Zsike1983 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 45986

Sziasztok!

 

Képzeljétek, hétvégén kicsit gyakoroltam Diego-val. Próbáltam rávezetni,hogy ha valamire azt mondom,hogy nem, akkor hagyja ott. Tök jó volt. Egy fél jutifalatot kapásból kikapott a kezemből, leszidtam érte, mivel nem adtam oda, hanem erőszakkal elvette. Aztán a következőnél már leült, és várt. Közben mondtam,hogy hagyd. Leraktam az ágyra, földre, és hagyta. Annyira örültem!! Utána a kedvenc labdájával csináltam ugyanezt. Akkor már lefektettem Diego-t, és az orra elé raktam a labdát. Mondtam,hogy hagyd. Elsőre el akarta venni, de nem hagytam, rákoppintottam a nózijára egy kicsit. Utána teljes türelemmel várta, hogy mikor kaphatja meg. Persze őrült figyelemmel nézte a lasztit. Viszont amikor mondtam,hogy a tiéd, akkor nem vette el. Szóval még erre kell rávezetnem,hogy addig hagyja, amíg mondom, és ha szólok,hogy a tiéd, akkor elveheti. Úgyhogy oda kellett adnom neki. Mondjátok, hogy jó úton haladok légyszi. :) Kaja. Kaja terén hiába mondom a páromnak,hogy ne. Ad neki. Szóval még lesznek harcok. Plusz a hétvégén amikor reggeliztem, nem adtam neki az utolsó falatot sem. Hisz ő előtte fél órával eszi meg a reggelijét, és utána még kunyizik. Úgyhogy nem kapja meg. Lehet be is sértődött.

Sétáltatással nem tudom mit kezdjünk. Ha meglát a távolban egy kutyát, rögtön rohan. Hiába ordítunk. :( Mondjuk tegnap voltunk ismeretlen terepen is, és ott megállt, mikor szóltunk neki, és meg tudtuk kötni. De ha ismerős terepen van, akkor semmi. Süket. Szelektív hallású a drága. Bezzeg amikor utánarohansz, akkor az utolsó pillanatban megfordul, és irány vissza. Nehogy meg tudd büntetni azért, amit csinált. Utána meg már miért bünteted meg, hisz visszajött, nem fogja tudni miért kapta, nem?