huMSTS Creative Commons License 2010.03.17 0 0 20033
Egy kicsit továbbviszem a gondolatot, ha nem baj:

A nagy többség erre azt mondja: ez csak egy játék. Egy játék a sok közül. Sokak (sőt a legtöbbek) szerint a vonatozás unalmas, mert semmi "izgalmas" nem történik, csak mész előre. Ők nem tudnának órákat eltölteni vonatozással. Nekik az akció a fontos. (Bevallom őszintén én is szoktam néha Counter Strike-ot nyomni, de ez nem tartozik ide.) Ők az átlag, mi kevesen, na mi vagyunk a kivétel. Szerintem egy 1,5-2 órás vagy még hosszabb vonatozás sokkal nagyobb élményt jelent, ha valós környezetben vezethet az ember. Így olyan helyekre is eljuthat, ahol még sosem járt. Vagy ahol már milliószor és éppen azért tölti le az adott pályát, a kíváncsiság az ami viszi az embert az ismerősbe (hogy milyen az útvonal a monitoron) vagy épp az ismeretlenbe. Örülök, hogy én a "kivétel" közé tartozom. Van hogy órák hosszat rohangálok a Szilikkel, Bz-kkel, stb. és nem unom meg. Más már réges régen feladta volna. Felemelő, különleges érzés, amikor bent ülsz a vezetőálláson, adod neki a gázt és feldübörög a sok száz lóerő és a hosszú tehervonat mögötted. Más játék ilyen élményeket nem tud nyújtani. Ez nem egyszerű kikapcslódás, hanem maga a szórakozás számomra. És éppen az a jó, hogy úgy érzem, egyre többen vagyunk, mi, "kivételek", akik ha csak egy kicsit is, de szeretjük a vasutat, szeretjük ezzel eltölteni az időnket. És ha már kisvasút: pár napja találtam rá és bátran ajánlom mindenkinek azt a cseh kisvasúti pályát, amelyre 32 activity készült és magyar szerelvényeket továbbíthatunk bennük. Tegnap este 10-től hajnali fél kettőig szaladgáltam az Mk48-asaimmal a pályán. Szépen kidolgozott, gyönyörű pálya, tényleg csak ajánlani tudom. Információk, kedvcsináló (még): http://iho.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2032:cseh-latogatas&catid=4:virtualis-vasut&Itemid=6

Bocs a hosszabb írásért és üdv mindenkinek!
Előzmény: 5342-053-054 (20030)