Keresés

Részletes keresés

belert Creative Commons License 4 napja 0 0 51585

Megint belepiszkál az állam a befektetési alapokba, de valami félrement - Portfolio.hu
https://www.portfolio.hu/befektetes/20240314/megint-belepiszkal-az-allam-a-befektetesi-alapokba-de-valami-felrement-674801

duduka92 Creative Commons License 2024.03.05 -5 0 51584

Udv! Affilate partner vagyok, akit erdekel okx ezen a linken regeljen. Kaptok Mistery Boxot kriptoval + ha hasznaljatok a kereskedo botot (20 dollartol lehet) szépen hozza a bevételt. Esetleg copy tradinget is ajanlom. barmi kerdes van segitek!
https://www.okx.com/campaigns/deposit-and-trade?channelId=35314007

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2024.02.08 0 0 51583

Aranyat shortol

Előzmény: kormos* (51576)
kormos* Creative Commons License 2024.01.22 0 0 51582

Talán most a kínai összeomlást érzi a Supra?

kormos* Creative Commons License 2024.01.10 0 1 51580

Köszi a válaszokat!

Előzmény: kormos* (51576)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.10 -1 2 51579

Hozamemelkedés volt.

Előzmény: kormos* (51576)
Passzív befektető Creative Commons License 2024.01.10 -2 1 51578

Nem értem h az emberek egy befektetés során nem nézik a pénzáramot, tehát h fizet-e osztalékot v megéri-e nekik hosszú távon tartani, egy hazai befalap mit ad? Semmit hiszen a kockázatot te viseled míg az alapkezelő a biztos nyertes, ők hozzák a döntést viszont a kockázatot és az esetleges negatív hatást te fogod elszenvedni, hát én ezért nem fektetek több mint 14 éve semmilyen hazai alapba! Csak tiszta részvény - főleg OTP. 

Passzív befektető Creative Commons License 2024.01.10 -1 1 51577

Minek fektetsz aktív alapba, inkább BUX ETF!!! Számos elemzés leírja h semmi értelme az aktív és abszolút hozamú alapoknak, mindig a költség számít. Vegyél BUX ETF-t v OTP részvényt!

Előzmény: kormos* (51576)
kormos* Creative Commons License 2024.01.09 0 1 51576

A supra most mitől esik?

binlali Creative Commons License 2023.11.17 0 0 51575

A digitalizálásnak vannak árnyoldalai is.

Felőlem bárki megnézheti mire költöm a pénzemet.

Társadalmi pontrendszert meg se említem.

Karbonlábnyomomat feldughatják...

Attól tudnak fotoszintetizálni a növények friss oxigént.

Ne szóljon bele.

Az ilyen olyan kereskedőktől vásárolt termékért büntetés, "mert csak" játékszabályok az után zavaróak, amikor a kedvenc kenyeremet vagy cikóriámat vagy taurint tiltanák meg.

Most ez nem is topic téma.

Az, hogy a mikroszoft mennyire fenntartható szintén nem érdekel: annyi hiba van az új programjaiban, hogy én szégyellem magam helyettük.

A vírus alapú biológiai fegyvereik meg tök feleslegesek.

Mérgek.

Hogy eszek-e elég rovart vagy kukacot, mert máshoz nem hagynak hozzáférni vagy

a most bejelentett vízkorlátozások (amit a főszabadkőműves klauszschwab rendelt el)

Mindig elterelik a gondolataimat

A svéd központi bank meg csődbe kerül, ha ilyen nyomtatókkal nyomják a "nem digitális papírpénzt"

Én meg eldönthetem, hogy forintban tartom-e a megtakarításomat vagy frankban vagy dollárban, esetleg Optimában vagy Omegában  ami ugyanúgy lejár romlandó, mint a friss víz

Minél kevesebb közvetítőt szeretnék.

