Keresés

Részletes keresés

Muity Mijo Creative Commons License 2011.03.23 0 0 1021

Azért annak van ám némi sajátságos bája, amikor egy "horvát" kisebbségi önkormányzat az alábbiak szerint vall internetes honlapja egyik oldalán.

Ezt mi, a népünket bekebelezni szándékozó horvátokat a hátunk közepére sem kívánó, önmagukat tiszta bunyevácnak valló bunyevácok sem tudnánk szebben ecsetelni.

 

Mondjuk arról a derék vaskúti "bunyevácok" megfeledkeznek, miként egy másik oldalon látható, hogy a bunyevácoknak hlomi kocsmai abroszokkal letakart pajzsokhoz se nem volt, se nem lesz közük a megveszekedett életben, ez a fajta sakkos figurára vett terítés a vérüket és népüket eláruló kollaboránsok osztályrésze.

 

A többi oldal is tart meglepetéseket, például az összhorvátság felsorolásából kifelejtették a Niagara menti és a Jangce menti horvátokat, a horvát-baszkokat, a horvát-apacsokat, a Krisna-völgyi horvátokat, a bukovinai, a krétai és a litvániai horvátokat.

 

Tevékenységük kapcsán viszont végtelenül meggyőző erővel hat a mind gyakrabban használt horvát-bunyevác kifejezés, miként a bunyevác kultúra és a bunyevác hagyományápolás szókapcsolatok módszeres alkalmazása is.

 

Egyszóval, végtelen hálával tartozom a vaskúti horvát önkormányzat felvilágosult tudatú képvielőinek, hogy a központi horvát lózungokat le sem sajnálva, inkább saját szellemi kútfőjükre támaszkodnak.

 

____________

 

BUNYEVÁCOK

 

A bunyevácok (Bunjevci) jellegzetes délszláv népcsoport a Bácskában. Magyarországon elsősorban Baja környékén, a Vajdaságban főleg Szabadka, Zombor és Bács városokban és vidékein élnek jelentősebb számban. A szerb vagy horvát nyelv ún. tokav és í-ző nyelvjárását beszélik. Hagyományosan római katolikus vallásúak. Korábbi források gyakran katolikus rácok néven különböztetik meg őket az ortodox szerbektől. Nyelvük és szokásaik alapján feltételezhető, hogy Dalmáciából és Hercegovina vidékeiről települtek be a török hódoltság alatt lévő Magyarország elnéptelenedett területeire.


A 17. század keresztlevelei főleg dalmaták néven említik az Alföld katolikus vallású délszláv lakosságát. A bunyevácok körében ekkor még bizonyára erősen élt származásuk helyének tudata. Belső-Dalmácia tengerhez közeli vidékein ma is élnek népcsoportok, amelyeknek tagjai szintén bunyevácnak tartják magukat. Ezeken a vidékeken a családi nevek gyakran megegyeznek a Bácskában élő bunyevácok családi neveivel.


A Magyarországon megtelepült bunyevácok kultúrája lényegesen módosult a betelepülést követő évszázadok során. Ez elsősorban megélhetési körülményeik radikális megváltozásának tudható be. A szerbektől eltérően a bunyevácok viszonylag hamar feladták a Katonai Határőrvidék kínálta zsoldoskodás lehetőségét, és már a vármegyerendszer teljes visszaállítását megelőzően (1870) előszeretettel foglalkoztak földműveléssel és állattenyésztéssel a rendkívül termékeny Bácskában.


A bunyevácok jelentős szerepet játszottak a vidék polgáriasodásában is, például Bácska településeinek mezőváros majd szabad királyi város címeinek elérésében.


Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején, a szerbek és a Drávától délre élő horvátok többségétől eltérően, a bunyevácok együtt harcoltak a magyarokkal. Ismeretes, hogy Szabadka magyar kézen maradt az 1848-49-es forradalom idején, mivel a város lakosságával a Kaponyai ütközetnél sikerült megállítani a Zomborból Szeged felé tartó szerb csapatokat. Szabadka ekkor még túlnyomórészt bunyevácok által lakott város volt.


A magyar lakosság folyamatos délvidéki visszatelepülésének következtében a bunyevác nyelvjárás jelentősen módosult. Talán nem túlzás azt állítani, hogy a bunyevác nyelv számos magyar és német jövevényszóval bővült (ez valamelyest vonatkozik a délvidéki szerbek nyelvére is). A bunyevácok elmagyarosodása a kiegyezést (1867) követő években meglepő méreteket öltött, és ez nem csak a természetes asszimiláció következménye volt, hanem a késő 19. századi Magyarország nemzetiségpolitikai "sikere" is.


Az erőszakos magyar nemzetiségpolitika ellenreakciójaként, főleg a bunyevác származású katolikus papoknak köszönhetően, s főként Ivan Antunović (Antunovich János) kalocsai püspök tevékenysége nyomán, számos bunyevác nyelvű sajtótermék jelenik meg (imakönyvek, újságok, évkönyvek) "Bunjevačke i okačke novine", "Neven", "Danica". Több bunyevác kultúregyesület is alakult. A Duijanca nevű aratóünnepség valóságos nemzeti megmozdulássá vált.


Az I. világháború következtében Bácska déli része (és Dél-Bácskával a bunyevác népesség jelentős része is) a Szerb-Horvát-Szlovén Királyság (1929-től Jugoszlávia) része lett. Többnyire a horvát fővárosban és a szlavóniai Diakóvárott tanuló katolikus papság rendkívüli befolyásának köszönhetően a horvát nemzethez tartozás tudatát terjesztették a bunyevácok körében, habár a bunyevácok döntő többsége önálló bunyevác nemzeti öntudattal rendelkezett és nem tekintette magát horvátnak. Az Osztrák-Magyar Monarchiában a bunyevác népcsoport külön nemzetiségként volt elismerve.

A "Kolo igra tamburica svira" bunyevác himnuszt Nikola Kujundić 1879-ben írta, amely minden jelentősebb eseményen ma is felcsendül. A bunyevác nemzetiség lobogója kék-fehér színű.


A Magyarország területén élő bunyevácok a II. világháborúig kizárólag önálló bunyevác nemzetiségi tudattal rendelkeztek. A XIX. században a bunyevácság külön nemzetiségként volt elismerve. Vezetőik, főként a papság és tanítók körében (Mijo Mandić, Ante Evetović-Miroljub, Blako Rajić, Ivan Petre), erős bunyevác öntudattal rendelkeztek és nem tekintették magukat sem horvátnak sem szerbnek. A XX. század 60-as évek közepétől az egymás után megalakuló Bunyevác Kluboknak köszönhetően ápolták bunyevác kultúrájukat.


