janijani Creative Commons License 2010.02.25 0 0 208

Úgy vágytam egy kis pogácsára, sütöttem 235 db sajtospogácsát. Nagyon szép és finom lett, nem is érte meg a 48 órát, mindet megettük (hárman).

 

Hozzávalók:

2 kg liszt

1 kg Rama margarin

10 dkg élesztő

60 + 20 dkg reszelt sajt

3 + 1 tojás

450 g tejföl

3 púpos kávéskanál só

 

Egy vájlingban a liszttel elmorzsoltam a margarint és az élesztőt, bele a 60 dkg reszelt sajtot és 3 tojást, a tejfölt meg a sót. Az egészet összekevertem, összegyúrtam és egy félórát pihentettem. Megint meggyúrtam és megint egy félórát pihentettem. Gázsütőt begyujtottam 200 fokosra(legnagyobb fokozat).Kitettem meglisztezett gyúrótáblára, egy ujjnyi vastagra kinyujtottam, a tetejét késsel bekockáztam, megkentem egy ecsettel a negyedik tojással, rászórtam a 20 dkg reszelt sajtot és kb 1,5 x 1,5 cm-es kockákat vágva tepsibe raktam, egy tepsibe 20 db-ot. Egyszerre mindíg 2 tepsivel sütöttem, az új tepsit mindíg alulra tettem be, amikor a felső tepsi megsült az alsót fölülre tettem és alulra mindíg az új tepsivel.Amikor kicsit megpirulnak a tetején a kockák akkor van kész. Frissen is jó, de vájlingban  dupla konyharuhával letakarva másnapra kicsit megpuhul akkor is nagyon finom.

Így a keverés-dagasztás fél óra, pihentetés 1 óra, a sütés 4,5 óra volt.