Előzmény: Liliomfi 28 (51574)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2023.11.16 0 1 51574

Nagy hülyeséget nem akarok írni, de talán Izlandon kapnak a hajléktalanok terminált, hogy aki akar adakozhasson kártyával is. A pénz virtualizációja egy folyamat. Én most sem pénzért dolgozom. Számokat kapok a munkámért ami megjelenik az egyenlegemen. Ha vásárolok, ez a szám kisebb lesz. Én egy ideje úgy fogom fel, hogy számok vannak, a pénz fogalma megváltozott. Ma még használhatok bankjegyet is, de ez már csak egy lehetőség. Persze azokat az embereket is megértem akik nem szeretnék, hogy tudják a vásárlási szokásaikat egy banknál vagy bárhol és kp.-t használnak. A politikusaink is ezt a példát mutatják. :)  Nem tudom, meddig lesznek bankjegyek. Ha mindenki korrekt lenne, már nem lenne rá szükség, de egy ideje éppen a korrektséget kérdőjelezzük meg befektetésekkel és szinte mindennel kapcsolatban. Mintha zavarosban halásznánk mindannyian. 

Előzmény: binlali (51573)
binlali Creative Commons License 2023.11.16 0 0 51573

A kormányok célja az adósságok elinflálása, ezért magam is ebből indulok ki.

Nagy pénzügyi gebasz után tán felajánlják a digitális forint bevezetését, mint egyetlen megoldást és a jövőjét Ciprus óta ismerjük

pechje lesz annak, akinek a digitális bankjegyének sorszámát kihúzzák eliminálásra

talán

Varoufakis emlékére írtam ezt

Előzmény: Liliomfi 28 (51572)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2023.11.13 -1 1 51572

Reálisnak tűnnek a számaid, de én szeretek néha elrugaszkodni. Most azt feltételezzük, hogy az infláció fokozatosan csökken ami most így van, de korábban ilyen kimagasló inflációra sem számított senki. Mi van akkor ha 2025 - ben újra beüt egy 20 %- os infláció ? Fura agyam van,  de ha sokan állítják, hogy ez lehetetlen, én akkor sem mondom, hogy ez lehetetlen. 

Előzmény: mh1973 (51569)
Veszpremi Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 51571

Miért kell ahhoz hitel? Nyomtatni kell, és kész, azaz kibocsátani valami pappert, amit megvesznek. Ráadásul ugye ügyeznek, hogy az MNB veszteségét lehessen átvinni a köv. évekre. Ezt az EU is engedi, máshol is van. Persz nagyon nem szép, de lehet.

Előzmény: mh1973 (51569)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2023.11.12 0 0 51570

Őt az érdekelte, hogy a jegyenkénti 10 000 Ft- os visszaváltási ár hány %-áért vehet DKJ-t. Gondolom, ezt nevezte kedvezménynek. Különböző lejárati idővel vásárolhatóak ,különböző ” kedvezményekkel” . Szerintem is jobb ha vásárlás előtt rákeres a DKJ-ra, talál cikkeket. 

Előzmény: Passzív befektető (51546)
mh1973 Creative Commons License 2023.11.11 0 1 51569

Kellene egy jósgömb, hogy lássuk 2025. tavaszán milyen feltételekkel jutnak hitelhez és engednek-e egy több ezer milliárdos pmáp visszaváltást. Vagy kitalálnak helyette vmi vonzóbbat, hogy el ne vidd a pénzed, csak max átrakd másba. Vagy a többség megelégszik-e egy 6%-os infla melletti 7.5%-os hozammal és nem feltétlenül akar költeni? Nehéz kérdések, válasz nincs rá, mindenesetre 0.25% "prémium" mellett nem kellene nekik hitelezni...

Előzmény: Liliomfi 28 (51567)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2023.11.11 0 2 51568

Jó, de azt ne felejtsd el, hogy az ársapkákat visszavonták.

Belátták, hogy ennek infláció gerjesztő hatása van, belátták, hogy nagyon szovjetes és kiálltak a nép elé ahol hajlongva, könnyek között kértek bocsánatot, majd lemondott a teljes kormány. :) :)

A tönkrement, kis boltok tulajdonosait pedig kárpótolták.

Próbálok vicces lenni, de nem megy. Bocsi.