Ma a valaha bunyevác származású értelmiség, az erőteljes horvát agitációnak köszönhetően, rendszerint horvátnak tartja magát Magyarországon, esetleg bunyevác anyanyelvű (vagy csak bunyevác gyökerű) magyarnak. Több olyan magyarországi településen, amelyek hagyományosan bunyevác falvaknak, illetve városoknak számítottak, ma horvát kisebbségi önkormányzat működik.


2006. december 18-án a Magyar Országgyűlés szavazatot tartott arról az indítványról, hogy a bunyevácokat ismerjék el önálló nemzeti kisebbségnek Magyarországon. A Magyar Országgyűlés fölényes szavazattöbbséggel elutasította az indítványt, egészen pontosan 334 képviselő szavazott ellene, 18 igennel voksolt, 7 képviselő tartózkodott a szavazástól. Nem sokkal korábban, mielőtt az Országgyűlés napirendre tűzte volna a "bunyevác kérdést" Magyarországon, a magyar parlament álláspontjához hasonló véleményt alakítottak ki a Magyar Tudományos Akadémia képviselői és a magyar kormány is.


Azoknak a száma, akik Magyarországon a legutóbbi népszámlálás adatai szerint (2001) nem horvátnak, hanem kifejezetten bunyevácnak vallották magukat, mintegy néhány százra tehető: Baján 263, Gara településen 201, Katymáron 136. További települések Magyarországon, amelyek bunyevác hagyományokkal rendelkeznek: Csávoly, Felsőszentiván, Bácsalmás, Csikéria, Bácsbokod, Mátételke, Vaskút. Ezeken a településeken a kifejezetten bunyevácként nyilatkozók száma nem éri el a 70-et. Ám fontos megemlíteni, hogy 2006-ban a magyarországi bunyevácok sikeresen összegyűjtötték az előírt ezer aláírást, amely a hazai bunyevácok nemzetiségként való elismeréshez volt szükséges.


A népszámlálás adataiból kitűnik, hogy a hagyományosan "bunyevác" települések mindegyikén, a megfelelő nemzetiségi kategória hiányában, horvátként tartják őket számon. Ezek a horvátok, bár rendszerint szintén bunyevácnak tartják magukat, a "bunyevácságot", mint olyat, nem ismerik el önálló nemzetiségi kategóriának, ezért horvátnak vallották magukat (mint ahogy például a székely magyarok is rendszerint magyarnak tarják magukat).

 

 

Mijo Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1020

 

Mennyivel könnyebben maradt most ugyanaz Vaskút polgármestere, mint amekkora erőfeszítéssel járt azzá válnia 4-5 évvel ezelőtt, idegileg és egészségileg kicsinálva az elődjét.

 

 

S.Zoltán Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1019

Üdv Mijo!

 

Igen! Vaskút régebben egy versenyképes település volt. VOLT. A környéken mindenki elismerten és feltekintett rá. Na de most véleményezd a környéket. Ha tehetné, még a Garai busz is kikerülné. Májusban voltam Vaskúton de csak a kirakatot láttam ismét, a gondolkodás ugyan az maradt. El van adva minden, átvan játszva minden. Itt Esztergomban pár utcát eggyirányúsított a polgármester (átgondolatlanúl) és lásd tüntetés volt, és a polgármesternek autója, háza is volt. már nincs. Füstbe ment terv.

Engem sokan irigyelnek, hogy elszakadtam Vaskútról, és ha tehetnék, követnék a példám. Bár a fiatalok fogják is. De tudod, nem sajnálom. Akinek van esze és teheti is, az nagyívban kerülje el Vaskút községet. Most ennek is kampányolok. A fiataloknak ott nincs jövőjük, és a jelenlegi vezetőség nem is törekszik rá, hogy legyen.

Eddig törekedtem, hogy Vaskút megtartsa a hozzá méltó jó hírét, de rájöttem, hogy minek. Kinek? Bukjon bele. Most ennek szurkolok. Még segíteni sem kell, hisz a vezetőség van olyan ötletes, hogy elintézik maguk ezt.

Minden esetre nekem bőven elég évente 2-3 szor lemennem Vaskútra. Bőőven elég. Teszem hozzá azt sem Vaskút miatt teszem.

Z

Előzmény: Mijo (1018)
Mijo Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1018

 

Szia Zoli, régen voltál erre.

Érdekes, ez éppen egybeesik egyik vaskúti kútfőből fakadó személyem elleni per tegnap tartott tárgyalásával.

Mely tárgyalás meglehetősen kurtára kerekedett, lévén a "szekta" némely tagjai belütek nézőként az "ingyencirkuszra" - még "fentpesti" érdeklődő is volt :( ... -, melyek előtt előre jelzett módon nem kívántam csak azért megszólalni (vallomást tenni - ahogy a jogi nyelv fogalmaz), hogy annak tartalmát bármiként is rögzítsék, esetleg modern tecnikai lehetőséggel ismét "helyszíni közvetítést" ejtsenek meg csak azért, hogy az további vegzatúra alapját képezhesse velem szemben.

 

Istenem-Istenem, most kerültem - hogy stílszerű legyek - én is nagy szarba ...: valószínűleg bizonyítanom kell majd egy hírhedten közismert vaskúti ..., khmm-khmm ..., maradjunk annyiban, hogy illető közismert "becenevét".

Hogy hol fogok én erre tanúkat találni?

Leginkább arra gondoltam, hogy beidéztetem tanúként fél Vaskútot, csak-csak lesz közöttük pár száz olyan sezmély, akik tudni fogják ezt :).

 

Egyébként a tárgyalás vezérfonala, azoknak az élelmiszer segélycsomagoknak az "objektív elbírálás" szerinti osztása, mely adományozója a Gyermekétkeztetési Alapítvány volt.

Ennek egyik megbízott szervezője gondolta úgy, hogy koholt vádak alapján perbefog, ám legyen, majd meglátjuk ennek is a végkifejletét.

Mindenesetre nagy bártorság azt hinni, hogy a magyar igazságszolgáltatás helyi képviselői előtt nem fog kibontakozni előbb-utóbb, hogy némelyek miféle otromba "játékokra" kívánják felhasználni e testületet.

