lolka_bolka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 12406
Sziasztok!

A macskaklub topicban tettem fel a következő kérdéseket, de azért bemásolom ide, több szem többet lát alapon:
------------------------

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert elég nehéz helyzetbe kerültem.
A következő az alapállapot.

Van itt a lakásban, kertben, saját két herélt fekete kandúrcica, a kedveseméi, évek óta megvannak neki, ők a történet szempontjából lényegtelenek, csak a teljes kép kedvéért.

Hazahoztam vidékről egy pici cicát, de ő kisálny. Hely, kert, kaja, minden van, jó dolguk van. Még ő nagyon pici, meg nem mondom, hány hónapos, de én olyan 5-6 hónaposra teszem. Eddig semmi gond.

De, tegnap kint volt egész nap, már két hete itt lakik, tudja, hogy itt van itthon, azonban van itt a környéken két kandúr, de ők nem a mieink, egy két házzal odébb lakhatnak. Az egyik nagy kandúr néha átjön ide, és jól megjelölte az ajtónkat, mostanában folyamatosan csinálja, de még akkor kezdte, amikor a pici lány cica még nem volt itt.

Szóval, tegnap a kiscica egész nap kint volt, a kedvesem hozta be, bent ült egy bokor alatt, két nagy kandúr meg sakkban tartotta. Azóta az én kislány cicám, nevezzük pötyinek, folyamatosan ki akar menni, emeli a seggét, és furcsa hangokat ad ki, szerintem tüzel, én még nem láttam ilyet. Most kiementem, elkelrgettem a kandúrt, de miközben elbattyogott végig hívó hangokat (szerintem) adott ki, szóval szinte biztosra veszem, hogy dolgozik mindenkiben a tavasz.

Mivel nem tudnék most mit kezdeni sok pici macskával, nem merem kiengedni.

Tehát, két három kérdésem van:
- mit lehet tenni, hogy ne jelöljenek többé ide?

- történhet -e gond, ha ilyen idős korában meghágják a kismacskámat, értek ezalatt fizikai sérülést, vagy fogamzást?

- meg tudom -e nyugtatni valahogy a kiscicám? konkrétan folyamatosan az ablakban ül és néz ki, ki akar menni.

- hogyan tudnám elkergetni a kandúrokat úgy, hogy nem bántom őket, de egy életre tanulják meg, ez a mi területünk?

- ki lehet -e pakoltatni tüzelés közben a kiscicát? Tudom tudom, de nem látok más lehetőséget.

illetve egyéb jó tanácsokat is fogadok.

Köszönöm:
Lolka_bolka