Citadis Creative Commons License 2010.03.28 0 0 4964
Sajnos-nem sajnos a szegedi éghajlatnál (ami egyre jobban közelít a mediterránhoz...) az utastéri klíma igenis hangsúlyos utasbarát szolgáltatás az alacsonypadlós, alig nyitható ablakokkal rendelkező buszokon... És sajnos nyáron nem sokat segít rajtam, ha tiszta a busz, és az se ha alacsonypadlós és 10 évesnél fiatalabb, főleg akkor nem, ha fürödhetek újra, miután leszállok egy 20 perces buszozás után, mert úgy leizzadtam rajta, mint egy disznó... Nyáron kifejezetten örülök, ha inkább 260/280-as jön.
Tudom veled elég sokat beszéltünk erről, épp ezért nem akarlak piszkálni se téged mert ennyire véded őket, se a volánt amiatt, mert önszántukból nem költenek utastéri klímára (mivel pénzügyileg tényleg elég sokba kerül... és mert egyébként jól ellátják a feladatot amit a város megrendelt és az 1-2 tahó sofőrtől -amilyen mellesleg minden közlekedési társaságnál van!- eltekintve én pl nagyon meg vagyok elégedve a volánnal), de abban egyetértek 911-gyel, hogy igenis fontos lenne a klíma. És ezt mint utas mondom, aki tapasztalja is, és hallja ahogy a többi utas is panaszkodik minden évben kb 5 hónapig...
És tudom, hogy úgyse lesznek utastéri klímák beszerelve, és nem is tudunk ez ellen tenni, épp ezért nem is akarok vitázni senkivel róla. Az egyetlen dolog amit tehetünk, hogy reménykedhetünk (és ha itt lesz az ideje akkor remélem jelzik is jópáran az illetékeseknek és lesz lobbi az ügy iránt), hogy amikor legközelebb a város meghirdeti a vonalakat, feltételként szabja az utastéri klímát. És ezt igenis meg kell lépni, ha utasbarát-európai szolgáltatást szeretnénk, mivel a klíma hiánya kb olyan mintha télen nem lenne fűtés a buszokban, pedig az is alap dolog...


911: amíg ez nem jön el, addig teljesen felesleges újra és újra vitát indítani klímaügyben
Előzmény: verval (4956)