 

Na szóval, Zoli, te is úgy véled, hogy közeledik a krach?

Öregem, én az Indexen alig-alig, inkább csak az IWIW-en forgolódom (szélsőségesen baloldali nyomás alatt lévő közegként ott is egyre ritkábban), és mégis egyre többen adnak jelzéseket az egyre jobban romló vaskúti viszonyokról, nem feledve, hogy egyike voltam azoknak, aki az előző vezetés mellett kiálltam.

 

Emlékezetemben egy szép és szimpatikus község esetében én sem tudok semmi másban reménykedni, mint hogy egyszer csak-csak megmenekültök azoktól a vezetőktől (nem egyszemélyes ez a kérdés), melyek ilyen irányba sodorták a falu sorsát és életét.

Ennek a településnek mindig is rangja volt, megérdemelné, ha nimbusztépázottan is, de visszaszerezze.

 

Előzmény: S.Zoltán (1017)
S.Zoltán Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1017

Igen, lassacskán csőd. Nincs már mit eladni, átjátszani. De baj ez? Legalább mindenki meglátja kire bízta a falut, és megmenekül a lakosság a vezetőtől. Én drukkolok ennek, innen a távolból.

Z

Előzmény: Mijo (1016)
Mijo Creative Commons License 2008.05.17 0 0 1016

 

Végtelenül sajnálnám, ha ennek a számomra egykor oly kedves községnek az önkormányzata, egyes előrevetített híreknek megfelelően valóban csődbe jutna.

Nem csődhelyzetbe, hanem tényleges csődbe, lévén a jósolások alapját képező helyzet már adott.

 

Sajnálat ide, sajnálat oda, erre mindenki rámondhatja, önmagának köszönheti mindezt a nép, hiszen a maga által szakajtott virágcsokrot szagolhatja.

Persze a tintabuzogány is virág (Amorphophallus titanum), de ha valaki mondjuk a gyöngyvirág illata helyett ezt szereti, gusztusa rajta és vessen magára.

 

Vaskút lakossága pedig, még ha egyre többek számára el is érkezett már a kijózanodás pillanata, bizony ennek az "aromának" volt voksoláskor a beetetett híve.

 

Nem! A többség inkább hajlott arra a gátlástalan embervadászatra, ami az előző vezetés ellen folyt. Olyan minőségű strómanok által folytatva azt, melyeket jobbérzésű emberek még az érett tárgyadombjuk közelébe sem engednének, nehogy az abban lakozó igen finnyás lótetvek és giliszták menekülőre fogják.

 

Nem! A Hanzi nem köllött!

Keserves lesz a teljes ébredés, de akkor már késő lesz.

Azaz valójában nagyon úgy tűnik, hogy máris késő :( ....

Ahogy a nóta mondja: Késő minden kisöreg, eső után köpönyeg!

 

Mijo Creative Commons License 2007.10.05 0 0 1015

 

Igen, kedves nyitott szemmel járók, ez itt így működik :( ....

Minél rühösebb patkány vagy, annál nagyobb a reputációd.

 

 

Mijo Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1013

 

Tibor, rengeteg közérdekű dologra mutatsz rá, valójában nekem is ez a célom hozzászólásaim legtöbbjével, azaz, csak volna, ha ebben időnként nem gátolnának meg.

 

Hogy mire képes a háttérmuzsika?

Íme: a presszió ilyen-olyan változatai, konspirálás, zsarolás, életveszélyes fenyegetés, megfélemlítés, törlés és tiltás, egyszóval legjobb lenne egyeseknek, ha befognám a pofámat!

Csakhogy egy a baj: még élek!

Dum spiro spero ... Remélem, Isten nem bottal ver! Míg betegségek léteznek, nagyon remélem ...

 

Na szóval, ne légy meglepődve ebben a mai világban, ha nem bombázlak kérdéseimmel, hozzáfűzni valóimmal.

 

Nekem egy a dolgom, hogy bíróságokra járjak.

De mivel előzőek miatt marad némi szabad időm is, módom lesz legalább arra is, hogy másokat járassak bíróságokra.

 

Ez van, köszönöm időnkénti szemfelnyitó tájokoztatóidat!

Ráfér a tisztánlátás megtiport falutokra.

 

Üdv: Mijo

 

Előzmény: Gti-007 (1012)
Gti-007 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 1012
Hát ez elég nehéz manapság!
Mindig gondoskodnak róla, hogy magas legyen a vérnyomásod.

Itt van pl ez a legutóbbi, az ÁMK átszervezése.
Szögezzük le az elején. Semmi bajom nincs egy átszervezéssel, ha azt a törvények betartásával, racionálisan és emberségesen teszik meg.
Na de ha a 3 közül egyik sincs, azaz törvénytelen, értelmetlen és embertelen, akkor azt minek nevezzem???

A képviselő-testület elkésett.
Mivel tavaly már csináltak hasonlót, ezért pontosan tudniuk kellett volna, hogy legalább jul. 30-ig meg kellett volna alkotni azt az fenntartói döntést, amelyikre az ÁMK vezetője alapozhatta volna a saját munkaügyi döntéseit.
Ha tudom, hogy elkéstem, akkor nem kezdek bele aug. 8-án, mert tudom, hogy onnan minden törvénytelen, egy perben csak vesztes lehetek. A testület és a körjegyző mégis belekezdett, vállalva a törvénytelenséget.

Az oktatást azért szeretem, mert olyan rendszerben gondolkodó embernek, amibe magamat is sorolom, az oktatás évekre előre tervezhető. Pl. az idei 4. évfolyam alapján tiudom, hogy mennyien lesznek jövőre 5. évfolyamban, kell-e, tudok-e létszámot bontani, hány év múlva megy nyugdíjba a matek tanár, mikor kell pótolni, csökken-e a kötelező óraszám amiből mindjárt tanári létszámot is kapok, stb.
Emlékezetem szerint tavaly azért vonták össze az iskolákat, hogy ezt megoldják.
Ezek szerint a képviselő asszonnyal való létszámbővítés mégse szakmai alapon történt....

