nappapa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1850
Hali!

...saját példa...két db. 4-5 évs, kb 3m. magas leylandit ültettem át 2.5 éve...sajnos kis gyökérrel, és a vízágyúzás miatt föld nélkül...viszonylag nagy gödörbe, bárhol kapható zsákos trágyát tettem alá...iszapolva, a szakadt gyökér egy icipicit metszve...billegett mint a fene, mert a gyönyörű nagy koronáját nem volt szívem levágni, meg biztosra vettem, hogy úgy is kipusztulnak tavasszal...tehát mindegy...

...mindenesetre három irányba kikötöttem, hogy a csúnya szelek...tavasszal elkezdtem locsolgatni, időnként tápoldatos csapvízzel(még nem volt elég esővizem)az első évben semmi, csak egyszerűen nem pusztult ki...a következő év tavaszán már icipici zöldek kezdtek mutatkozni.kapot egy kis savanyútőzeget, zsákos virágföldet, imádságot, esővizet, vasgálicot....őszre csoda történt itt-ott 1-2 cm-es hajtások mutatkoztak...még mindig ki vannak kötve, de nagyon lazán, hogy lássam a szél mit tesz velük? semmit, tehát gyökérre nőttek, nem lombra...

hozzáértő azt mondta, az idén minden rendesen fog működni..

nem sikerült az evolúciót legyőznöm...az élniakarás erősebb...


szóval, ha bírod fizikailag, nagy gyökérrel, földlabdával, iszapolva, alátrágyázva..kikötve...és sok-sok esővíz...ennyi kell a csodához.

lehet gyönyörködni..
Előzmény: Alfato (1849)