Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bleszka Creative Commons License 2015.07.22 0 0 107

Az érdekelne, hogy deríthető ki, hányadik tulajdonostól veszem a kocsit ?

KkevinN2015 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 106

Sziasztok.

 

Kellene egy kis segítség. Vettem külföldön egy autót, egy ideig P Rendszámmal használtam, most szeretném átíratni, de nem találom a törzskönyvét. 

 

Hogyan tudom átíratni?

 

 

Törpilla01 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 105

Köszönöm a választ. Még egy kérdésem lenne: Ha külföldi autót vásárolok magyar személytől és azt írja, hogy "x összeg magyarországi forgalomba helyezés esetén", akkor az mit tartalmaz? Mármint arra jön még rá az eredet vizsga meg az összes átírásnál felmerülő költség? Köszönöm a segítséget előre is.

Előzmény: magyart (104)
magyart Creative Commons License 2014.07.29 0 0 104

Szia! Minden alkalommal kell eredetiség vizsgálatot készíttetni, ha az autó tulajdonost cserél. Vagyis, a vevőt terheli a vizsgálat díja. Kivéve, ha a kereskedő vállalja a vizsgálat árát. Ez manapság vevőcsalogató is lehet.  Üdv: Tamás

Előzmény: Törpilla01 (103)
Törpilla01 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 103

Sziasztok!

 

Az a kérdésem lenne, hogy ha kereskedésből vásárolok használtan autót, akkor szükséges-e eredetiségvizsgálat? (eddig 2 autóm volt, egyet magánszemélytől vettem, ott kellett, de a másikat 2011-ben kereskedésből vettem szintén használtan, de ott nem kellett külön csináltatni). Akkor (3 éve) az egész névre írás került 30-35 ezer forintba (9 éves autó volt, 1.6-os benzines), a napokban néztem kalkulátort interneten és 60 ezres összegeket hozott ki (17 éves, 1.6-os benzinesre). Ez létezhet? Köszönöm a segítséget előre is

magyart Creative Commons License 2014.07.24 0 0 102

Sziasztok!  Vettem egy lefoglalt autót egy kereskedőtől. Az autónak lejárt a forgalmija, és nincs meg a törzskönyve sem. Az adásvételire rávezettük, hogy a törzskönyv elveszett. Ezzel és a forgalmival mehetek eredetiségvizsgálatra és vizsgára, majd utána átíratni az okmányirodába?  Köszi a segítséget!!! Tamás

csakesz2 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 101

Igen, az eredetiségvizsgálatot törzskönyv nélkül is el lehet végezni: 06 70 663-0034

kalapala Creative Commons License 2014.01.09 0 0 100

Igen, azt írják, törzskönyv, HA VAN.

Ezek szerint ha nincs, akkor is elvégzik az eredetiség vizsgálatot.

Előzmény: ervinner (99)
ervinner Creative Commons License 2013.08.02 0 0 99

Az eredetvizsgálat egy részletes leírását ajánlanám figyelmedbe. 

Dlite73 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 98

Üdv!

 El akarom adni az autóm, de nem találom a törzskönyvet. Természetesen bizonyítani tudom, hogy az enyém, sőt az előző eredetvizsgálatkor kiállított papírokat is megtaláltam. Ha jól tudom simán el tudom adni az autót, az új tulaj megkapja a törzskönyvet az adás-vételkor....

ben son Creative Commons License 2011.09.13 0 0 97

Egy e-mail válasz a kérdésre?! Ezt tegyem?

"

Autó-ügy:

Levelet kellene írni a BM-.nek, hogy töröljék a nyilvántartásukból a törzskövyön lévő tartozást, ugyanis a tartozás már nem áll fenn. Ha ezt nem teszi meg a BM, akkor meg kellene próbálni pert indítani a BM ellen azt kérve, hogy a bíróság állapítsa meg, hogy a tartozás nem áll fenn, és rendelje el a törzskönyvből a tartozás törlését, és kötelezze a bíróság, hogy az elkveszett törzskönyv helyett adjon ki a BM tehermentes törzskönyvet. (A BM döntését megkönnyítendő jó lenne beszerezni a Budapest Banktól valamint a K and H Banktól egy nemleges

igazolásti.)

