KalásziM Creative Commons License 2010.01.04 0 0 42161

  Senkit nem kényszerítenek arra, hogy ingyen csinálja az ajánlatot.

 Megkapja dokumentációt (terv,  tételes anyagkíírás, tételes költségvetés kiírás

 Na ez amit egyesek nem tudnak 

 pl. , hogy egyszerű legyek

.

.

 

 12. tétel    2 db. gömbcsap beépítése 

                                                           anyag  2x  750 ft   - mukadíj    x összeg

 és egy munka állhat akár 600 tételből is.

 És vannak  ilyenek :  felvonulás  sőt néhol az állás időre is felvesznek egy elő irányzatot.

 Viszont ha úgy érzi a vállakozó   - szakszerűtlen amit kap, vagy korrigál  közösen a megrendelővel,  vagy mondja köszönöm én ez alapján nem tudok dolgozni.

 

 

 Aztán van az un.   kölcsönért folyamadó költségvetés - ez már árazott.

 korábban főleg a munkáltató kölcsönhöz  (felújítás, fűtéskorszerűsítés stb ) kellett.

 Az illető pl. a fűtés korszerűsítésére szeretett volna munkáltatójától kérni  x összeget (általában a munka 40 -50   % -ára adtak, sőt a felső határ is limitálva volt ).

 

 Csináltam ilyet másnak  és magamnak is.

 két alapev volt   az egyik olyan összeget hozzunki aminek  a 40 -50  % - a eléri a adható limitet. A MÁSIK HIHETŐ LEGYEN,  TEHÁT  ELRUGASZKODOOT TÉTELEK,  ÁRAK NE LEGYENEK. nÁLAM MIND ÁTMENT.

 

 A legútóbbi : volt tervbe véve egy fűtéskorszerűsítés. Az akkori munkáltatóm  kamatmentes kölcsönt erre max 500 eft - ot adott. Ez volt a felső határ - nosza   egy költségvetés   800 eft ról.  Kb. 3 oldal ( a hivatalnokok nem szeretik a sok papírt), kérvény,  a szükséges engedélyek,  igazolások pl. telekönyvi kiv.

 Megkaptam az  50 % ot, ami 400 volt. A muka akkor kijött  380 eft ból  - az egy más kölségvetés szerint lett árazva - azt a vállakozók adták.

 Régen volt akkor még ilyen árak voltak.

 hát ha utólag számlákat kértek volna az baj lett volna.

 Volt olyan is _ egy fundamenta  kölcsönnél  ekkor béleltettem a kéményt - számlára, csináltatam meg a csatornát számlára és a hiányzó összegről a  lányom főnőke adta aneki felesleges számláit.

 

 

 De mint írtam  - ajánlat ingyen csak  hibátlan, teljes  dukumentáció esetén jogos.

 

 Persze a laikusokat néha megvezetik,  mindenben hibát talának. Na ilyenkor kell kérni a tervező segítségét.

 

 

 De nem tudom mire akarsz kijukadni ?

  Ha egy áruházban  55 vevő mustrálja meg az ajánlatot  és egysem vásárol  - ott már tényleg gáz van. Vagy kérnek a  leendővevőktől  díjat az ajánlatukért  ?

Előzmény: halaloszto (42153)