Keresés

Részletes keresés

SzegediSzatír Creative Commons License 2015.08.06 0 0 107

Kösz!

Előzmény: SzótlanJoe (106)
SzótlanJoe Creative Commons License 2015.07.28 0 0 106

A lenti linken próbáld meg, mert inkább oda tartozik jobban és ott hamarabb kapsz választ..

 

Megkérdeztük a polmodit

Előzmény: SzegediSzatír (104)
SzegediSzatír Creative Commons License 2015.07.28 0 0 105

Nos?

Előzmény: SzegediSzatír (104)
SzegediSzatír Creative Commons License 2015.07.27 0 0 104

Kérdés a moderátorokhoz:

 

A kijevi helyzet fokozódik topikban a 141289 számú hozzászólásom törölve lett. A moderátor személyes megjegyzése: "Jogos az észrevétele a fórumozó társnak."

 

A kérdésem az, mi volt az az észrevétel? Sajnos ez nem derül ki az automatikus e-mailből amit kaptam.

 

Ha a moderátor aki kikapálta a hozzászólásomat, lenne olyan kedves és magyarázattal szolgálna a törlés okairól, azt nagyon megköszönném. E-mailben is jöhet.

 

(Csak megjegyezném, hogy nem értem a moderátori munkát ezen a fórumon. Azt vélem felfedezni, hogy részrehajló a moderáció, és a moderátorok saját hangulatuk szerint gyomlálják ki a nekik nem tetsző hozzászólásokat.)

B-T2 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 103

Ennél nagyobb baj ne legyen. 

Előzmény: guárgumimaci (102)
guárgumimaci Creative Commons License 2015.05.02 0 0 102

B-T - múlt jelen jövő: Moderátorok Figyelem: 73870-73881-ig offtopik zagyvaság. Talán törölni kéne!

zygota Creative Commons License 2014.11.01 0 0 98

Kérem és javaslom, hogy Gondoló 72266 számú hozzászólását töröljétek, akár személyiségi jogot is sért, de minimum tisztességtelen megjegyzés egy idős hölgy helyzetével kapcsolatban.

bóz7 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 96

Ezért aztán elfogynak a szabálytisztelők is, maradnak az öntörvényű renitensek!

Előzmény: e-lektor (95)
bóz7 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 94

"...provokálja a politikai témák megjelenését a topikban, az ne számítson semmi jóra."

 

Úgy látszik ez ma már idejétmúlt, érvénytelen szabály. (Esetleg sztrájkolnak, alusznak vagy felmondtak a moderátorok.)

Előzmény: B-T2 (82)
B-T2 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 84

Úgy érzem nem érted mi is volt a téma indítás itt.
A politikát a regionálisban nem lehet behozni, van erre egy megfelelő budafoki megbeszélde a poltopicban.
Javasoltam már olvasnivalót a szabályzatok és állásfoglalásokban.

sgJános Creative Commons License 2013.08.14 0 0 83

Hogy mire gondoltam a pl a Witt esetében:

Az utolsó 200 hsz-ben Witt-re 4 találat van. Ebből egyet (igen nagy jóindulattal kettőt) hagynék. És akkor nem olvastam tovább vissza, mert van még találat...

 

Nem lehet olyan fórumot csinálni ahol nem jelenik meg a politika (valamilyen mértékben), - írtam.

Nem voltam elég érthető. Ha valahol megjelenik egy politikus/képviselő - akkor ott ha akarjuk, ha nem - valamilyen mértékben ott van a politika.

Eddig a mértékig szerintem el lehet menni, mert ha nem akkor egy szemétszedési akcióról sem lehet beszámolni de a topiktalálkozóról sem.

 

Előzmény: B-T2 (82)
B-T2 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 82


 

Etikai szabályzat.

4. pontja alatt ezt olvashatod:
„Az u.n. Klubfórumokat a klubfórumok tagjaiból választott testületek felügyelik, a moderátorok ezen testületek utasításai szerint intézkednek a technikai jellegű törlések kivételével. Rendkívüli esetben a moderátorok önállóan is intézkedhetnek, azonban ezeket az intézkedéseket a választott testületek felülbírálhatják.”

