B1114 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1987

Először is Heló mindenki:)
Hát talán kezdeném azzal hogy ezt a fórumot már évek óta folyamatosan olvasom mert nagyon érdekel a sajt készítés:) de mivel eddig nem volt rá lehetőségem így maradt az olvasás, és a jóféle sajtok alkalmankénti kóstolgatása:)
De most van rá lehetőségem mert van napi 20 liter tejem:) ami eredeti házi annyira hogy én fejem ki:) viszont akadt egy kis problémám:) természetesen a legelején:)
Múlthéten rendeltem meg a MTKI-től az oltót majd mihelyst megérkezett ki is próbáltam... csak az volt a probléma hogy nem "aludt" meg a tej... mármint felmelegítettem 34-fokra majd a kiszámolt mennyiségű oltó(1.7ml) hozzáadása után egy Flórára se még egy óra hosszára sem történt semmi:) ekkor hozzáadtam még egyszer annyi oltót (a tej még mindig 32-fokon volt így melegíteni nem melegítettem újra) és egy óra múlva ismét semmi:(
NA hát gondoltam első csalódás után nem adom fel mert hátha csak az volt a probléma hogy előtte ez a tej már állt legalább 6 órát(bár hidegen) és mint olvastam ez is befolyásol hatja...
De másnap a frissen fejt tejből ami még a boci-tól volt meleg újra próbáltam és megint hasonló eredménnyel... bár most a 3.-óra elteltével újramelegítettem és újraoltottam majd ezt követően 2-óra múlva kezdett alvadni nem de a pelyhes állapotban megállt... na jó ezt már leszűrtem:) és próbálok kezdeni vele valamit:) de azért ezt enm nevezném sikernek:) és azóta is próbálkozok minden nap bár már csak 5l- tejjel de még mindig semmi...
NA és a kérdésem nem az lenne hogy mi a hiba?:) mert gondolom erre ti sem tudtok így távolból tutit mondani:) inkább az hogy mivel próbálkozzak? most pl.- próbálok beszerezni ph-meghatározáshoz lakmusz papírt, illetve Kálcium kloridot első lépésként... de ha van még valami ilyen dolog amivel ki tudok zárni egy két lehetséges hiba okot azt szívesen fogadnám:) mármint az ötleteket:)
üdv
Balázs