Babola_ Creative Commons License 2010.04.03 0 0 4336
Igaz, nekem is elmúlt már két éves a kisfiam, amikor abbahagytuk a szopit, de elmondom, hogy volt, hátha segít egyik-másik gondolat. Abban más volt a helyzetünk, hogy nem kellett siettetni az elválasztást, végülis ő választotta el magát, de én megszabtam bizonyos kereteket. Tehát pl. nem lehetett akármikor és akárhol szopizni. Ebben nagyon határozott voltam, akármit csinált, pedig ő is egy erős egyéniség. :-) Ezt hamar elfogadta, mert tudta, hogy abban a napszakban, amikor lehet, akkor viszont annyiszor szopizik, ahányszor csak akar. Aztán megfigyeltem, milyen helyzetekben akar szopizni, pl. amikor felébred délután és én a számítógép előtt ülök, így a szokás hatalmát próbáltam csökkenteni, pl. átültem a szőnyegre. Ha ettől függetlenül is kért szopit, kapott. Nagyon-nagyon fokozatosan választotta el magát, hónapokig megmaradt úgy, hogy nem is szopizott minden nap, a végén csak heti 1-2x, míg végül nem kért többször. Nekem ez nagyon pozitív tapasztalat volt.

Még a nemevéssel kapcsolatban is eszembe jutott néhány gondolat. Lehet, hogy a te kislányodnál az egészet a fogzás okozza, és ha azon túlvan, elmúlik az egész, szóval valsz. tényleg nem ez az időszak való nevelésre. :-) De az én kisfiam ugyan nem a szopival kapcsolatban, de néha bepróbálkozik ilyen "ezt nem eszem, csak édességet" típusú sztrájkokkal. Legutóbb én is elbizonytalanodtam, mert sokáig mindenevő volt, aztán hirtelen egyik napról a másikra nem kérte a levest. Én általában evéssel kapcsolatban nem vagyok hajlandó belemenni játszmákba. Ha nem kéred, semmi baj (de tényleg, még csak nem is neheztelek, vagy rosszallom, mert akkor megérzi, hogy harc van), mehetsz játszani/aludni, de nem kapsz helyette mást. Nos, most egy kicsit bizonytalankodtam, nincs-e valami baja, vagy mittudomén... Végül pár nap múlva arra jutottam, hogy ez így nem mehet tovább, és visszaálltam "szigorú anya" üzemmódba, azaz akkor kaphat második fogást, ha megette a levest. Azóta eszi. :-) Az első nap volt még vicces. Előbb boldogan visszament játszani, majd egy óra múlva jött, hogy éhes. Próbált alkudozni, hogy hátha nem a levest kapja, de azt kapta, majd amikor megkóstolta, megállapította, hogy "Hmmm de finom!" - amire egy órával azelőtt fanyalgott, hogy nem szereti. :-D
Előzmény: korall1 (4335)