 

Saját állásfoglalás:

Politikának a regionális topikokban továbbra sincs helye.

Tehát ha valaki pártnak kampányol, politikai nézeteit párt szimpátiáját próbálja terjeszteni, pártja érdemeit sorolja, vagy pártot ócsárol, esetleg feltett kérdéseivel, hozzászólásaival idézi elő, provokálja a politikai témák megjelenését a topikban, az ne számítson semmi jóra.

A modus moderandiban és a Tace pao –ban rögzített, közzétett szabályok és elvek elolvasására hívom fel a figyelmedet.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9126303

 

Előzmény: sgJános (81)
sgJános Creative Commons License 2013.08.14 0 0 81

Mit takar a szankcionálás?

Egy hsz törlését, vagy kitiltást?

 

Hsz törlésére indokolatlannak tartom az 50% feletti egyetértést, mert bizalmat kapott a moderátor. 

Ha mégis van ilyen indexes szabály akkor kérni kellene a hatékonyság miatt annak "enyhítését". Pl úgy hogy ha egy modi törölne és x ideig (1-2-6 óra) nincs ellenvetés akkor a törlés mehet. Ha egyetértés van akkor meg azért megy a törlés az egyetértés idejében. 

Értem, hogy így átvetené egy modi a hatalmat, de azt is lehetne számolni, hogy annak akinek x (2-5-10) ilyen esete van (megvétózott törlés) az egy darabig nem jogosult törölni csak az 50%-os jóváhagyás mellett. Ezzel beállhat a (moderátori) többség akarata és egy-egy modi is képviselheti azt hatékonyan. Az index fórumain is joga van törölni egy-egy modinak, tudom hogy vannak köztük egyenlőbbek. 

 

Én hibásnak tartom, hogy a politikára hivatkozva nem lehet bizonyos dolgokat megbeszélni.

Aktuálisan itt van a Witt féle történet. Ennek is vannak olyan aspektusai melyek simán elmennek itt. Meg kell tanulni beszélni a másik féllel, azzal is akivel a poli fórumon vita van, vagy nem kell ide jönni.

 

Nem lehet olyan fórumot csinálni ahol nem jelenik meg a politika (valamilyen mértékben), mert jelenleg a politika dönt az életünkről, arról hogy mire lesz pénz, mi valósul meg. Így bármit le lehet söpörni, hogy az már politika. Ennek van mértéke, stílusa stb aminek a topik célja, a moderáció szab határt.

Vagy a címből a jelent, jövőt ki kell szedni.

 

 

Előzmény: B-T2 (80)
B-T2 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 80

2009 januárjában ilyen feltételekkel indult a választás.
 

"Kedves Fórumtársak!

Amint azt észrevettétek, élve a fórumszabályzat adta lehetőséggel, a BUDAFOK-TÉTÉNY: múlt, jelen, jövő topik új helyre költözött. Ti lettetek a Regionális klubok alfórum első lakói. Nem lettetek zárt klubfórum/klubtopik, megőriztétek nyitottságotokat, de azért valami változni fog.

Az új környezettel új lehetőséget is kaptok: saját moderátorokat választhattok.
A fórum szokásjoga alapján

szavazásra jogosultak azok, kiknek a kiírás pillanatában legalább 1 éves a regisztrációjuk (tehát regisztrációs számuk 862589 alatti) és a topicban van legalább 50 hozzászólásuk,

moderátornak pedig az jelölhető, akinek a kiírás pillanatában legalább 3 éves a regisztrációja (tehát regisztrációs száma 599730 alatti) és a topikban legalább 500 hozzászólása van.

