csanya. Creative Commons License 2010.04.03 0 0 12896
VTM 2010

Hideg, borús reggel fogadta a VTM résztvevőit Száron. A futókon látszott, hogy vacilálnak mi is lenne a megfelelő öltözék aznapra. Vajon mennyire fog felmelegedni az idő? Vagy marad ilyen hideg? A rajt előtti pillanatokban sokan csapkodták magukat egy szál rövid ujjúban a gyalogos teljesítménytúrázók őszinte megrökönyödésére, hiszen rajtuk több réteg ruha volt. A rajt rövid késéssel meg is történt és a 147 futó elrobogott. A falu kereszteződéseit a futók miatt lezártuk. A gyalogosok regisztrációja ezután kezdődött és egész tízóráig csak jöttek és jöttek. 249 gyalogos volt kiváncsi a Vértesre és Bobek májas-zsíros kreációjára aznap. Még el sem rajtolt az utolsó gyalogos mikor az első Minimaratonin induló futó már be is ért a célba. Slendrei Zsoltnak 1 óra 16 perc 53 másodperc kellett a 13,37 kilométer lefutásához. A nőknél Tanai Éva 1 óra 51 perc 13 másodperccel lett első. A Félmaraton férfi győztese Ezüsthegyi Kabóca lett. Ideje 1 óra 34 perc 44 másodperc. Kabócáról tudni kell, hogy tavaly májusban futott először terepfutóversenyen, pont ezen a pályán, no meg, hogy erősen látáscsökkent. Ennek tükrében még egyszer megemeljük előtte kalapunk. Félmaraton női első helyezett Bedő Imola 1 óra 46 perc 25 másodperces idővel ért a célba. A Maratoni távon érdekes dolgok történtek aznap. Az élbolyban futó Nagy István pontot hagyott ki, így bár a célba ő ért be elsőnek, teljesítménye mégsem értékelhető. Papa Gergő sajnos kénytelen volt a versenyt feladni mivel a Vitányvári lejtőn kifordult a bokája. Azóta már kapott egy szép fehér gipszet. Reméljük hamarosan felgyógyul hiszen a Dolomitok (Lavaredo Ultra Trail) júniusban, a fehér hegy (Ultra Trail du Mont Blanc) pedig augusztusban vár rá. Szabó Gábor (2009-es Maratoni győztes) a rajt után 15 perccel iramodott a futók után. Hiába, ez az óraátállítás... Végül Hajduska Balázs vitte el a képzeletbeli pálmát 3 óra 37 perc 14 másodperccel. Szabó Gábor már nem tudta behozni 15 perces hátrányát és másodikként, 3 óra 41 perc 13 másodperccel lépte át a cél vonalat. Mögötte 8(!!) másodperccel a sérüléséből épp csak felépült Papa Gábor lett a harmadik. Éppen csak kiosztottuk az első három férfinek járó Camelbak fém kulacsot és már be is ért az első női Maratonista. Görög Veronika 4 óra 17 perc 46 másodperccel lett első. Wermescher Ildikó végre nem tévedt el és így második lett 4 óra 25 perc 54 másodperccel. Harmadik Tóth-Varga Judit 4 óra 52 perc 37 másodperccel. Hiába no, jó az ha valakinek a párja buzdítja és fényképezi az ember lányát. Igaz, Judit? Aztán folyamatosan érkeztek a célba a futók és a félmaratoni távon induló gyalogosok - Berzsóval alig győztük kenni a májas-zsíros és a lekváros kenyereket. A folyosó végéről hangos sóhajokat hallhattunk, amint Laci, a masszőr tette a dolgát és gyógyította a megfáradt izmokat. Bobek közben a beérkezők közt sorsolta támogatóink ajándékait: 10 db Camelbak műanyag kulacs, 18 pár Bridgedale zokni és egy nagy halom Holmenkol ápoló, impregnáló, mosószer talált boldog gazdájára. Jó étvágyuk volt a résztvevőknek. Elfogyott 19 kiló banán, 9 kiló alma, 42 kiló kenyér, 100 palack izó ital, 90 liter kóla, 120 liter víz, 15 liter szörp, 4 kiló sült máj 8 kiló zsírban, 1 vödör csalamádé, 2 kiló kovászos uborka, 14 zacskó ropi, 15 zacskó sós perec, rengeteg datolya, aszalt barack, mazsola és nápolyi. Szép nap volt ez. Köszönjük, hogy ennyien eljöttetek!