a születések számát is korlátoznunk kellene valamilyen módon. Másik: Kezet rá. Majd tájékoztass, hogy nekünk mitől kell tartózkodni, én is küldök majd neked listát.

Csalitszeráf Creative Commons License 1 napja -1 1 162943

Félreértetted.Képmetsző makói vagy celldömölki, ergo feleslegesen hívja K. G. a vezetékes számán, mert úgyse szavazhat rá. Mivel nem is akar, ezért tökmindegy.

Előzmény: pákosztos cica (162939)
Shangri-La Creative Commons License 1 napja 0 0 162942

Engem is hívott KariGeri, azt írta ki, hogy magánszám.

Előzmény: pákosztos cica (162939)
kobaka1 Creative Commons License 1 napja 0 1 162941
Előzmény: tuktikka (162940)
tuktikka Creative Commons License 1 napja 0 1 162940

Azon gondolkodtam el , hogy Karsai kegyelmet kért a családjának a KE től, előre, és a nagy választási lázban szinte semennyi figyelmet nem kapott a téma.

pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -3 1 162939

Azt írta, hogy titkos számról hívta Kari Geri! ! 

 

"Budapesttől 200 km-re való vezetékes körzetszámot (!) hív fel  TITKOS számról  Karácsony Gergely  (!)"

 

Ez így technikailag kivihetetlen. 

 

Vagy látja, vagy nem a számot. Ha látja, akkor nem titkos, ha nem látja, akkor minek veszi fel?

Előzmény: Boszorka (162938)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 0 162938

Nekem ősidők óta titkos a számom. Kb. 30 éve tiltattam le. Engem még soha senki nem hívott. Nem is hittem, hogy még működik a dolog, de mostanában már sokan mondják, hogy sok hívást kapnak, tehát akkor még létezik a titkos szám.

Előzmény: Képvilágosító (162934)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -5 1 162937

Le kell tiltani az ügyfélkapuban. 

Más ötletem nincs. 

Előzmény: tadadadaaaam (162935)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -4 3 162936

khm... :D

 

És ha már egy állításod hamis.. ? ? :D 

Előzmény: Képvilágosító (162934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!