És nem ez a legnagyobb baj. Hanem az, hogy törvénytelenségükkel és a végrehajtás során mutatott érzéketlenségükkel belegázolnak az emberek önérzetébe.
Jogos, hogy az elbocsátottak kerülnek abba az erkölcsi pozícióba, melynél a közösség melléjük kell áljon, és nem a törvénytelen döntést hozó, emberek önérzetére érzéketlen önkormányzati vezetés mellé, akik nem az egész falu, hanem csak a hatalomban benne levő szűk körre koncentrálnak.

A törvénytelenségért viszont a falu fog fizetni, nem a rossz döntést hozó polgármester, alpolgármester és körjegyző asszony fizetése lesz kevesebb.

Én az elbocsátottaknak pertársaság létrehozását javasolnám. Semmit nem veszthetnek, kétszer nem tudják kirúgni őket, a törvényben járó juttatásaikat el nem vehetik. Az önkormányzat viszont sokat bukhat. Mindegyik törvénytelenül elbocsátott dolgozó 2x egyéves fizetését!!! Ez 9x2-3 millió.!!!
Csak keresni kell egy jó ügyvédet, a büntetés akár felét felajánlva (az kb 4 millió, amiért az ügyvéd a lelket is kiszorítja az önkormányzatból), és az önkormányzat megfizeti a vezetése "szakértelmét"
Mennyi is ez?
18-27 millió egy rossz döntéssel?
Akkor mennyit is "ér" a körjegyző asszony? Plussz 5 milliót, amit állítólag megtakarítottunk rajta, vagy mínusz 18-at? Esetleg mínusz 27 milliót?

Majd a bíróság vagy a Közig hivatal eldönti. Mindenesetre az ügyvédnek tudok néhány tanácsot adni. Én ugyanis nyertem már munkaügyi pert hasonló körülmények között, nem egy önkormányzat, hanem az azokat irányító Belügyminisztérium ellen.

Ha most azt nézem, hogy Kovács Józsi hogy háborgott az egymillió miatt, akkor szerinted ezért mennyire lesz "felháborodva"?
(Nem az írásért, hanem a milliók miatt! :-)))))))))
Előzmény: Mijo (1010)
Mijo Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1010

 

Manapság egy a fontos: maradj egészséges!

 

 

Előzmény: Gti-007 (1005)
Mijo Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1009

 

Mert ugye, a saját hibánkból elmulasztott nyereség is veszteség?

 

 

Előzmény: Mijo (1008)
Mijo Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1008

 

Kedves János, egy állítólagos 1 millió forintba kerölő népszavazás összegével szemben összegszerűsítsd légy szíves, ez tól-ig milyen mérvű veszteséggel jár?

 

Köszönet: Mijo

 

 

Előzmény: mmugy (1006)
mmugy Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1006

Ajánlom minden Vaskúti figyelmébe a mai Petöfi Népe /2007.06.13/ 4.oldalát.Itt közlik,hogy a DARFT /Dél Alföldi regionális Fejlesztési Tanács/ 4 regionális pályázattipus-csoportjában kik nyertek.Sok ismerös településnevet látok.Vaskút NINCS KÖZTÜK!Ezeket a pályázatokat szokták úgy hivni,hogy "alanyi jogon járó",mivelhogy gyakorlatilag alanyi jogon,lakosságarányosan jár.Csak bek kell adni valamit,ami hasonlit a kiirásra.Nem nagyon kell megküzdeni az elbirálásért.Ha már ezen sem sikerült bármit elérni,az már figyelemre méltó teljesitmény!

Miböl lesz ut,járda ,utjavitás? De minek is ez?Eddig sem történt 2005 óta semmi.

Egyszerübb sirni,hogy nincs pénzünk.Ez a legjobb út afelé,hogy ne is legyen.

 

mmugy

Gti-007 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 1005

Sajnos nem tudok ebben segíteni, nekem is csak közvetett , ellenőrizetlen információim vannak

És most különben is nagyon messziről szemlélem a dolgokat....:-)).

Előzmény: Mijo (1004)
Mijo Creative Commons License 2007.06.05 0 0 1004

 

Tibor, igaz-e, hogy a vaskúti jegyző bizonyos "nehézségeket" okozott hírhedt új háziorvostok számára?

 

Egyáltalán, hogyan fogadta a falu egy igencsak megtépázott tekintélyű orvos érkezését?

 

Én ezt nem is értem valójában, hiszen Vaskút nem egy eldugott szeglete egy dzsungelnek, hogy ilyesmire kényszerüljön :( ....

 

 

Előzmény: Gti-007 (1003)
Gti-007 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 1003
Tudod Mijo, ebben a történetben nem én vagyok a lényeges. Én annyiban vagyok más, hogy a belső dolgokat tudom objektíven, kívülről is nézni, mintegy tükröt tartva a helyieknek.
Az a dolog egyik része, hogy nem mernek vitatkozni azzal, amit mutatok nekik (önmagukat, úgy ahogy kinéznek, és nem úgy, ahogy hiszik magukat) mert a másik a rosszabb, azt mondják: ugass kutya, mi nyertünk (by jkovács) azt csinálunk, amit akarunk (by Mihályi Pál).
Ez egy rövidlátó, rövid távú politizálás. A legjobb módja a bizalom eljátszásának. A győztesek hite, akik gyözelmük pillanatában elfelejtik, hogy nem korlátlan felhatalmazást kaptak, és nem örök időkre. A "népet" csak ideig-óráig lehet hülyíteni, becsapni, és egyszer mindenkinek eljön az "igazság pillanata". Amikor el kell számoljon tetteivel úgy az emberek, mint Isten előtt. Az Istent hagyjuk későbbre, maradjunk most az embereknél, a tettek vaskúti emberek előtti elszámolásánál. Ez a népszavazosdi alkalmat is ad ennek egy részére.

A népszavazás tárgya egy darab vaskúti önkormányzati terület sorsa. Az előző polgármester, Matheisz János meg akarta oldani a vaskúti szemét és a tarthatatlan régi szeméttárolók helyzetét. Úgy gondolta, hogy a hátrányból teremtsünk előnyt, mások bevonásával egy térségi hulladék feldolgozóval még jól is járhatunk. És mivel az önkormányzatnak pénze nem volt beruházásra (a helyire se lett volna) ezért azt ajánlotta fel, amit ilyen esetben egy önkormányzat felajánhat. Saját területét a beruházáshoz. Mint ahogy legtöbb önkormányzat telket, ipari parkot ad a betelepülőknek, az ipart, a vállakozásokat idehozóknak. Mert fejlődni csak ettől tud a település.
Persze volt aki ezt ellenezte. Leginkább a zöldek Grünfelder Jánossal az élen. Az érvük egy része el is fogadható( a másik nem, de ez most nem ide tartozik). Minden tőlük telhetőt meg is tettek a beruházás megakadályozásáért, a beruházás viszont mégis létrejött. Tehát győzni nem győztek, de a polgármestert megbuktatták. Leginkább pont ezzel a darab földdel, hiszen ez váltotta ki a volt polgármestert támogató képviselőből, Mihályi Pálból, hogy szembeforduljon korábbi támogatójával.
(Petőfi Népe: "Ez volt az utolsó csepp a pohárban...")

