Keresés

Részletes keresés

macracanta Creative Commons License 2020.11.05 0 0 659

Üdvözletem, igen engem érdekel. Az email címem publikus.

Előzmény: sándor 70 (658)
sándor 70 Creative Commons License 2020.10.27 0 0 658

Szép napot mindenkinek. 

Érdekel valakit eladó szarvasgomba?

 

Joco001 Creative Commons License 2020.07.31 0 0 657

Jó estét! Él még ez a fórum? Nyári szarvasgomba érdekelne. Valakinek van eladó?

pusztajunge Creative Commons License 2019.11.20 0 0 656

Tisztelt Szarvasgombazok!

 

Meszaros Jozsef vagyok!

Szarvasgombat keresek vevésre.

Kerek mindenkit akinek van irjon erre a cimre Telefonszammal es bemutatkozassal.: jmeszaros@web.de

Csavargok, Csalok es stb. kimeljenek!

Csak Tisztesseges emberek erdekelnek.

 

Köszönöm szepen!

leviburszan Creative Commons License 2019.06.26 0 0 655

van nekem is elado jo arban .

Erdelybol vagyok.

buszan_levente@yahoo.com email cimen elerheto vagyok

Előzmény: Robert Siklosi (651)
ezosgk Creative Commons License 2019.06.26 0 0 654
Szia. Először is ne haragudj hogy ilyen nagyon soká írok, de nemtudok róla hogy kaptam volna értesítést hogy jött komment az indexre. Igen gyűjtjük a szarvasgombát. Felénk most kezd indulgatni, sajnos kevés van de otthoni felhasználásra elég a mennyiség. Ezt úgy értem hogy 2-3 nap pihentetés után szedünk kb 1,6-3 kg között. Ez kevés ha számoljuk azt hogy sok-sok pénzt kell fizetni az erdőbérletért és a kutyák is költségben vannak egézs évben, ilyenkor meg még kapját mjnden hónapban a tablettát ami 6 kutyánál igen drága. Sajnos a felvásárlók olyan áron veszik hogy még az üzemanyag felett egy alkalommal (ami 2-3 naponta van ) utoljára 6000.- forint hasznot hozott, ez még nagyon meszzi van a millióktól hogy fussa az erdőt jövőre. Na mind1. Kicsit el kalandoztam. Keverék kutyákkal szedjük, tapasztalatom hogy fajtiszta vagy keverék semmi jelentősége. A lényeg hogy jól apportírozzon és szeressen játszani. Akkor be lehet tanítani. Az első 2 kutyánkat vettük, eggyet átvettünk ingyen mert az előlő tulaj azzal fenyegetőzött hogy fel akasztja ha nekünk nem kell, azóta rendesen dolgozik semmi baj vele, ott inkább a gazdával volt a baj. A többi kutyánkat otthon tanítottuk majd vizsgáztattuk le. Van triffla kertünk is de igau nem nagy terület, még 7 éves, pont idén vittük el a gyökérmintákat hogy milyen állapotban van.
Előzmény: HákLinda (648)
ezosgk Creative Commons License 2019.06.26 0 0 653
Szia. Igen tudok küldeni. premiumtruffle@gmail.com címre írjál légyszíves.
Előzmény: PBea JT (649)
ezosgk Creative Commons License 2019.06.26 0 0 652
Szia. Ha érdekel valakit akkor a premiumtruffle@gmail.com email címre írjanak. Postázom is, nagyobb mennyiség felett szálítom személlyesen.
Előzmény: Robert Siklosi (651)
Robert Siklosi Creative Commons License 2019.05.29 0 0 651
Sziasztok!
Szarvasgombát szeretnek vásárolni, valakinek van esetleg eladó! Pest megyében lakom!
HákLinda Creative Commons License 2019.02.25 0 0 650

Szia Bea.

Írj rám privátba

Előzmény: PBea JT (649)
PBea JT Creative Commons License 2019.01.23 0 0 649

Sziasztok!

Szavasgombat keresek. Tud nekem valaki küldeni? 

HákLinda Creative Commons License 2018.12.07 0 0 648

Szia. Milyen gombáid vannak, mennyiért adod? Terneszted vagy gyűjtöd? Kutyával? Hol taníttattad be.

üdv.Linda

Előzmény: ezosgk (643)
eperke74 Creative Commons License 2018.11.24 0 0 647

Szia! Engem is érdekelne szarvasgomba kutyás kereséshez. 

Előzmény: ezosgk (643)
homerx Creative Commons License 2018.10.22 0 0 646

az ontozorendszer kiepitesevel meg az idojarasi szelsosegeket is kikuszobolod. nem ertek hozza, de szerintem mar csak az emberek ellen kell vedekezni.

