KalásziM Creative Commons License 2010.02.25 0 0 43833
Bizony annyira, hogy néha mellé lőnek !


Nálam : volt jó 12 évig villanykályha. Annak fogyasztása alapján belőttem a kazán teljesítményét. Végül kiválasztottam a 12 kW-ost.
Ehhez igazítottam a radiátor teljesítményeket. Az összteljesítményt a szoba méretek alapján elosztottam. Nagyjából bevált. Azért voltak problémák. Először viszonylag magas hőfokon ment a fűtés és a fürdőben is néha kevésnek bizonyult a kívánt hőfok.
Pár év múlva vettem egy plusz radiátort,némi átrendezés és a fürdőben jelentősen növelve a rad. felület most már évek óta csak 60 fokkal fűtök és csak kb. 9 kW-tal.

Így pl. soha nem fordul elő , hogy a kazán a saját védőjével kikapcsoljon, nincs kapcsolgatás.

amúgy annó a gáztervező ráírt a tervre egy 24 kW-os kazánt, mondván ő tudja, hogy oda az kell. Aztán némi vita után belátta neki, igaz rá kell írni a tervre a készüléket, de a fűtéstechnikai méretezés nem feladata (főleg mivel nem is kértem )..



Azért a rendszernek vannak korlátai.
Pl. egy hosszabb leállásnál (2-4 ), kevés lenne a a gyors visszafűtéshez mind kazán mind radiátor oldalról. Na de arra ott vannak a nyugdíjas villanykályhák.
Előzmény: halaloszto (43817)