weigertj Creative Commons License 2010.01.29 0 0 57
Én Londonban találkoztam először a ciderrel. Ott elég népszerű, mondjuk a sör után a második. Egyes márkákat gyakran nők isznak (ők amúgy is sűrűbben isszák a sörnél), mint pl. a Bulmerst, míg a Strongbow inkább a férfiak által kedvelt. Amikor legutóbb hazajöttem Magyarországra, úgy döntöttem két haverral, hogy csinálunk egy tesztet az itthon kapható ciderekről A British Store-ban épp kapható összes ciderből vettünk legalább egy üveggel/dobozzal, mémelyikből többet is. Ehhez a kollekcióhoz hozzácsaptunk még egy Londonból frissen hozott Aspallt és Henry Westons Premiumot is. A két napig tartó tesztet hárman végeztük el és érdekes módon a véleményünk meglehetősen egyezett arról, melyik termék mennyire jó.

Íme a teszteredmények:


Blackthorn - nagyon ecetes 6
Gaymer's Olde English savanykás, de elég karakteres - 7 (kiváló az ár-érték aránya, mert olcsó és 500ml!)
Bulmers Original - édeskés, de kicsit híg 7,5
Gaymers Pear 8,5 - finom, letisztult, de kissé drága
Strongbow savanykás, de elég erőteljes és pezsgő - 7 (ár érték arányban nem túl jó)
Westons Stowford Press - enyhén cefrés, hordós jelleg - 9 (drága, minőségi termék).
Aspall Dry Premier Cru - pezsgőszerű, karakteres, kellemesen fanyar. száraz jellege ellenére kevés a savtartalma. az egyik legjobb cider 9
Magners Irish Cider (original) - zamatos, letisztult - 8
K - keserű és fanyar - 6
Magners Irish Pear Cider - kristálytiszta és érezhető, édes körteíz - 9,5 (sajnos drága)
Gaymers Orginal - tiszta, erőteljes, édes, kicsit vizes lecsengéssel - 8
Westons Old Rosie cloudy scrumpy - erjedt, mustos, erős - alkalmakra kiváló, magas minőségű - 8,5
Henry Westons Vintage Special Reserve - erőteljes, nemes, kicsit kesérnyés utóízzel - 9
Henry Westons Premium - gyengébb, édes, mustos kicsit túlerjedt hordós ízzel - 9,5
Westons Premium Organic Pear Cider - zamatos, kicsit mustos, hordós utóízzel - 9,7

Ebből is kiderül, hogy a Westons az egyik legjobb (és persze a legdrágább is) - aki kedveli a kissé erjedt, hordós, de mégis nemes ízt, azoknak tudom ajánlani. A körtések kifejzetten finomak voltak minden márkából. A Magnerset találtuk a legjobb kommersz cidernek, ami szintén elég drága. Így hát ha többet is szeretnénk elfogyaztani, marad a Gaymer's Olde English