Előzmény: Nincsszabadnicknév (645)
Nincsszabadnicknév Creative Commons License 2018.10.20 0 0 645

Nekem más a helyzetem. Én nem fő megélhetési forrásnak, hanem egy plussznak tervezem a szarvasgombázást (az irodai munka mellé, ellensúlyozására is). Lenne 8 ha viszonylag jó termőképességű föld, amely alkalmas tölgy telepítésre (van talajvizsgálat) és az erdős pályázatba plusszban támogatják a mikhorrizált csemetét (kb. 600 db-ot) egy hektárra. A föld a kiadással most is hoz egy fix összeget, tehát nem kötelező beleugranom semmibe.

Az elképzelés az lenne, hogy az erdőt saját eszközökkel telepítve, ápolva elég szép összeg marad a támogatásból, melyet plussz csemeték beültetésére használnék a sűrűbb gomba hálózat létrehozása érdekében. Az első 11 évre területalapú támogatás is jár, tehát a kiadás bevétele is meglenne. Utána pedig elméletileg már pár éven belül be kellene indulnia a szarvasgomba termésnek. A terület mellett kutam is van, addigra locsoló rendszert is kiépítenék.

Az a kérdés, hogy ezzel a technológiával műkodhet-e egy normálisan termő erdő. Gondolok itt arra, hogy a 13-15 évre egy ha/40-50 kg gomba elérhető-e? Valóban ilyen alacsony, azaz 40 euro a gomba ára egész szezonban? Azért azt számolom, hogy 45 kg/ha és 12000 Ft-os árral számolva is a költségek levonása után tisztán kb. 6-szoros a bevétel a föld kiadáshoz képest. A tölgy értékéről nem is beszélve...de azt csak az unokámnakk buli.

A baromi nagy, ha hogy létrejön-e megfelelő én a gomba hálózat és lesz-e normális termés?

 

Aki látja a terv buktatót kérem írja meg tapasztalatait. Köszönöm.

Előzmény: ezosgk (640)
ezosgk Creative Commons License 2018.10.06 0 0 644

szia. Sikerült venni kutyát? HA igen, honnan. köszi.

 

Előzmény: PBea JT (636)
ezosgk Creative Commons License 2018.10.06 0 0 643

Szia. Tudok küldeni gombát ha még aktuális a kérésed. Írj privátban, megbeszéljük a többit.

Előzmény: Erik a (639)
ezosgk Creative Commons License 2018.10.06 0 0 642

Szia. Ezen már én is gondolkodtam. Köszönöm a tanácsot.

 

Előzmény: homerx (641)
homerx Creative Commons License 2018.08.15 0 1 641

valoszinuleg egy szovetkezet szerusegbe kellene tomorulnetek nehanyotoknak. ha naponta osszejon a 2-3 kilo stabilan, akkor 15 gyujto mar fix mennyisegben kepes lenne szallitani a piacra. es akkor felfedezni kulfoldi vevoket, akivel leszerzodhetsz. egyenileg nyilvan mit fogsz csinalni? eladod egy felvasarlonak, mint a cigo a rokat es a varganyat 3-800 forintert.

Előzmény: ezosgk (640)
ezosgk Creative Commons License 2018.08.15 0 1 640

Szia. Azt kell hogy mondjam, a nyári szarvasgombának lőttek Magyarországon. Nincs érte betanítani kutyát, csak ha magadnak akarsz szedni pár szemet megenni. Lehet jönni azzal hogy " de milyen drága" , " fekete arany" meg ilyen mende mondák. Olvastam egy cikket 2018 elején íródott, sajnos olyan emberek is adták fotójukat és nevüket hozzá akiket személyesen ismerek és nem gondoltam volna hogy ekkora hazugok. Ott olvastam hogy a 2017-es évben 400 euró is volt a gomba felvásárlási ára. Ez hazugság emberek. Csak etetnek titeket. Nemigaz. Most 12.000 forintért veszik a gombát. Az hány eruró? Max 40? Ja igen az milyen jó mert naponta ha van egy jó erdőd akkor akár még a 2-3 kg is bejöhet igaz. Most jön a de! Ahoz hogy gyűjthess kell vizsga ,kell vizsgázott kutya, kell erdő. Az erdők javát kiadták bérbe. Mink is bérlünk vagy 3 erdőt, de megsúgom, még a bérleti díj se jött vissza. Lehet mondani hogy biztos bénák vagyunk nem találunk gombát, de igen találunk legalább napi 2 kgot. De több kutya, azoknak etetése, szükséges kezelések amiket havonta kapnak tabbletta hogy ne legyenek szívférgesek, hetente legaláb 1 zsák MINŐSÉGI kutyatáp mert ugye munkakutyákról van szó akkknek birni kell. És akkor még ugye nem is számoltam az üzemanyagot a bérleti díjat. Aki szereti a szarvasgombá mint én vagy családom az csinäja csak de aki ühleti lehetőséget lát benne az előtte kérje ki VALÓDI szarvasgomba gyűjtők véleményét ne olyanokét akik a kutyát akarják eladni vagy a trifflakertek akarják reklámozni mert azokban is van buktató hidjétek el. Személyes tapasztalatokkal rendelkezek. Az a baj hogy ezzel a kuriózummal is azt akarják csinálni mint sok mindennel amit már elrontottak ebben a romlott országban. Én annak idején azért kezdtem gombászni mert szerettem csinálni amit most is szeretek de már egyre jobban arra húzok hogy az évi 2- 2.5 millió forint amit belefektetünk jóformán arra megy el hogy azt csináljam amit szeretek. Hangsújozom :KÉRDEZZETEK MEG IGAZI GOMBAGYŰJTŐKET mi erről a véleményük és gondolkozzatok el ezen. Inkább össze kellene fogni nekünk gombászoknak és nemhagyni hogy ezt a csonát 8-9 vagy 12.000 forintért vegyék ezek a szemét kereskedők. Voltam londonban ott 180.000 forintért árolták a gombát ezek a felvásárlók meg itt sirnak hogy alig tudják többért eladni? Hazogok. Na mind1 bocsánat ha hosszúra sikerült nagyon gyűlik bennem a harag, félek hogy ezt is tönkrevágjak majd idővel a kapzsi népek. 