Ennél jobb ötletem sajnos nincs! - JOG ÉSZ:)

Előzmény: ben son (96)
ben son Creative Commons License 2011.09.08 0 0 96

Ezt kapJA ki valaki?! Mi a teendő? 11 éves a Fiatom, s nincs törzskönyvem, talán nem is kaptam annó' Szeretném eladni, az Okmányiroda szerint van egy vásárláskori terhelés: Budapest Kereskedelmi és Hitelbank. DE én akkor befizettem a háromnegyedet, valóban volt némi hitel, de azt heteken belül bepöngettem - akkor. Megkaptam a végszámlát, lehet a törzskönyvet is, de ez idöközben két költözés után eltünt. Miután az autókereskedésnél köttetett a bót, azt sem tudom, ki a hitelezŐ. A kereskedő sem, lévén becsődölt, és egyébként is 6 évig őrizte a papirokat:( Ilyen nevű Bank nincs, nem is vót! Az okmányíroda hosszas hezitálás után a Vagyonkezelőhöz utasított igazolásért, ők az Államkincstárhoz, - ők meg a városi Jogsegélyszolgálathoz. Ők sem tudják a megoldást... Tudja valaki, mi a teendőm? /Természetesen voltam a Budapest banknál, és a K&H-nál is, ott nem tartanak adósként számon, de nem adnak opciós igazolást!/:( Kösz'

gixer86 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 95

ja sajnos igy van, és a biciklire is kell hólánc télen

Előzmény: tibor200 (92)
gixer86 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 94

sziasztok!
Valaki tudna-e nekem abban segíteni hogy ha vásárolok egy tk-s autót azon is lehet végezteteni az eredetiségvizsgát?

s51nsimsonoszoli Creative Commons License 2010.11.28 0 0 93

Üdv!

Személyautót vásárolok... nem hiteles autó tehát elvileg a tulajdonodánál van a tözskönyv!

Nekem azt a törzskönyvet le kell adnom az okmányirodában és kapok egy másikat az én nevemre vagy ha megvan akkor nem kell vele semmit csinálnom csak megőrizni és bemutatni,hogy van??

Előre is köszi!
Üdv Zoli

tibor200 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 92

Üdv

 

Jawa Babetta segédmotort kívánok vásárolni (ezek minimum 15-20 évesek csak használt van )  49ccm es.

 

Kell e rá eredetiségvizsgálat , műszaki , átírási díj ? És még egyéb költség is van-e tulajdonosváltásnál?

leni666 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 91
Üdv


Nagyon kellene a segítségetek!

vettem egy használt autót de elveszett a törzskönyve:( kb 2 héttel ezelőtt május 21 én kérvényeztem egy újat 6000 forintomba került és még nem jött meg olvastam mindent de nemtudom pontosan hogy mikor jön meg mert már nagyon kellene!! mennyit kellene még váárnom 2 hetet esetleg 3 mat?:(((( Ismerőseim közöl már valakinek 2 héten belül megjött mitől függ ez?Siófokon kérttem de Nagykanizsára kell postázni ez is befojásolja az időt?

Válaszotokat előre is köszönöm Ati
_Haszi_ Creative Commons License 2010.03.29 0 0 90

Sziasztok, nem tudtam hova írjam, így hát ide: most készülök vásárolni egy használtautót - törzskönyv, szervízkönyv van -, de nem tudom hogy működik az átíráshoz szükséges eredetvizsgálat.

 

Be kell rongyolnom vele egy vizsgálóhoz, aki megcsinálja és leszurkolom 18,5 ropit, erről ők kiállítanak valami igazolást, vagy hogy megy ez az okmányirodás befizetés... szóval mik a lépései. Totál nem tudtam kihámozni a neten található dolgokból, hogy most akkor kinek mit mikor..

 

Üdv.

 

depeche-mode újra Creative Commons License 2010.03.25 0 0 89
Helló!Utána kerestem.

