subocularis Creative Commons License 2010.04.04 0 0 13092
Bocsánat, hogy közbeszólok, mint lelkes amatőr, de pár évvel ezelőtt vettem én is egy kertészetben kivit, önporzónak adták, én meg ahogy megláttam, mondom nekem kell egy ilyen. Persze csak később olvastam utána, hogy önporzó, mint ilyen nagyon nem is létezik, nah mindegy, nevelgettem nevelgettem, három telet lazán túlélt, fagykár és takarás nélkül, mire aztán tavaly ősszel kellett a hely, ezért fogtam szépen körbeástam, kiszedtem, mint ahogy azt illik, gondoltam odaadom valakinek, akinek kísérletező hajlama van eziránt, ám túl sok törődést nem adtam neki a télvíz idejére, beleraktam egy diszperzites vödörbe, öntöttem rá némi vizet, úgy kb. félig, a tél folyamán nemegyszer csontig átfagyott a gyökérzet, és most mit látok, kezdenek duzzadni a rügyei, fagykár nuku... Alapjáraton egzotikus állatokkal foglalkoztam, és ott is megfigyelhető volt ez a jelenség, ha egy állatnak mindent megadsz, ami a nagykönyvbe le van írva, napi szinten méred a páratartalmat, hőmérsékletet, vitamin porozod a kajáját, az holt ziher, hogy elpusztul, viszont, ha úgy mondd lesz*rod, tuti túlél...

Elnézést még egyszer, hogy közbeszóltam, csak gondoltam megosztom a tapasztalatom ez ügyben.

üdv!