Erik a Creative Commons License 2018.08.02 0 0 639

Szia! Tudok adni nyári szarvasgombát kutya betanításához..

Üdv.: Erik a

Előzmény: gerecse1 (638)
gerecse1 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 638

Üdv mindenkinek a fórumon. 

 

Szeretnék vásárolni szarvasgombát kutya kiképzés céljából. Valaki esetleg tudna nekem segíteni, azt megköszönném.

Alfato Creative Commons License 2017.01.30 0 0 637

Írtam.

Előzmény: zxcvzxcv (635)
PBea JT Creative Commons License 2017.01.04 0 0 636

köszönöm a tanácsot. Eleinte biztos hobbi lenne, de szeretnék minden vizsgát letenni. Olvastam hogy kell nekem is tanfolyamot elvégezni és a kutyának is. Szeretem a kutyákat és szeretek velük együtt élni is vagyis kis kedvenc is lenne a lakásban, szoval nem nagy testű kutyát szeretnék, sajnos a vizsla és a labrador nem is tetszik. A lagottoban az is szuper hogy nem hullik a szőre. Közép termetű és nagyon tetszik a csokibarna színű. Szóval egy lagotto kislányt szeretnék. és én is szeretném tanítani, persze eleinte kellene hozzá segítség, hogy mit hogy csináljak

Előzmény: mestertriflász (634)
zxcvzxcv Creative Commons License 2016.12.12 0 0 635

Szia Tamás, tudnál írni privátban? Köszi, Peti

Előzmény: Alfato (628)
mestertriflász Creative Commons License 2016.12.02 -1 0 634

PBeaJT

Ha szarvasgomba keresésre adnád  fejed, először gondold végig a következőket: H csak bobbyból keresel, egy kitűnő szórakozás, de ha ebből megélni akarsz, akkor inkább lebeszéllek róla. Az elindulás nagyon sokba kerül tanfolyam, vizsgák (neked és a kutyának) az engedélyek, szóval kezdésnek több százezer forint. Ha kutyát akarsz venni, ne ragaszkodj a lagottóhoz, semmivel sem jobb, mint egy labrador, vagy egy vizsla és ezek sokkal olcsóbbak. Az a fontos, hogy munkakutyát vegyél, mert azok munkára lettek kitenyésztve, ezért kitartóak!

2.  Ha a kutya tudja is a dolgát, te nem tudod még, hogy hova is vidd keresni, ezért menj tanfolyamra, ajánlanám, az EMSZE (Első Magyar Szarvasgombás Egyesületet) tanfolyamait, ahol te és a kutyád is tudtok majd vizsgát tenni.

PBea JT Creative Commons License 2016.11.30 0 0 633

Sziasztok!

Jövőre szeretnék vásárolni Lagotto kiskutyát és szarvasgomba keresésre betanítani, majd levizsgáztatni. Én is szeretnék levizsgázni. Tud valaki segíteni hol érdemes elvégezni a képzést? Ki tudna nekem segíteni a szarvasgomba keresési alapok elsajátításában, a kutya kiképzésével kapcsolatban. 

Remélem tud valaki hasznos infóval szolgálni, mert már napok óta bújom a netet, de eredményre még nem jutottam. Szeretek mindennek élőrre utána járni és megtervezni. 

A válaszokat elörre is köszönöm

szarvasgombavadász Creative Commons License 2016.10.12 0 0 632

Ha gondolod, privátban tudunk beszélni !

Előzmény: Tubi777 (631)
Tubi777 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 631

Sziasztok! Szeretnek elkezdeni szarvasgombaszni.

Az a kerdesem, hogy tudtok e ajanlani valamit honnan hozzak kutyat? Ti nektek honnan van? Milyen fajta? 

 

Publi Creative Commons License 2016.09.18 0 0 630

Sziasztok!

Találtam a héten egy jó adag homoki szarvasgombát. Esetleg valaki tud abban segíteni, hogy mit készítsünk belőle?
Esetleg valaki, aki már kísérletezett vele?

Vagy esetleg ha nagyobb tétel lenne mit lehet ezzel kezdeni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!