1.) Ha a neveden van , akkor nem! Levizsgáztatják adatlapra bármely vizsgálóállomáson - és okmányirodába szaladsz(záradék törlése + címke ragasztásra)

2.) Ha nincs a neveden, akkor igen !

eredetiség vizsg. díjak szgk-nál :
1.400 cm3 -ig = 17.000,- Ft
1.401>2.000 cm3 = 18.500,-Ft
2.000 cm3 felett = 20.000,- Ft

Előzmény: Dante001 (85)
depeche-mode újra Creative Commons License 2010.03.25 0 0 88
Üdv Mindenkinek!
Itt találtok infót >
http://www.hirszerzo.hu/cikk.eredetisegvizsgalat_penzt_kaphat_vissza.144550.html

a kérelemnek tartalmaznia kell: a jármű rendszámát
, az adott időszakban elvégzett eredetiségvizsgálat helyét és idejét,
a jogosult nevét és címét,
a bankszámlaszámot, és csatolniuk kell egy nyilatkozatot arról, hogy * az okiratot nem használtak fel autóértékesítésre.

"*" Ja azt nem is lehetett átíráshoz , mert az arra nem volt jó ~ apró betűs rész

Csak ennyit tudtam segíteni.
Előzmény: álomszfinx (86)
scoth Creative Commons License 2010.03.24 0 0 87
Kártalanítja a kormány a 2010. január 1. és február 19. között a műszaki vizsgáztatás keretében eredetiségvizsgálat elvégzésére kötelezett autósokat.
Ez több mint 28 ezer embert érint, akik fejenként 17 ezer forintot - összesen 514 milliót - fizettek be feleslegesen. A pórul járt autósok április elsejétől június 30-ig jelezhetik kárpótlási igényüket a Nemzeti Közlekedési Hatóság regionális kirendeltségeinél - közölte Szollár Domokos kormányszóvivő szerdai tájékoztatóján.
álomszfinx Creative Commons License 2010.03.11 0 0 86

  Sziasztok!

 

   Mit tudtok arról, hogy akarják visszafizetni a másfél hónap alatt tévesen beszedet 17000.- forintokat?    Nem találok a neten erre vonatkozó infókat.

Dante001 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 85
Hello, segítséget kérnék.

Van egy Skoda S100 típusú autó, ami 2002ben ki lett vonva ideiglenesen a forgalomból. 1986ban lett vásárolva használtan ('76os gyártás). Ha most vissza szeretném helyeztetni a forgalomba, akkor kell rá eredetvizsgát csináltatni?
Fabrició58 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 84

Igen, érdemes volt minden fórumon küzdeni és örülök, hogy belátták az illetékesen hogy ez így tarthatatlan. Remélem visszakapja mindenki a 1,5 hónapig tartó idő alatt elvett pénzt.

Mindazonáltal biztos vagyok abban, hogy kitalálnak valami újat, csakhogy az itt most megszüntetett sarcot  valamilyen formában bevasalják tőlünk autósoktól.

 

Gondolok itt pl a megálmodott  büntetési kvótáról  amit  a szabálysértések miatt kirótt büntetésekből akarnak elérni, már felállítotak Szombathelyen egy országos hatáskörrel rendelkező feldogozó egységet is erre, ahol valamennyi traffipaxot feldolgoznak.

 

Persze nem kell szabályt sérteni... bár nagyon nehéz szabályosan közlekedni.... de ez már egy más téma.

 

Idővallató Creative Commons License 2010.02.18 0 0 83

Ha jól olvasom a mai híreket, a sokat bírált kötelető eredetvizsgálatot ma végre eltörölték. Érdemes volt tehát hangot adni az ellenérzéseknek. A hír forrása:

 

http://www.origo.hu/auto/20100217-muszaki-vizsga-nem-kell-jobban-felni.html

 

 

scoth Creative Commons License 2010.02.17 0 0 82
Hm és Mi a helyzet akkor ha a golf 1997-es , második tulaj vagyok és amikor megvettem el kellett végezni at eredetiségvizsgálatot amiről meg is van a tk és a bizonylat. Most a vizsgán nekem is kell eredetiségvizsgálat ismét ? saját magamnak??
piros a gép Creative Commons License 2010.02.11 0 0 81
ez egyszerűen lopás!

azt mondják 300000 autót érint az több mint 5 milliárd forint.

ez egy közönséges lehúzás.

inkább itt a piros hol a pirost játszanék a pénzből: az is lopás de legalább a lehetőséget megcsillantják előtted:)


gyomorforgató!

hogy két éve felhívják a figyelmüket arra hogy a rendszer nem költséghatékony: erre nemhogy megszüntetnék az eredetvizsgát vagy megfelelznék az árát hanem még több esetben teszik kötelezővé?????? ez a mi országunk! mi meg tűrjük......
Fabrició58 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 80