 

 

Előzmény: Veszpremi (51566)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2023.11.11 0 1 51567

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

A linkeket megnéztem, olvastam. A problémám az, hogy amit a kormány kommunikál az már szinte mindenkinek mindegy.

Tudom, ha visszalépek a magánnyugdíj-pénztárból akkor lesz nekem névre szóló állami... Még várok türelemmel.:)

Ez csak egy példa, mindenki tud még néhányat.

Ha csak itt van háborús vészhelyzet és rendeleti kormányzás akkor talán érthető ha  sokan szkeptikusak vagyunk.

Simán lehet, hogy aki lejárat előtt akarja visszaváltani az hazaáruló ilyen háborús időszakban ahol a nemzetet minden irányból külső erők sanyargatják...

A hazaárulóknak pedig nem is kell a pénze, de fizessenek 10 %-ot amiért őriztük nekik.

Sajnos úgy gondolom,ezzel szavazatot sem veszítenének érdemben.

Engem a szakmai véleményetek érdekel, ha sokan szeretnék egy időben visszaváltani és továbbra sem jön EU-s támogatás akkor gyakorlatilag képes lenne-e kifizetni a hitelezőit az állam ha akarná ? Az már politológiai kérdés, hogy ehhez venne-e fel külföldi kölcsönöket ha az szükséges lenne?

Azt látjuk, hogy a Ft. leértékelődése sem érdekel senkit.

Valamiért nem látom, hogy a keleti népeken kívül nagyon vonzanánk a befektetőket és őket sem a kormányba vetett bizalom mozgatja. Ilyenkor arra gondolok, miért finanszírozzam én a kormány hülyeségeit ha komoly pénzügyi szakemberek nem lelkesednek érte?

A mérleg másik serpenyője a hozam ami persze engem is vonz .

Csak azt nem értem, miért nevezik ezt pénzügyi elemzők kevésbé kockázatosnak mint pl a Suprát?

Értem persze, de mindent összevetve mégsem vagyok ebben biztos.

Hogy mi másba fektetnék?

Talán megéri most elhalasztani kisebb beruházásokat, kihagyni egy-egy nyaralást amiért kárpótolhat a későbbi haszon.

Talán jobb egy év múlva autót venni, stb...

Infláció lesz, de az idei kiugró inflációért lehet némi kárpótlás a jövő évi hozam.

Azért az nem mindegy, mekkora értékvesztést nyelnek le az emberek.

16 %-ot nehezebben, ezért kersnek befektetést.

A 8 %- is kellemetlen, de az lenyelhetőbb. Ezért elmélkedem itt magamban, vagyis veletek.

 

Veszpremi Creative Commons License 2023.11.11 -1 4 51566

Nyilván ebben a diktatúrában csak a bizonytalanság biztos sajnos.

Nyugi, ha belenyúlnak, ráfáznak! Ki fog nekik bármit elhinni, ki fogja berakni békekölcsönre ebben az országban a pénzét, ahol egyedül Európában háborús vészhelyzetben rendeleti dilettáns rabló kormányzás van és most a 10%-os inflációt ünnepli a qrmány, amiért egy lépést sem tett, és háromszor több, mint az eurozóna 2.9% inflációja. Lesz itt infláció, az tuti, mivel mindennel azt szítják.

Előzmény: szigma1 (51565)
szigma1 Creative Commons License 2023.11.11 0 2 51565

Ha megfigyeled "ügyesen" nem az nyilatkozzák, hogy a jövőben sosem fogják megváltoztatni.
Ebből simán ki tudnak hátrálni hivatkozva például az országon gazdagodni kívánó spekulánsokat érintő megszorításra hivatkozva, hogy a szegény átlagember által befizetettet adóból származó állami bevételek felhasználásával ne tudják lefölözni a kellemes kamatozású időszakot, hanem tartsák továbbra is az állampapírt.
Úgyhogy minden csak kockázatvállalás kérdése.
Amúgy meg 5%-os visszaváltási költségnél is, 1 évre többet ad mint a DKJ.

Előzmény: Veszpremi (51563)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 51564

oké, sokan visszaváltanák a PMÁP-ot, de akkor hova teszik a pénzüket? egy kis részük talán ingatlant vesz, de a többi? szóval nem biztos, hogy komoly visszaváltási hullám indul el, szerintem. 

