szarvasmici Creative Commons License 2010.02.24 0 0 25536
Sziasztok!

Épp most lőttem el a válaszomat. :)

Talitorta,
avagy Mici feketeerdőszerű tortája:

Alsó szint: Egyszerű kakaós piskóta lap, kicsit több kakaóporral, hogy picit kesernyés legyen az íze. Amikor hűlt, megszurkáltam egy késsel, és meglocsoltam meggylikőr és rum keverékével, nem spórolva a szesszel, ráment kb. 2 dl.

Meggyes szint: Én fagyasztott meggyet használtam, kb. fél kilót. Felöntöttem annyi meggyízű szénsavas ücsivel, ami ellepte, és még kb. 2 kanál cukorral megszórtam, és csak egyet rottyantottam rajta, majd egy kis keményítőt (2-3 kanál) öszekevertem meggyücsivel, és besűrítettem vele a meggyet. Amikor picit hűlt, ráöntöttem a piskótalapra.

Tejszínes szint: 2 pohár 450 gr-os joghurtot és 2 cs. zselatint, meg ízlés szerint cukrot elkevertem, és meglangyosítottam annyira, hogy feloldódjon a zselatin és a cukor. Felvertem 2 doboz tejszínt, a kicsi Hulala-t, és belekevertem a joghurtba, ráöntöttem a meggyre, és durvára reszelt csokoládéval megszórtam.
Kb. 2 óra alatt szépen megdermed, de az ízeknek kell egy éjszaka, hogy összeérjen.

Remélem megfelel így a recept. Bocs, hogy nem nagyon írok mennyiségeket, de én nem szoktam méricskézni.
Előzmény: szerika0122 (25532)