Tehát Alszegi Zoltán, Mihályi Pál, Tapodi Gábor és Grünfelder János győztek egy előrehozott választáson, és megkapták a lehetőséget, hogy megoldják a problémákat, leginkább a hulladéklerakó még rendezetlen ügyeit, köztük a földterületek jogi helyzetét. Grünfelde r János megpróbálta érvényesíteni korábbi igényét. És ekkor ütött be a krach! A képviselő-testület megint két részre szakadt!
Aminek az lett a következménye, hogy a zöldek (saját hülyeségük, illetve rossz politizálásuk miatt) a következő választáson nem jutottak be a testületbe. Viszont következetesen a föld eladása ellen vannak ma is. Mint ahogy Mihályi Pál is következetesen ragaszkodik pálfordulása tárgyához ("Földet vissza nem adunk!)
Csak közben a jelenlegi Polgármester Úr jutott arra a következtetésre, hogy ma ugyanazt akarja, amit az erkölcstelennek (és minden egyébnek) kikiálltott korábbi polgármester, Matheisz János is akart!!!
Vagyis ami akkor erkölcstelen volt, az mára erkölcsössé válik. Csupán attól, hogy most ő akarja ugyanazt!
Na nekem ettől van hányingerem!!!
Mert ha Zoli tisztességes lenne, akkor azt kellene mondania, hogy : Bocs emberek, rosszul láttam, Matheisz János nem erkölcstelen, ebben a kérdésben jót akart a falunak, mint ahogy most én is jót akarok azzal, hogy ugyanazt akarom.
Vagy azt kellene mondja, hogy ugyanolyan erkölcstelen vagyok, mint Matheisz János, csak a saját meggazdagodásom, meg a baráti vállakozások sikere érdekel ebben az ügyben, ezért kell eladni a földet!
Mert a magyarázkodások az csak süketelés, a felelősség elkenésének a kísérlete.

Kíváncsi vagyok, hogy jön ki ebből a polgármester. Mert ha a lakosságot meggyőzi, hogy a mostani álláspontját támogassák, azzal szembeköpi saját korábbi önmagát, és rehabilitálja Matheisz Jánost. Ha meg következetesen ragaszkodik korábbi önmagához (csak az ökör következetes) akkor a népszavazás mellé kellene állnia, és azzal kárt okozna a településnek és az önkormányzatnak. Ezt maga ismeri el a levélben. (Igaz, akkor nem is kellene népszavazás!)
Kemény döntési helyzet.
Ha viszont vezetőként dönteni is megtanult volna és most vezetni és dönteni is tudna, (és nem csak mindenkihez kedves lenni) akkor eleve nem került volna ilyen helyzetbe!
Se ő, se a képviselő-testület, se a választók.
Na az ilyen helyzetekből derül ki, hogy aki lehetőséget kapott a választóktól, az ért-e ahhoz, amire felhatalmazást kapott. Itt a bizonyítás lehetősége.
Hajrá....! :-)))
Előzmény: Mijo (1002)
Mijo Creative Commons License 2007.05.17 0 0 1002

 

Tudod, Tibor, ez esetemben annyiból érdekes, hogy az Alszegi Zolit rendőr korában ismerve kulturált, visszafogott, segítőkész embernek ismertem, és meg nem fordult a fejemben, hogy nekem vele nyugdíjazását követően akár még áttételesen is konfrontációm keletkezhet. Most sincs, hsizen sem írásban, sem szóban nem értekeztünk nyugdíjba vonulása óta, legfeljebb futó találkozásnál köszöntünk egymásnak.

 

Ahol nincsenek személyes barátaim, ahol nem áll közel hozzám a település, még ott sem bírom ki szó nélkül, ha méltánytalanságokat látok, hát még Vaskút esetében, mely deli és duhaj ifjabb korszakomnak egyik szerves és kedves állomása volt, majd később konkrét barátságok szövődésének színhelye.

 

Naná, hogy ekkéntiségében sorsát szívemen viselem, leszarva azokat a primitív rétegeket, melyek leghangosabbak a falu "megreformálása" terén, hiszen nekem ilyenekkel sosem volt ott élő, különösen nem épületes kapcsolatom.

 

Ugye a paraván mögé csak az lát be igazán, aki helyben él, aki naponta beszélget helybéliekkel, így engem az Alszegi Zoli az általad felsorakoztatottakkal nem tudott meglepni, lévén nem voltak ilyen ismereteim, de azzal, ahogy az elődje módszeres kikészítésének a módszereit elfogadta, azzal nagyon is sokkolt.

Ugye azt nem tudom, hogy tevékenyen részt vett-e mindabban a mocsokban, ami akkor zajlott, de ha nem volt köze a kirívóan undorító durvaságokhoz, akkor mindenképpen ki kellett volna állnia és egyértelműen elhatárolódni alantas rétegektől.

Ezzel szemben éppen ezeknek a köröknek egyes drabális tagjai voltak azok, melyek nyíltan kérkedtek Zoltánhoz fűződő meghitt viszonyukkal, azt a hiszemet keltve, hogy folyamatos sárdobálásuk megrendelésre történik. Ezek eszközei közé a helyi lehetőségeken kívül, bizony az Index fórumai is csontkeményen odatartoztak. A fórumok ama szegmense, ahol már megjelentél misszionáriusként. Milyen érdekes, most a legvehemensebb hangemberek úgy kusshadnak, mint az a bizonyos kutyaürülék a fűben, úgy látszik a te személyed valamilyen némító vírust jelent a hangszálakra, és bénítót az ujjhegyekre. Elég nagy blama az, ha se nyelni, se köpni nem tudnak az addig gajbékolók.

 

Jómagam, ahogy - biztos vagyok benne - sokan mások is, várakozással tekintek ígéretedre, tehát ahogy időd engedi, fejtsd ki bővebben mindazt, amiről alább vázlatosan szóltál.

