lcsili Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1753

Kedves M!lán!

Ahogy olvastam a soraidat elég nagyképűnek tűnt. Kezdve azzal, hogy még azt sem tudod, hogy emeltszintű nyelvvizsga nincs! Érettségin lehet menni középszintre és emeltszintre. A nyelvvizsgán alap, közép és felsőfok van, vagy ha jobban tetszik B1, B2 és C1 szint. Attól még hogy valakinek 5-ös lett a középszintű érettségije, azaz 80% feletti nem jelent semmit. Azért ez túlzás, de ha pl a saját tanárodnál szóbelizel és ő is javítja az írásbeli részt, ebben a levelet az lehet elég szubjektív is. Nem akarlak megbántani és ne is értsd ezt úgy. Mesélek valamit: Amikor évekkel ezelőtt elmentem fősulira angol szakra mögöttem egy Rigós középfokúval és egy sikeres felvételivel nagy nullának éreztem magamat az angolhoz. Azt hittem, hogy azok az csoporttársaim, amik voltak kint Angliában bébysitternek nagyon ügyesek, mindent profin tudnak. Aztán eljött az első zh beszédgyakorlatból és nyelvhasználatból és úgy elszálltak, mint a sicc. Pedig ők évekig nyelvterületen voltak, használták az angolt, de kevés volt és másmilyen a tudásuk, mint ami oda kelllett. Idővel ők fel is hagytak az angol szakkal. Valahogy ide tudnám hasonlítani a te tudásodat is, lehet, hogy megérted a filmek szövegét, de az még nem jelent semmit. Persze a filmek nyelvhelyességét meg hadjuk, max a hallgatást, szövegértést lehet fejleszteni ezekkel. A speaking részben nem biztos, hogy jó vagy. Beszélni nem nagyon szoktak az emberkék, na meg levelet írni sem. Ha nyelvvizsgázni szeretnél akkor át kell nézned az adott nyelvvizsgaközpont szóbeli témáit. Személy szerinte el tudom képzelni, hogy a szókincsed elég nagy, ezért egynyelvű vizsgát ajánlanék, amelyben kevés a nyelvtan pl. ECL vagy TELC. Ami a szintek közötti különbséget illeti: Vizsgáztatásnál azt vesszük figyelembe, hogy felsőfoknál nagyobb szókincset várunk el elsősorban. A levélírás, szövegértés is hosszabb a felsőfokon. Az öcsémnek is azt javasoltam, hogy menjen el először középfokra, ha az annyira jól megy, akkor jöhet a felsőfok, szerintem te is így próbáld meg.

Remélem tudtam segíteni és nem bántottalak meg.

Előzmény: M!lán (1746)