Törölt nick Creative Commons License 2009.12.08 0 0 2665
Üdv Mindenkinek!

Ezen fórumot, azt hiszem elég egyértelmű milyen célzattal hoztam létre (topikleírás).

Ha valakinek nem tetszik, az esetleg látogathat más fórumokat is...

Ill. itt lehet nyitni, újabb fórumokat:

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=46

Ez egy technikai fórum, ezért itt technikáról van szó, ezen fórumot nem azért nyitottam, mert véleményem szerint a technika fontosabb mint a kép tartalmi alakulása, hanem azért mert úgy vélem a technikához lényegesen jobban értek mint a kép tartalmának alakításához. Mivel nem vagyok tehetséges fotógráfus a képkompozícióról és egyéb esztétikai dolgokról, adott esetben van ugyan véleményem, de nem tartom magam felkent mesternek benne…

Természetesen az én véleményem is az, ha van két kép (vagy adott esetben, több) fontosabb a tartalmi mondanivaló, mint a technika ! … Megint más kérdés, hogy a képek tartalmi dolgairól vitatkozni, végtelenbe nyúló dolog, és nehéz konszenzusra jutni felette…

Ha valakinek olyan hozzászólása véleménye lenne, ami a képszerkesztésről szól, az egyáltalán nem off itt, sőt mindenkit bátorítanék, nyugodtan beszélgessünk képekről nem technikai szempontból…

Ha valaki szerint, túlzó a technika itt ezen fórumon, az akkor miért a technikai dolgokról vitatkozik, miért nem inkább a képszerkesztésről beszél, ill. ezen folyamatokról?

Eddig soha egyetlen tesztet nem végeztem az élességre, szemcsére vonatkozóan, hanem megpróbáltam az elém táruló látványt a tehetségtelenségemhez képest, viszonylag jól megfogni (nem sok sikerrel), ilyen esetekben, tapasztaltam olyan dolgokat amik összefüggnek, az élesség és szemcse kérdésével. Viszont a tónusok megjelenítése kapcsán rengeteg kísérletet végeztem, ez viszont már közelebbi kapcsolatban van egy kép kifejező erejével, hatásával…

És itt ismétlem, senkinek nem javasolom a ff. analóg technikával történő ismerkedést, denzitométer ill. szenzitométer beszerzésével ;-)

És itt megint megismételném, ebbe a méricskélős izébe, belesodródtam, mert jobb képet szerettem volna csinálni technikai értelemben véve. Más kérdés, közben rájöttem ezen méricskélések és ezzel kapcsoltban a szenzitometria, jobban kezdett érdekelni mint bármi más a fotózással kapcsolatban…

Mivel rájöttem, hogyan működnek ezen dolgok, ezért segíteni tudok azoknak akiket érdekel (ff. analóg)…

Amiről beszélek mérhető csekkolható dolgok, kár erről vitatkozni, ki kell próbálni…

Esetleges sértődésekkel kapcsolatban, nagyon méltányolom azt, ha valaki olvasgat, képzi magát, ez nagyon jó, viszont még hiteles szakkönyvek is adott esetben ellent mondanak egymásnak. És itt is hivatkoznék a topikleírásra, friss gyakorlati tapasztalatokat többre értékelek (Legyen csekkolható az információ) mint az olvasást… A másik a homályos fogalmak, kemény, lágy, éles életlen, mi a biztosíték rá hogy mindenki ugyan azt érti ezen fogalmakon? Pl. nekem fogalmam nincs a gyakorlatban mit jelentenek a vonal/mm adatok, mondjuk egy alap objektív esetén hány m-ről lehet elolvasni egy rendszámot egy 30x40 nagyítás esetén, tehát mi az összefüggés?

Az élesség ill. a szemcsézettség elég szubjektív dolog, kinél hol van a határ, ahol még elfogadható. És tényleg egy internetes tesztből hogy derül ki, az egyénnek megfelel é, egy adott felbontás, vagy szemcsézettség… Tudom nekem mi a megfelelő és hogy miből mit lehet kihozni (Természetesen az általam használt anyagokra vonatkozik.), egy másik egyén számára csak úgy derülhet ki, hogy ez megfelel neki vagy sem ha összefutunk és megnézi a nagyításaimat, és természetesen én is kíváncsi vagyok a másikéra.