 

Mindenesetre így is igencsak siralmas az az összkép, amit mutatsz Vaskútról, a vaskúti eseményekről, hiszen, mint mondottam már, ez a falu sokkal jobb sorsot érdemelne a mostaninál (és még mi jön ezután), mint a térség második legnagyobb lélekszámú községe.

Ez persze nem jelenti azt, hogy a többi nem, de itt az emel szakadéknyi különbséget nívóban az egykori léte és a mai között, hogy volt ennél sokszorosan minőségibb szakasza is az életének.

 

 

Előzmény: Gti-007 (1001)
Gti-007 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 1001
Na, ismét egy polgármesteri "gyöngyszem"!

Levelet írt a polgármester!
Úgy látom volt értelme a kampánynak, az írásos anyagának készítője (vagy ő maga) végre megtanulta, hogy a megszólításban minden szó nagybetűvel kezdődik és hogy írják helyesen a "képviselő-testület"-et. Örüljünk az apró eredményeknek is!

Szögezzük le az elején, hogy egy 70 százalékkal megválasztott polgármesterrel szemben egy népszavazás kiírását még ki lehet erőszakolni, eredményesen megnyerni - és olyanra kötelezni, amit két éve megcsinálhatott volna, de nem tette - nem lehet.
Illetve legyünk méltányosak: Nagy valószínűséggel nem lehet, ezért nem érdemes nagy energiákat befektetni. (Azt az energiát inkább másra kellene használni, ahol nagyobb esély van az eredményre!)

Ettől függetlenül a levél válaszra érdemes, mert a polgármester többszörösen félrevezeti a vaskútiakat, illetve nem világosítja föl olyanról, ami viszont kellene a tisztán látáshoz, vagyis a vaskúti polgárok felelősségteljes döntéséhez.
De ezt a stílust megszokhattuk már a választási kampányokban! Tegyük meg helyette!!

Mivel elég sok csúsztatás és félinformáció van a levélben, a kibontására valószínű csak több lépcsőben lesz időm.
Indulásként csak annyit, hogy mindez a helyzet (a népszavazás kiírása) nem jöhetett volna létre, ha a polgármester úr tudna és merne DÖNTENI, illetve az előző képviselő-testület (ami a polgármester többségi támogatóit tekintve megegyezik a maival) megértette volna, hogy mi a falu érdeke, mi jó a falunak.

Ha ugyanis Alszegi úr meg tudott volna egyezni Alszegi úrral, akkor a földterület hovatartozása ma már nem lehetne kérdés!
Csak hát Alszegi úrnak két év nem volt elég hozzá, hogy önmagával megegyezzen!
Legközelebb bővebben kifejtem.

És mivel a levélből az is látszik, hogy figyelemmel kísérik a beírásaimat, lehet készülni a magyarázkodásra, hogy két évig miért nem tudott megegyezni Vaskút Községi Önkormányzat polgármestere, Alszegi Zoltán, a Felső-Bácskai Szilárd Hulladéklerakó Önkormányzati Társulással, aminek a vezetőjét tudtommal még mindig Alszegi Zoltánnak hívják!!!
folyt.
Előzmény: Gti-007 (1000)
Gti-007 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 1000
Hogy ide ilyeneket nem írok, az azért van, mert itt nem írnak rólam olyant, amit nem tettem és nem mondtam. :-))
Az a baj, hogy ellenfeleim a saját logikájuk alapján próbálnak megítélni, pedig engem csak a saját gondolkodásommmal lehetne megfogni. Csak azt meg nem értik.
Engem ugyanis egyáltalán nem bánt a választási vereség, mert nem vereségként éltem meg. Ezért én nem is akarom megmagyarázni.
Csak azt sajnálom, hogy a két másik jelölt nem adott esélyt egy másfajta kampányhoz, és így nem próbálhattam ki helyi viszonyok közt egy új politizálást.
Viszont sokat tanultam, és mára összeállt az a stratégia, amivel rövid idő alatt országosan is be lehet vezetni egy új politizálási stílust. Ezen dolgozom most.
Egyenlőre nem akarok többet mondani róla........

Persze az, hogy az országos politikával foglalkozom, csak az egyik oka, hogy nem aktívkodom Vaskúton. A másik, hogy nem látom értelmét.
Egy olyan új rendszert kiépíteni, ami sikeres lehetne a mai vezetéssel szemben, azt tovább tartana kiépíteni, mint ahogy a mostani rendszer össze fog omlani.
Ebbe most kívülről beleszólni nem lehet, ki kell várni. Vagy rájönnek, hogy váltani kell, vagy a fejükre omlik az egész. Én arra semmi esélyt nem látok, hogy maguktól váltanának.....Hosszan beszélhetnék róla, de fölösleges.
Ha viszont rákényszerítenek, elemzőként szívesen kielemzem, hogy mi van és abból milyen lehetőségek következhetnek.
Aki meg vitatkozni akar velem róla, az meg kösse föl a gatyáját! :-)

Előzmény: Mijo (999)
Mijo Creative Commons License 2007.05.03 0 0 999

 

Kár, hogy egyik-másik hozzászólásod itt nem jelent meg. Ilyenekből ide idézni nem akarok, nehogy felmerüljenek a szokott problémák.

Mindenetesere az általában legnagyobb vehemenciával gajbékoló fődid, nagyon úgy tűnik se nyelni, se köpni nem tud (tán előbb egyeztetés szükségeltetik a szolgálattal?). Hiába, no, miért is lepődöm meg, hiszen közel sem egy kultúrkör tagjai vagytok :).

