Pepexy Creative Commons License 2010.03.30 0 0 12772
VTM 2010

A rajtba Ildi, Solkima, Steve és én korán érkeztünk, ez jó volt, kellett! A lábam vacakolt 1 hétig pihentettem, és be akartam alaposan melegíteni, ami eddig nem volt az erősségem! Ez meg is történt, de utánna ki is hültem. A rajtban rengeteg ismerős ember, ez mindig feldob. Aztán csak elrajtolunk. Eléggé bekezdünk, emiatt aggódom is, Ildi, Laci elöttem mennek, mellém ér Ákibácsi, látom a lábán ismerős dolgozik, aztán Szasza előz balról két keréken! Az első frissitőnél csak elfutok, van nálam elég motyó, ebből simán végigmegyek, kell szokni a súlyt a CCC-re :) Itt kezd beállni a sorrend, bár Körtvélyesen a gyors depó miatt jópár embert megelőzök. Ildiék lemaradnak, nem is látom őket, Ákibácsi után haladok kényelmesen, Csákányospusztánál hárman összeállunk, amikor is hátulról nagy trappolást hallok. Hát Szabó Gabi ér minket utol mosolyogva, lobog rajta minden, kérdi hol az eleje, hát azt mi a fordítónál sem láttuk már. Jobbra befordulunk a beton úton, és Gábor az ő tempójában továbbmegy, de ez nagyon nem a mi tempónk. Még utánna kiabálok, hogy a Kék keresztre nagyon figyeljen, mert élesen jobbra lemegy. Késöbb mondta, hogy elkavart, nem vette észre, megnyugtatom, hogy én sem, pedig tudtam, hogy figyelni kell. De ahogy olvasom a mezőny tetemes része igy járt. Áki és még vagy 5-en jönnek utánnam, előveszem az itinert és a térképvázlaton látom, hogy amin vagyunk út az is levisz a ponthoz csak hosszabb úton, én ugy döntök maradok ezen, ez biztosnak látszik, Áki és mint utóbb megtudtam Solkima is visszamennek, ami jóval hosszabb megoldásnak tűnik, mert onnantól nem láttom őket! Amikor a pontot meglátom Ildiék már másznak vissza a meredeken, ugyhogy kb tudom mennyit veszitettem ezen, de gyors depóval még a szilárd burkolaton beérem őket, közben a szembejövőket figyelmeztetem a letérésre. Jön szembe Olgi is, remélem nem kavar el. Vitány váráig mérgelődök ezen a kavaráson aminek hatására az utolért bolyt viszem jó tempóban. Vagyunk vagy 7-en, ott van a késöbbi női győztes Veronika is. Nagyon jól jön. A vár után elkezd a vádlim görcsölgetni, ami nálam nagyon ritka. Bár a sérülés miatt visszafogottabban akartam menni, de ezt nem sikerült tartani már az elején sem. Magamhoz képest nagy tempót megyek, valószinüleg ezért a görcsölés.Mátyás kútnál bekapok egy MagneB6-ot, ami biztos hatott, mert utánna el is felejtettem a dolgot. Várgesztesen is csak pár pillanatot depózok, és már megyek is az akkor utolért tűzoltók után. Veronika is jön utánnam. XI Capitánnyal az emlékműig elbeszélgetünk, a depó után ő leakad, én megyek az időközben elhúzó Veronika után. Van hogy 300-400m-re is eltávolodik. A Z+ kezdete elött utolérek egy idösebb, akcentussal beszélő urat. A lány és mi közöttünk két őz vágtat át keresztbe, de vagy 50km/h-val. Megdöbbent ez a sebesség különbség, már-már el is megy a kedvem a futástól. De látom, hogy páran igen gyorsan közelednek hátulról. Hát itt az indulás ideje, elő is veszek egy Mars szeletet. Határ-hegyre jó erőben érek fel, addig a csoki el is fogy, onnan lefele kicsit próbálom a pontig pörgetni. A ponton utolérem Veronikát és egy másik sporit, és gyors frssitéssel ugyancsak én indulok el elöbb. Innét már szinte csak lejt, picit kerülgetem a túrázókat, Szasza megint fotóz. Beélem a gyalogló azthiszem S. Mártont, kis biztatással futásra birom, de késöbb csak Veronika jön utánnam aki az utolsó ep elött utol is ér, már vártam, jobb vele menni mint egyedül, sokat nyulaztam neki, most huzzon ő, jó erőben van, ahhoz képest, hogy balaton kört futott! A ponton beérjük Z. Robit, csak csippantok, nem kell semmi, hátamon a háza. Hárman megyünk le az aszfalton, Robival beszélgetősre fogjuk, Veronika elöttünk teker, a faluba érve már esélyét nem látjuk utolérni, de nagyon már nem is akarjuk. Az aszfalt már nagyon rosszul esik, nem akarnám nagyon pörgetni, ha már eddig ilyen jól birta a lábam jobb a békesség. Felajánlom Robinak a döntetlent, elfogadja, huhh! A kocsma elött Kabó jön szembe, gondolom megy sörözni! Robival lazán futunk be. 4:19-en bellül vagyunk, Ludtalp és JB még a füvön henyélnek, mi a fene ennyire jót mentem, hogy ők még le sem zuhanyoztak?
Jönnek szépen be a srácok utánnunk is. Gyors zuhany, pár zsiros-kacsamájas kenyér uborkával, gyúrás. Remekül érzem magam, jó rendezvény, jó idő és jó futás. Tavalyi időmön 10 percet javitottam. Utólag visszanézve, akkor a lejtőket és az egyeneseket jobban megtoltam. Bár úgy gondolom ennél sokkal jobbat nem tudtam volna most menni, de ellenben sehol nem mentem nyélen, a pulzusom is eléggé kiegyensúlyozott volt. A pulzus átlag eltérés 5.5 lett, ami nem tudom mennyire jó adat, de nekem ennyire egyenletes futásom még nem igen volt! Érdemes ezt az adatot figyelni egyáltalán?
Másfél liter folyadékot vittem magammal, a pontokon összesen ha fél percet töltöttem. Ennek örülök! Bár a vállam kicsit fáj a háti nagy súlya miatt, de kell a tapasztalat! Lesz ez majd nehezebb is! A lábam viszont remekül birta, mint tesz egy hét pihi, ajánlom másnak is!

Köszönöm a rendezők és a frissítő személyzet munkáját, a futótársaknak az élményt! Legközelebb Mátrabércen veletek!
Oda még korábban kell kelni. Ajjaj!

Hálásan köszönöm Solkimának a fuvart.

Pepe