Astra f 1400cm közp. inje Creative Commons License 2010.02.08 0 0 9120
Tisztelt kommentelők/ fórumozók!

Első körben leszögezném, hogy 3 órán keresztül olvastam vissza, de a kérdésemre nem találtam választ.
Tehát írásom tárgya:
-Opel Astra F 1400 cm központi injektoros 1992 évjárat 5 ajtós
Ezen autó gázra történő átalakítását szeretném/fogom elvégezni 1 hónap múlva.
Kérdéseim:
1. pótkeréktartályok közül melyen méretüek vannak, és melyik a legnagyobb "tankolhatóságű" amely befér?
2. extraként pótkeréktartályt kértem valamint egy toldatot, hogy a tanksapka mögött legyen a csatlakozó / 10.000 Ft a kettő/. Valamit javasoltok még, hogy kérjek bele?
3. Tudom, hogy pontos árajánlat kell, hogy megállapítsátok/ visszaolvastam/, de 200.000 Ft jó ár az átalakításért?
/benne van: megvizsgálták a gk.-t, elmondták miket javítsak meg, a beszerelés+ alkatrészek, a végén pedig KPM vizsga és bekerül a forgalmiba, hogy gázos/ összesen 200,000 Ft
4. Ha mégis csak a csomagtartós tartályt választom, mert a méret a lényeg alapon, fognak kötekedni az ukrán határon, ha teletankolom benzinnel a benzintartályt /45 liter/ + a gáz tartályt kb. 80 liter gázzal? Valakitól hallotam, de lehet csak placebo.
5. Milyen méretek vannak a csomagtartóban elhelyezett gáz tartálynak? / hány literesek?/ azt tudom, hogy csak 80% ig lehet tankolni
6. Milyen járulékos költségek vannak az Opelemmel kapcsolatban, azután, hogy gázosítottam. Szemle, műszaki stb. stb.?
7. Ki lehet majd szerelni évek múlva a gázrendszert a gk.-ból következmények nélkül? Mert valószínüleg a gázrendszer többet fog érni mint a kocsi, és külön eladni!?

Elnézést a sok kérdésért, de negyed éves fizetésembe kerül az átalakítás, úgyhogy tudnom kell.
Előre is köszönöm a válaszolóknak a segítséget.
e-mail: pehely666@citromail.hu