Remélem, elég sokan megfeleltek ezen követelményeknek. Ám a lebonyolításhoz tudnunk kell ki választhat, és hogy ne szavazzatok olyanra, ki nem szeretne moderálni, azt is tudnotok kell, ki vállalja el a feladatot. A szavazóképességet az index fórum moderátorai ellenőrzik. Kérem, aki tudni szeretné, megfelel-e a kritériumoknak, itt jelentkezzen.
A szavazók ugyanitt helyezhetik el azt a maximum 7 nevet tartalmazó ajánlást, amelyben a testület tagjaira tesznek javaslatot. Mindenkitől 1 ilyen beírást fogadunk el. A legtöbb szavazatot kapott 3-5-7 fő lesz a végleges testület tagja. (Legalább 3 moderátor szükséges ahhoz, hogy a topik továbbra is működőképes legyen.) Remélem, 30 napon belül kihirdethetjük a végeredményt."


Amennyben új választást írtok ki akkor úgy vélem a jelelegi moderátorok le kell mondjanak és ha akarják akkor újra megmérettetik magukat.
Amennyiben a jogukkal nem élőket és/vagy már a moderátori joggal élni nem akarókat pótoljuk csak, a korábbi listán sorban következőkkel, ha elvállalják, az egyszerübb lehet.
Felvetődik a kérdés, hogy 3 vagy 5 fő legyen a moderátor csapat.
Valójában ez sem mindegy mert a klubtopicok moderálása esetén 50% feletti egyetértés szükséges a szankcionálásokhoz.
Most legutóbb a 3 fős "aktív moderátor" létszámból 2 napot kellett várni az egyetértő másodikra, hogy törölhessek.
Ez ugye nem volt hatékony?

sgJános Creative Commons License 2013.08.13 0 0 79

Régebben hatanbator, hozott statisztikát, hogy hányan, és milyen aktivitással szóltak.

Lehetne most is kérni ilyet (tőle)?

 

villa Creative Commons License 2013.08.13 0 0 78

én is ezt javasoltam, már jó ideje, a társaság is részben kicserélődött, ősszel megejthetjük a szavazást, a négy év előtti módon,

Előzmény: kerub (77)
kerub Creative Commons License 2013.08.13 0 0 77

A 2009 februárban lezárt választások listája ez volt:

 



Az első öt helyezett elfogada a megbizatást, de kettő nevezetesen Ppapa és Zöld küllő nem végzett soha moderátori munkát.
Lehet, hogy újra kéne szavaztatni az egyre csökkenő topic népét???

kerub Creative Commons License 2013.08.13 0 0 76

Egyetértek!

Előzmény: zygota (75)
zygota Creative Commons License 2013.08.13 0 0 75

Miként azt már 7 (hét) hónappal ezelőtti hozzászólásomban itt jeleztem, s most megismétlem: 

Fontosnak tartom és javaslom, hogy klubtopikunk válasszon új moderátorcsapatot , annyi főből állót, olyan összetételűt, amelyik képes és kész biztosítani a topik szabályok szerinti moderálását.

Előzmény: B-T2 (73)
ax15 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 74

Az is a megoldás felé vinne, ha moderátor nem politizálna a topikon.

Példamutatásnak hívják ....

 

Az is a megoldás felé vinne, hogy ha már megtette, akkor a többi létező moderátor azonnal használja a del gombját - ha van többi létező moderátor.

Egy hsz-t törölni minden moderátornak van joga, kérdés hogy itt volt-e mersze. Régen rossz ha azon tökölödnek, hogy ki írta és nem a tartalom számít.

 

Az ötből hárommal is el kell működni a topiknak, ha tényleg van 3.

 

Ha a helyzet fokozódik (kampány lesz?), akkor egy ide nem illő hsz-t azonnal törölni kell. Ennyi. Napi 1-2 ránézés a topikra már elég.

Azért lettek moderátorok a moderátorok, mert az akkori társaság bízott az értékítéletükben. (szavazás volt, nemrég látható volt az eredmény)

 

Hát ne tessék kedves maradék moderátorok félni élni a társaság bizalmával!

 

Ha a régi szavazás még aktuális, lehet a társaságot kiegészíteni a következő legtöbb szavazatot kapottal - ez gyorsan megoldható.