"A közokirat fogalmát a polgári perrendtartásról szóló, 1952. évi III. törvény (Pp.) 195. § (1) bekezdése határozza meg. Eszerint a közokirat olyan papír alapú vagy elektronikus okirat, amelyet bíróság, közjegyző vagy más hatóság, illetve közigazgatási szerv ügykörén belül, a megszabott alakban állított ki, és teljesen bizonyítja a benne foglalt intézkedést vagy határozatot, továbbá az okirattal tanúsított adatok és tények valóságát, úgyszintén az okiratban foglalt nyilatkozat megtételét, valamint annak idejét és módját .
Ennek megfelelően közokiratnak minősül a hatósági engedély, a bizonyítvány (az iskolai is), a személyi igazolvány vagy a személyi azonosításra szolgáló más okirat. "

 

Ebből kiindulva talán nem is közokirat az eredtvizsga bizonyítvány? Azok magáncégek ha jól tudom, vagy kaptak felhatalmazást ilyen okmány kiállítására? Ha elfogadjuk hogy az is az, akkor most közokirattal igazolom a közokiratot? Hogy is van ez? Én nem lehetek bizalmatlan csak az állam valamennyi atóssal szemben?

 

A jogifórum/autok/eredetiségvizsgálat alatt is megy a polémia, de még nem jutottunk előrébb, mert senki nem tud érdemi választ arra, hogy az eredetiség vizsgálatot megalkotók JOGILAG levezetve hogyan tudták a fenti meghatározással ellentétesen a törvényt megszegni??? azaz a közokirattal rendelkező autóssal a saját költségére egy eredetiségvizsgálatot végeztetni ilyen olyan mondvacsinált indokok alapján ( nyilvántartásuk nem ok) ??? és ezzel igazolni az érvényes közokiratot és annak tartalmát !!!

Fabrició58 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 79
Igen, úgy tűnik, hogy az általuk kiadott közokiratot egy másik -néhány hónapig érvényes- közokirattal kell igazolni. Röhej. Mondom, a lényeg hogy FIZESS autós, kitalálhatnak bármilyen indokot.
Apropó tv-ben láttam, hogy ennyi meg annyi milliót kellett beruháznia az eredetvizsgáló cégnek pl szoftverre. Miért is? miért kell ahhoz külön sok-sok milliós szoftver hogy valami eredti vagy nem az ? Nyilván ha mahináltak valamit az alvázszámmal akkor az szoftver nélkül is rögzithető, hogy nem eredeti ha meg nem csináltak vele semmit az eredeti. Ez az eldöntendő kérdés. Mahina esetén már jöjjön a komolyabb büntetőügy ahol szakértő stb az állapítsa meg hogy TÉNYLEGESEN MI VOLT az eredeti alvázszám stb. - azért hogy kiderüljön honnan nyúlták le stb. Miért ebben az eljárásban kell ezt - a mi költségünkre - megállapítani??? Szerintem ehhez kell a szoftver, de ha nem így van javítsatok ki.
Ez ahhoz hasonló hogy pl meghal egy kerékpáros mert elszédül elesik és beveri a fejét, a balesetért más nem okolható.Indul egy államigazgatási eljárás ahol megviszgálják az elhunytat és kiderül, hogy golyó van a hasában. Innen már más lesz a gyerek fekvése, átállnak igazságügyi vizsgálatra és büntető eljárásra.
Meg különben is, jó hogy nem qvantumfizikai módszereket alkalmaznak, hogy több millióért mondják meg hogy eredeti vagy nem.
Az UNIÓS szabályokkal mennyire lehet ez az egész összhangban?
Előzmény: Idővallató (78)
Idővallató Creative Commons License 2010.01.28 0 0 78

Úgy látszik valami megmozdult. A GVH véleménye nagyon fontos, s azt is hallom, hogy egy magánszemély pedig az Alkotménybírósághoz is fordult.

 

Egy dolgot azonban senki sem hangoztat: az új autó vásárlásakor kiadott törzskönyvet a Belügyminisztérium állította ki - van rajta címeres logo, stb. Az állam nem ismeri el saját dokumentumát? S ezt fizessem meg én? Milyen orwelli jelenet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!