ef zé Creative Commons License 2009.12.13 0 0 8633
Hát az úgy volt, hogy kisebb combhúzódás ellenére sem lehetett kihagyni a vulkánt. Mégiscsak komoly megmérettetés ez túrázó és terepfutó körökben. Meg aztán szeretem is ezt a túrát.Rajtban Jaat-al megbeszéltük az új cipőt és a zempléni lefagysz várható nehézségeit, majd 7.55-kor kissé tétován, de útnak indultam.Nekem valahogy ez a túra mindig csak Csóványos után kezdődik. Néhány éve még nem szerettem a hosszú zöldet lefele Csóvi után, mert nem jó az a térdnek, de aztán pont emiatt vettem túrabotot és tegnap kifejezetten élveztem ezt a szakaszt. Futva egyébként sem tűnik olyan hosszúnak.A terv az volt, hogy a tavalyi hat harmincat azért illene hozni, tikon reménykedtem egy ennél jobb időben, de ez semmiképpen sem hat órán belüli titkos terv volt.Meglepett a havazás, de nagyon élveztem. A metsző szelet mondjuk annyira nem. NHH  1-nél az arcom jobb fele fagyott meg kishíján, Hollókő, Salgóvár környékén meg a bal felét dermesztette meg a szél.Valamivel Hollókő előtt ért be az első futó, szépen megfutogatta felfele és ez jó is volt arra, hogy én is erőltessem kicsit. Egy ideig sikerült is vontatnom magam, jó kis edzés volt végül. Ezt később is tudtam gyakorolni, mert Salgóvárnál előbb Lufi, majd Csanya ért utol, s később is jöttek a többiek, bár nem sokan, de rendületlenül Magyar völgynél majd Bányapusztánál.Nagyon hosszúnak tűnt a piros lefele Salgóvárról és bár szép tempóban futottam végig a szendvics és két pohár tea csak beleült lent a hasamba, mert Bányapusztáig  kínlódtam, itt döntöttem el, hogy mégsem indulok a Tortúrán, aztán azóta már meggondoltam magam megint:). Itt úszhatott el az a 2 perc, ami a 6 órán belüli eredményhez kellett. Itt is meg,hát a gyors kezdés mellett inkább egy egyenletesebb tempót illett volna választani és több emelkedőt megfutni. Bár a fene tudja…A Magyar völgy-Bányapuszta szakaszt leszámítva, ahol elfogytam és keservesen szenvedtem, alapvetően jól éreztem magam, próbáltam minél kevesebb időt elvesztegetni az EP-ken és ez működött. Tavaly kész voltam az NHH 2-nél és még üldögéltem is. Idén is kész voltam, de majdnem negyven percem volt, hogy beérjek időben. Taxi réten uccsó EP, aztán hajrá le a piroson. Vagy a dózerúton? Nem a rét bal sarkában megy a piros? Nem bírtam úgy tolni, mint kellett volna, kifutottam magamból mindent: 6:02  a vége, de így is kerek hatot írtak az itinerre. Bele se merek gondolni, mi van, ha a dózerúton nyomom. Még az „űridőket” is megközelítettem volna?

csóvi előtt