 

Előzmény: Gti-007 (997)
Gti-007 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 998
A majdnem mindenkiben a Piri az első.
Az ember azt gondolná, hogy az embert az emberi gondolatok vezérlik.
Pl. az emlékezés képessége.
És akkor polgármester úrnak is pontosan tudni kellene, hogy ha valaki, akkor Piroska sokatt tett önzetlenül a faluért. Nem a tanácselnökökért és nem a polgármesterekért, hanem a faluért. Sokszor önzetlenül és köszönet nélkül. Már fiatal korától kezdve másokért dolgozott. Pl. engem is ő, ők tanítottak meg lőni. Nélkülük sose lettem volna határőr, és határőrség lőbajnoka. (És Béla példája nélkül talán sose kezdek el atlétizálni se...)
És valószínű a polgármester se lett volna határőr a KISZ-es múltja nélkül, és anélkül a rendőrséghez se kerülhetett volna.
És az alpolgármesternek is kéne emlékeznie, hogy mit tett Piroska a Műv. Ház vezetőjeként a civil szervezetekért, egyesületekért, közte az alpolgármester vezette Székely Körért (kinek is van székely ruhája is?)
És akkor nem beszéltünk arról, hogy kinek a nevéhez fűződik a számítógép vaskúti terjesztése, az iskolában és a hivatalban, aki a kombájnolás után a számítógépet is képes volt megtanulni.
(Mi férfiak, a teremtés koronái mennyien képtelenek vagyunk erre.....hogy az itteni "profik" előtt saját szerény képességemmel ne cikizzem se Orbánt se a polgármestert...)
Erre mind illene emlékezni annak, aki őt, vagy a munkáját akarja megítélni!

Helyette az állatok közt honos "domináns hímek" gondolkodása került előtérbe. (Nem egyedi jelenség az újkori politikában, Baján is ez zajlik most) Ezért vigyáztam arra, hogy a kampányban senkit ne kompromittáljak a személyemmel.
A domináns hím ugyanis elpusztítja elődje kölykeit (eredményeit) és helyébe a sajátjait teszi. Vagyis ahogy Max Weber megírta, a politikában megszerzi a hatalmat a különböző csoportok felett (Vaskúton-focisták, zenészek, táncosok, nemzetiségiek, stb) és megsemmisíti azokat, amire nem tudja a hatalmát kiterjeszteni. (Polgárőrök, tűzolók, ifjúsági klub, stb.)
Azt tudtam, hogy a politika így működik, de arra nem gondoltam, hogy Alszegi Zoli is képes elfeledni a múltját és hatalomvágya embertelenné teheti.
Talán még nem késő, hogy elgondolkozzon........

Mert azt tudnia kellene a polgármester úrnak, hogy ha nem jelentkezek be, és a külső veszély nem erősebb, akkor lehet, hogy a "barátai" "beálldozták" volna!
Mert a tanmesében se az az ellenség, aki leszar, és nem az a barát, aki kihúz a szarból....
És különösen nem azt a lovat kellene ütni, amelyik húz!!!!
Előzmény: Gti-007 (997)
Gti-007 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 997
Ne kárhoztasd a vaskútiakat, jól döntöttek!
Szükségük van erre a leckére!
Meg kell tapasztalják a saját bőrükön.......különben nem hitték volna el.
Igaz, hogy a hosszabb út árát is ők fizetik meg. Mert erről is a többség döntött.
És ez így jó mindenkinek. (Illetve majdnem mindenkinek...)
Hanzinak is, mert lehet, hogy már nem élne.
Alszegi Zolinak is, mert neki a hatalom és a pénz kellett, és azt megkapta.
(Az árát majd ő is megfizeti, csak másképp!)
A két hölgynek is jó volt, leszálltak a magas lóról.
(Egyébként ameddig ez a hölgy lesz Vaskúton a Fidesz, addig nem kell félni, hogy a közeljövőben fideszes polgármester lesz Vaskúton!)
És nekem is így jó, mert foglalkozhatok azzal, ami a dolgom.
Amiért ide születtem, és azt éltem végig, amit végigéltem. Szükségem volt Vaskútra, de Vaskútnak most nem rám van szüksége!
Magyarország és a Világ változás előtt áll.
Rövidesen eldől, kinek mi benne a feladata.......

Előzmény: Mijo (995)
Mijo Creative Commons License 2007.04.30 0 0 996

Egy elgondolkodtató hirdetésen akadt meg a tekintetem a Szuperinfóban.

Idézem:

"Vaskút Községi Önkormányzat értékesíti a Vaskút, Petőfi S. u. 2/B. alatti kétszintes, szuterénos, központi fűtéses családi házat.
Irányár: 12,5 millió Ft
Érdeklődni: 70/387-3792
Ajánlatot írásban a Vaskút Községi Önkormányzat Polgármestere, (sic!)
6521 Vaskút, Kossuth L. u. 90. címre várjuk.(sic!)
"

Nos, amennyiben a település önkormányzata vagyonhasznosítási rendelete, egy 12, 5 millió forintos irányárú vagyon mellett előírja annak meghirdetését, akkor egy ennél gyaníthatóan nagyságrendekkel értékesebb ingatlanegyüttes esetében vajon miért nincs nyoma hasonló eljárásnak?
Vagy talán van, csak nem ilyen szembeötlő módon?
Nem illene egy magára valamit is adó önkormányzatnak kérés nélkül is tájékoztatni egy közvagyon tuélajdonosait, azaz a lakosságot az eljárás részleteiről?
Különösen akkor, ha eretnek módon felmerülnek olyan fejcsóváló hezitálások, melyek ezen a fórumon is láthatók?

Előzmény: Mijo (982)
Mijo Creative Commons License 2007.04.29 0 0 995

Saját merengésemet folytatva: végtelenül sajnálom, kedves Piroska, hogy már nem, illetve ismét nem mersz megszólalni itt, tartva a szokásos támadásoktól.
Pedig biztos vagyok benne, hogy lenne mondanivalód, különösen olyankor, amikor volt munkahelyeddel kapcsolatos érdeklődés esetén falutok önkéntes "intézője" olyan lazán teszi helyére mindazt, ami helyrehozhatatlan, mintha az lenne az egyedüli mérvadó szempont, amit lózungként tálal mások előtt.
A lóláb, ismét az az, ami nagyon, de nagyon kilóg, de hát ezt ma már tudják azok közül is sokan, kik engedtek a néphülyítő frázisoknak.

Kérdés: vajon mikor fog felébredni Vaskút község elkábított lakossága?
Előzmény: Mijo (988)
Mijo Creative Commons License 2007.04.29 0 0 994


"A nemzetiségi kérdésről viszont rengeteget tudnék mesélni, és remélem majd fogok is."

Vannak itt olyan topikok, melyekben kifejezetten szívesen venném előadásodat. Biztos vagyok benne, hogy lenne mondandónk egymásnak.

Mijo
Előzmény: Gti-007 (992)
Mijo Creative Commons License 2007.04.09 0 0 993

 

"dr. T. F."

Semmi esetre sem több, csak így egyszerűen: doktortéef.

