sancibácsi Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1190
Vártam, de úgy látszik már nincs a témához több hozzászóló; az előző véleményekhez mindenesetre alakul. :-)
Szóval a lényeg szerintem a szerelőbeton alatt elhúzni egy min. 110-es csövet az 'alapban' és a kályhának ill. kéménynek alapot készíteni ebben a fázisban. A kályhának nem szükséges különösen; lényeg a szerelő, vagy szigetelést tartó beton legalább 8 cm, és hálósan vasalt legyen a kályha tervezett helye alatt.
Véleményem szerint döntsd el előre milyen házat akarsz: légtömör passzívházat, vagy 'csak' alacsony energiásat.
A passzívház mindenképpen egy külön történet, nem csak a kályha, hanem a ház minden porcikája!
Az aeg-s házban pedig a begyújtás 1-1,5 ó-ra nyugodtan lehet ablakot nyitni, estleg a rekuperátornak egy kapcsolót később beépíteni, hogy ne 'dolgozzon össze' a venti a kályhával.
A kályha pedig azon túl, hogy az innen-onnan olcsón kerülő tüzelőt el tudod égetni, és ezzel spórolsz egy külön fílig-je van, ne mondj le róla.
Nekem amúgy a vizes megoldásnál a levegősek szimpatikusabbak, mivel nem áll fenn a víz felforrásának, a kályha 'elázásának' veszélye, és akár gravitációs úton is tud működni áramszünet esetén.
Üdv:Sancibácsi
Előzmény: bjanoss (1182)