karbert2 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 3568
Sziasztok Oroszlánok! 2.2 HDI Én még nem jártam itt,de megosztanék veletek egy dolgot! Van egy motor hiba jelzésem,és már volt bosch szervizben az autó de csak törölték a hibát...Persze ez elő jön megint és megint,akkor csinálja,mikor a lámpánál megállok és alapjáraton jár a motor,lecsökken a motor teljesítménye de ha leállítom és megvárom a hifi pittyegő hangját,aztán újra indítom és megint megy mint a golyó! Pár hónap kellett rá míg rá jöttem mi a baj,na meg érdeklődtem minden felé! A részecskeszűrő el van dugulva,mikor ez a dolog kezdeti stádiumban van akkor 5-6 percig 4000 fordulat felett kell autóznunk,persze jó ha tele van tankolva mert ilyenkor kapja meg az FAP folyadékot a tank. Az is lehet hogy kifogyott az FAP de akkor azt kiírja és le is áll. FAP azaz GREEN+ ennek 12000 forint literje,és 4 liter kell az autóba,elég húzós dolog.de van jobb,és olcsóbb megoldás! A megoldás ISOPROPYLICUS ALKOHOL a neve ez gyógyszertárakban beszerezhető,az ára 2500 ft 1 liter és 1:500 arányban kell keverni,tehát ha tele tankoltad akkor 1,3dl öntsél bele a tankba,és kitisztul a részecskeszűrőd 1-2 tankolás után,persze amikor hiba van tegyél bele a szerből arányosan........Ennyit szerettem volna. Sziasztok!