segítő Creative Commons License 2010.04.06 0 0 149
Visszafelé kezdem!
A Bt is előbb a cég vagyonával felel, azután jön a magánvagyon.
A Kft-nél sem tudsz büntetlenül 500 e, Ft törzstőkével 20 Mó Ft adósságot csinálni.
Nehezen bírnám elképzelni, hogy ha én intézem és szervezem a cégem ügyeit, én gazdálkodom a pénzével, úgy megyek tönkre, hogy közben észre sem vettem...
Innentől mindegy, hogy melyik vállalkozási forma.
Attól függ mennyi pénz kíván az indulás maga (nem csak a cégalapítás, hanem még egy csomó minden).

Egy társaság alapításnál már csak egy főtevékenységet kell megjelölni, a többit csupán egy nyomtatvány kitöltésével az apehnál kell bejelenteni.
Már nem kellenek a cégbírósági módosítások drága pénzen, csak ha személyi - ,vagy címváltozás történik.

Csak egy röpke szakmai észrevétel részemről a két család közös cégalapításával kapcsolatban.
Muszáj?
Szeretitek egymást?
Biztos, hogy a cég működtetés mindennapi taposómalma ki fogja bírni?
Amíg nincs pénz, addig nem szokott gond lenni, de miután mindenki jól szeretne járni, óhatatlan, hogy nem egyformán szeretnék a pénzt elkölteni.
Pláne ha a vállalkozás mindössze a pénzkeresetre korlátozódik.
Nem ártana megtervezni a konkrét havi működést úgy, hogy mennyibe kerül akkor is ha egy fillér bevétel sincs.
Ez nem könyvelői dolog, ezt gazdálkodásnak hívjuk...
Ha már ezt meg tudnátok tenni, látnátok, hogy havonta / naponta mennyi bevétel kellene csak a kiadásokra.

Sok sikert!
Előzmény: Távmunkás (148)