Előzmény: Liliomfi 28 (51561)
Veszpremi Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 51563

Ha annyira tartasz ettől, mint ami az írásodból kitűnik, akkor ne szállj be. Pár erről szóló nyilatkozat. Mindenki maga dönti el, elhiszi vagy nem.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230627/nagy-marton-nem-szabad-valtoztatni-az-allampapirok-visszavaltasi-feltetelein-624626

Friss:

https://www.portfolio.hu/befektetes/20231108/elarulta-az-akk-vezere-fog-e-valtozni-a-pmap-visszavaltasi-dija-650377

Előzmény: Liliomfi 28 (51561)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2023.11.11 0 0 51562

Rég olvastalak.

Nekem nekünk a családdal PMÁPunk van, no meg OTP  Optima valamennyi amit eladok, ahogy lehet.

A digitális forint elől menekülök ahogy lehet.

Veszek ki forint bankókat, amíg lehet és mást is, leginkább frankot.

Nem a sok hozam a célom, inkább a meglévő pénzem vásárlóerejének a megőrzése.

Előzmény: Liliomfi 28 (51561)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2023.11.11 0 0 51561

Sziasztok!

Már régen jártam itt, mert mindent eladtam amim volt, szerencsére a Suprából is sikerült nulla veszteséggel kiszállnom.:)

Érdemi hozamom sem lett, de ez most mindegy.

Jelenleg csak DKJ-m van különböző futamidőkkel ami jobb mint a semmi, de természetesen engem is vonz a PMÁP jövő évi hozama ami nagyjából 18 % is lehet.

Eddig rendben van, de engem csak a jövő évi hozam vonz és a dilemmám ott kezdődik, hogy vélhetően sok ember van így ezzel, a 2025-ösés az azt követő hozamok nem tűnnek nagy durranásnak.

Én lejárat előtt szeretném eladni és valószínűleg sok ember gondolkodik így.

Jól gondolom, hogy 2024 végén sokan akarják majd lejárat előtt visszaváltani a PMÁP-t és erre az állam is gondol?

Ti többet foglalkoztok pénzügyekkel mint én és érdekelne a véleményetek a témában. Ha már sokszor volt ez itt téma akkor elnézést kérek, nem olvastam vissza !

Jól sejtem, hogy ha 2024 végén, '25 elején sokan akarnak szabadulni ettől az állampapírtól akkor ezt az állam akadályozni fogja, esetlegesen megnövelve a jelenlegi 1 %-os visszaváltási "levonást" , esetleg egyéb módokon?

Én tartok ettől, bár nem lenne jó üzenet a befektetők felé, mégsem zárom ki ennek eshetőségét.

Túl nagy összeget kellene egyszerre visszafizetni a befektetők felé...

A DKJ-t ebből a szempontból biztonságosabbnak érzem, de más előnye nincs a PMÁP-val szemben.

 

Előre is köszi a válaszokat! :)

Ritz11 Creative Commons License 2023.11.10 -3 0 51560

You can invest in funds by using a stock screener tool

Előzmény: kisfo (51548)
Ferrobondos Csiga Creative Commons License 2023.11.06 -2 0 51559

Van olyan befektetési alap, amivel kihasználható a mai hitelpénz felbomlása miatti csődök eredménye?

Mint anno a shortolóra épülő NYIlasi alap?

kormos* Creative Commons License 2023.10.23 0 0 51558

OK!

Előzmény: Veszpremi (51557)
Veszpremi Creative Commons License 2023.10.23 -1 0 51557

Igen. Tbsz-en nincs.

Előzmény: kormos* (51556)
kormos* Creative Commons License 2023.10.23 0 0 51556

Az új adó 13%-os szociális hozzájárulás, csak a június 30-a  után megvásárolt befektetési jegyekre vonatkozik?

binlali Creative Commons License 2023.10.21 0 0 51555

Akkor miért üresednek ki a kötvényalapok?

Előzmény: GÁBOR (51554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!