 

Előzmény: B-T2 (73)
B-T2 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 73

Szomorúan veszem tudomásul, hogy a Budafok-Tétény regionális klubtopicban az öt megválasztott moderátor közül kettő elfogadta/elfoglalta a tisztséget majd soha meg sem nyilvánult a vállalt kötelezettségei terén!
Azt is fájlalom, hogy a Budafok Tétény múlt, jelen, jövő topicban a moderátorok akiknek távol kellene tartania a politikai tartalmú megnyilvánolásoktól magukat, nem ezt hanem éppen az ellenkezőjét teszik, időnként.
Előre tekinve ez a kialakult helyzet az egyre inkább beinduló kampánnyal csak rosszabb lesz.
Tekintettel arra, hogy 5-ből 3 illetve 3-ból 2 moderátor egyetértése szükséges a szabályszerű tiltáshoz, törléshez, közel állunk a működésképtelenséghez!!!
Szerényen érdeklődöm, hogy nem kéne valamit tenni a kialakult moderálási helyzet megoldására????

gépgyerek Creative Commons License 2013.08.13 0 0 72

Az intézkedést, ha lassú is volt, köszönöm, a repüléssel fenyegetést nem.

Előzmény: B-T2 (71)
B-T2 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 71

Politikáról nem lehet írni.
Moderálás  van!
Pártolnám légy türelemmel mert repülsz!

Előzmény: gépgyerek (70)
gépgyerek Creative Commons License 2013.08.12 0 0 70

Nem erőltettétek meg magatokat! A törlésre javasolt hét politikai tartalmú hozzászólás közül egyet (!!!!!!) törtöltetek lehet politikáról írni, vagy sem? Vagy van akinek lehet, van akinek nem?! Most akkor van moderálás, vagy nincs?

bj13 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 69

Nemrég kidobtátok az egyik hozzászólásomat, amiben egy Facebook-ról linkelt cucc volt Witt Jánossal kapcsolatban, arra hivatkozva, hogy nincs helye politikának.

Ugyanakkor a mai napig ott virít egy mno link (67403) Witt Jánossal kapcsolatban, természetesen teljesen politikamentesen (olyan cimkékkel, mint

tüntetés, MSZP, DK, Magyar Nemzet, trafik, trafikpályázat, Együtt-PM) No én ezt nem értem, miért van még ott, miért lehet még ott?Ez már nem is kettős mérce, inkább valami egész más.Ha most sem érted ...

Előzmény: B-T2 (68)
B-T2 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 68

Olvasd csak el azt a mailt amit a hozzászólásod törlése kapcsán kaptál.
Ha akkor sem érted....

Előzmény: bj13 (66)
bj13 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 66

De érdekes.

Nemrég az egyik hozzászólásomat simán töröltétek.

Tegnap pedig azért, mert meg mertem említeni, hogy nem egyformán dolgozik (illetve inkább nem dolgozik) a radír.

Eközben mno linkek továbbra is elférnek.

Kell ezt nekem érteni?

gépgyerek Creative Commons License 2013.08.10 0 0 65

Tisztelettel kérem a B-T - múlt, jelen, jövő topik moderátorait fokozott figyelemre. Ha figyelnétek, akkor 67403, 67419, 67420, 67421, 67422, 67424, 67425 nem viríthatna még mindíg a helyén. Politikai jellegű hozzászólások, melyeknek e topikban semmi keresnivalójuk nincs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

B-T2 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 64

Moderátori állásfoglalások 49

Előzmény: bóz7 (63)
bóz7 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 63

A 66885 hozzászólásra reagálva írtam, (mivel annak egyértelmű politikai felhangja volt): "Eltévedtél. Ez nem az a topik."

Gondolom a beírásom lánctörlés áldozata lett, a moderátor személyes megjegyzésével: "rossz irányba tartasz". Ez a megjegyzés számomra értelmezhetetlen. Elvárom, hogy a moderátor -a személyes fontosságát fitogtatva- ne ilyen sejtelmes feddésben részesítsen, hanem ha hibáztam, konkrétan közölje, hogy beírásom a fórumszabályzat mely pontját vagy célkitűzését sértette meg. Szerintem egyiket sem.

Előzmény: mustármaggombolyító (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!