3ferret Creative Commons License 2010.03.02 0 0 613

Én is majdnem minden nap sütök, néha - ha nagyon lusta vagyok - akkor vásárolok, de nekem már minden bolti kenyér "mű"ízű. Nagyon ritkán kapok olyan kenyeret, ami tényleg el is fogy egészen, bezzeg a sajáttal soha nincs ilyen gond. Tegnap sütöttem egy fehér kenyeret, nagyon finom lett (sajnos a teteje elég sápadt lett, pedig letakartam az ajtónyílást is), de az íze az tökéletes volt. Most raktam be egy rozsliszttel kevertet, mert a fehérből már csak egy szelet van. Lassan kipróbálom az összes bevált receptemet az új gépben is.

Én az elmúlt 5 évben két gépet használtam el, illetve az első (egy Clatronic) még mindig működik a barátnőmnél, ő ugyan ritkábban használja, de még mindig semmi baja, a második pedig most kb. 2 év után adta be a kulcsot (egyre többször leállt és kikapcsolt, amikor még csak félig kelt meg a kenyér, valahol azt olvastam, hogy a hőérzékelő megy ilyenkor tönkre). Fogalmam sincs, érdemes lenne-e megjavíttatni, bár sejtem, hogy a javítás árából kijönne egy új gép, ezért is vettem másikat, meg hát már rég vágytam egy kétlapátosra, most itt volt az alkalom. Ennek ellenére még nem tudtam rávenni magam, hogy kidobjam a régit.

Előzmény: .ETNA. (612)