KalásziM Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41962

  Köszönöm a válasz ugyan nem teljes !

 

 

 "Szatmáriék bármikor kiadják a listát!!!" pont ők nem adták ki  - VIII ker.práter u.

 

 Hát nem is úgy kérdeztem  - hanem úgy, hogy  csak fel kell tenni valakinek  az talán csak ért az üzembehelyezéshez is. Nem a jogi dologra gondoltam.

 

 Ennyi munkájuk van a gázszerelőknek  ?

 Egyébként a Pestigáz emberei  svarcban vállanak javítást bekötést. (tűzhely konvektor, ) de nem kontárok. Gáznál kontárt nem hívok viszont a sok bábát nem szeretem.

 

  A zárt égésterünél mint írtam a tervezőt nem szándékozom kihagyni, de előtte tájékozódni akartam az üzleteben  - hát sok mellé beszélés volt.

 

 

 Viisza az egyszemélyes munkára : ha veszek egy használt készüléket, azt se vállalja egy szerelő. ???

 A gázművek ugyan a tavasszal azt mondta  - az üzembehelyező az ő kinyújtott keze - felhatalmazták a  meózásra, és  a jelentésre.

 Ez egy új  telepítésnél rendben is van, de pl. egy javításnál  - ezek szerint ott is jelenteni kell a művek felé  ?

 akkor mire jogosít egy gázszerelői igazolvány ? 

 Természetesen azzal tisztában vagyok ilyenkor nincs garancia, de ilyen rizikót csak vállal az ember.  

 

 

 Erre :   

 

 

Nem minden üzembe helyező cserél falikazánt. Én sem tettem soha, vagy legalább is ha lehetett.

 

 Nyilván sokat keresel, vagy nem értesz hozzá.

 csak van olyan üzembehelyező aki fel is teszi - ha nem hát nem kap megbizást !

 

 

 Van időm  - még kettő év a projekt.

 

 Tudod egy egyszerű gáztűzhelyt a hivatalos üzembehelyező  13 eft -ért végez  a szomszéd  gázszerelő meg aki szintén ért hozzá  7 eft ért.

 

 

 Más téma : egy  VIII. ker -i panzióban volt egy gázellenőrzés - műszaki szempontból.

 Egy kb. 50 -60 kW-os állókazán a pincében stb.  6000 m3/év fogyasztás. Hamar  végeznek a gázosok, majd 15 perc múlva jön vissza az egyik muki, hogy tenne egy ajánlatot a kevesebb gázfogyasztásra. Az óra két csonkja között van egy át kötés valami csappal - az leplombálva. Erre tett ajánlatot, hogy van tartalék plombája - van megoldás. Vagy keresni akart,  vagy sima provokátor volt.

 Az ajánlat természetesen elutasítva. Innen mentem a práter u.i szatmárihoz.

 

Előzmény: gmkiev (41957)