 

Tud ám a mi sajtónk szűzlányosan szemérmetes lenni, ha a helyzet úgy kívánja.

Mint a hímestojást, úgy pátyolgatni Isten szegény megtévedt bárányát, nehogy sérüljenek ám a személyiségi jogok.

 

Vajon mennyi lehet azoknak a száma, kik 200-300 ezer forintokért váltak egészséges emberként rokkantnyugdíjassá?

Vajon hányan élnek vidékünkön olyanok, kik jogcím nélkül váltak rokkantnyugdíjassá?

Vajon hány ember 200-300 ezer forintja vándorolt "dr. T. F." és társai zsebébe?

Vajon mennyit jelenthet ez összességében?

 

Mert ha a fránya krónika szemérmesen szólt "dr. T. F." bűncselekményéről, még inkább szemérmesen kerülte annak boncolgatását, vajon kik voltak még azok a továbbiak az egészségügy berkeiből, kik nélkül "dr. T. F." nem igazán rúghatot volna labdába?

Mondjuk ki kerek-perec: dr. T. F. segítői bizony érinthetetlennek bizonyultak!

 

Oknyomozó sajtó? Ugyan kérem, bé is baxna, csak nem fogjuk a mi kutyáink kölkeit vegzatúra alá vonni!

 

Hányszor hallottuk már: kéz kezet mos!

Nagy igazság ez. Különös tekintettel a mi országunkra. És a kézmosás sosem marad meghálátlanul.

 

Hogyan is írt a botrányos ügyről a mi "legendásan nagy leleplező sajtónk", a Petőfi Népe?

 

"Megvásárolt rokkantságok."

 

Elgondolkodtató írás ez ma Vaskút községre tekintve.

 

 

Gti-007 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 992
A hal jól sikerült, hála a sógoromnak, aki nagyon érti ezt a tárcsán való halsütést!

A nemzetiségi kérdésről viszont rengeteget tudnék mesélni, és remélem majd fogok is.
Ebből a vaskúti és magyar tapasztalatból "iskoláztam le" a Boszniai ENSZ rendőrök francia parancsnok-helyettesét, akik nem értik ezt a kérdést. (Amikor homogén területeket, un. enklávéket hoztak létre Boszniában.)
Fogtam egy térképvázlatot a térségről, és az országokat különböző színű vízfestékkel beszíneztem. Persze a találkozásoknál jól összefolytak a színek, ahogy Weintráger tanár úr tanította. (Egyszer megfogta a kezemet, és megmutatta. Azok a felszabadult ecsetvonások a lelkem szárnyalását is felszabadították, elevenen él bennem a mai napig!)
Na ezek után kezébe nyomtam a térképet és egy ollót, és mondtam, hogy most vágja ki a homogén színeket. Akkor értette meg a mondandómat.
Itt Kelet-Európában úgy alakult a történelem, hogy nekünk minden mai országban a mai határok között, minden településen és minden utcában minden nemzetiségnek együtt és egymás mellett kell élni!
Nincs más út!!!!
Afrika számára mi vagyunk a példa! Vagy a volt Jugoszlávia.
Most dől el, hogy Afrikában a következő 150-200 évben béke lesz, vagy szerb-horvát (tuszi-hutuk) öldöklés, polgárháború és területszerző háborúk következnek.
Nekünk most kellene igazán példát mutatni! Kisebbségi jogokkal, parlamenti képviselet megadásával. (Az most jutott eszembe, hogy mekkora húzás volna a nacionalista törekvésekkel meg a kettős állampolgársággal szemben újra felvetni a kisebbségek automatikus parlamenti képviseletét.)

Persze ezekhez a gondolatokhoz Vaskúton kellett születni, bukovinai székely és jugoszláviai magyar menekültek gyermekeként egy sváb faluban, sváb barátokkal felnőni, magyar, német és bunyevác táncokat tanulni a tánccsoportban és elmenni Kambodzsába ENSZ békefenntartónak, hogy megismerjem a világ legsötétebb bugyrát. És kellett hozzá két csodálatos EMBER, akikre ma is hálával gondolok, Gaál Gyuláné és Böngyik Árpádné, akik pedagógusként egyengették a fejlődésem.
És még sokminden kellett hozzá. Pl. Hársch Hanzi bajor bőrnadrágja, amiből megtudtam, hogy egyáltalán vannak nemzetiségek Magyarországon, és nem mindenki magyar Magyarországon. És a bácsalmási évek, amikor a magam szerény eszközeivel a fotózáson keresztül bekapcsolódtam a bunyevác újság készítésébe, és az azt körülölelő szellemiségbe. És még hosszan lehetne sorolni.....
Tehát nincs más út! Aki máson gondolkodott, felejtse el.
EGYÜTT KELL ÉLJÜNK!!!
Előzmény: Mijo (991)
Mijo Creative Commons License 2007.04.07 0 0 991

 

Hát igen kérem, egy bizonyos Vizi E. Szilveszter karmesterkedése mellett ennek a bizonyos nagykoalíciónak az áldozatai lettünk bunyevác ügyünk kapcsán, múlt év decemberében a parlamentben ippeg a nemzetiségek napján.

Aranyos kis konszenzus, kimutatva foguk fehérjét levizsgáztak a világ előtt álszent frázisokkal átszőtt kisebbségpolitikájukkal.

 

Vajon mitől kéne, hogy éppen a vaskúti önkormányzat legyen különb?

 

De mivel a kérdés költői, igenis a vaskúti, a bajai, a dusnoki, a bácsalmási, a csikériai önkormányzatoknak kellene különbnek lenniük, megmutatva azt, hogy létezik még kurázsi és alapmorál a vidéki nép körében.

Álmodozom ....

Antall fő bűnét már sosem lehet helyrehozni!

 

 

Előzmény: Gti-007 (986)
Mijo Creative Commons License 2007.04.07 0 0 990

 

Kedves Piroska, kérlek, segíts, öregszek és romlik a menórám, ki is volt ezekben az időkben a polgármester Vaskúton, amikor rendszeresen tájékoztattátok a népet a testületi ülésekről a Hírharang révén?

 

 

Előzmény: S.Piroska (875)
Mijo Creative Commons License 2007.04.07 0 0 989

 

Micsoda pezsgő élet folyt itt a Vili és az Imre idejében .....

Feledhetetlen éjszakák, feledhetetlen barátságok.

 

 

Előzmény: S.Piroska (879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!