kiskertész28 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1821
Szió

Bevallom nem végeztem még turkesztáni szil szaporítását,de mindenféleképpen ezt a 3 lehetőséget kipróbálnám!
szereznék kB 4-5 moduszos azaz 4-5 levél hosszuságu hajtásokat
a leveleket törd vissza úgy ,hogy az ahónaj rügyeket ne sértse meg!
Célszerű ezt még mostanában elvégezni mivel még nincs lomb-így nem kell visszatörni!
Remélem eddig stim
Kb 30 40db-ot!
oszt el 10 Sével 3 csoportba és az első csoportot csak szúrd bele simán a kerted valameik részébe ott ahol kap fényt de nem égeti szét a nap és rendszeresen locsold!
Én letakarnám valami fóliával vagy ilyesmivel hogy párába legyen de lyukazd ki egykét pici helyen,hogy levegöt azért kapjon!
A másik csoportot csak simán helyezd bele úgy egy üveg vízbe ,hogy kB 1.2 hajtásnyi rész legyen csak benne
a 3. csoportot pedig vegyél un gyökereztető hormont fás szárú növényekhez mártsd bele a végét majd valami finom közegbe szúrd bele homokba vagy tőzegbe kertészeti perlitbe ezt mindenféleképpen takard be ,hogy párába legyen ne öntözd agyon de ne is szárítsd ki !Mindig földnedves legyen!
E 3 lehetőség közül valamiknek be kell jönni!Ha megvan a megfelelő megoldás szaporíthatod saját magadnak!
Ezzel a módszerrel nyugodtan szaporíthatod a fagyalt is az nekem sokszor bejött már így nem kell megvenni!De ha fagyalt vagy sövénybe gondolkozol érdemesebb olyan helyet keresni ahol adják szabd gyökérrel és kötegelve mert így jóval olcsóbb ,de az ültetésére figyelj mert ezek könnyebben kiszáradnak!
Nagyából ennyi...........
Mennyi méterre kellene neked sövény?
Előzmény: Törölt nick (1817)