gnius Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1556
Egyrészt egy Origo-s tipp, kicsit érinti a kérdésedet:

"1. KÖTETLEN BESZÉLGETÉS

* Igyekezzen oldottan és természetesen viselkedni.
*A beszélgetés során próbálja "eladni" magát és mondandóját. Semmiképp se érje be azzal, hogy csak igen-nemmel felel, hanem próbáljon meg 3-4 mondattal válaszolni minden feltett kérdésre.
*Fogadja el, hogy a vizsgaszituációban olyasmit is elmond magáról egy idegennek, amit egyébként nem mondana; amint kimegy az ajtón, a vizsgáztató úgyis elfelejti; az alap- és középfokú vizsga azonban a hétköznapi élethez és személyes problémákhoz kötődik, ezért az ilyen jellegű témák megkerülhetetlenek. "

Másrészt:

Az első témakörük egy része talán ide vág:

1. ÉN ÉS A CSALÁDOM
• bemutatkozás
• személyes információk
• a család, barátok, rokonok bemutatása
• saját maga és családtagjai foglalkozása. ezzel kapcsolatos tervek, elképzelések
• harmadik személy külső megjelenésének, belső tulajdonságainak, szokásainak leírása


Harmadrészt:

*Ha tanulsz, biztosan szóbakerül, hogy hol, mi a kedvenc tárgyad, mik a továbbtanulási terevid.
*Ha dolgozol, akkor hol, mivel foglalkozol.
*A hobbid fontos, hogy mit csinálsz a szabadidődben, mit csinálsz szívesen (kirándulás, disco, stb)


Egyébként pedig a szóbelin kétféleképpen kell tudni a kérdésekre (összesre) válaszolni:


a, általánosságban.
b, magadra szabottan

Így, ha az összes témából felkészülsz, akkor mindegyiknél olyan szemszögből is nézd, hogy Neked mi a fontos, te mit gondolsz a témáról.

Pl: egészséges táplálkozás:

a, a termelői zöldségek stb egészségesek, a gyorsétkezdék egészségtelenek

b, én kövér vagyok, mert túl sok zsíros ételt eszem, de elhatároztam, hogy ezentúl csak egészséges ételt fogok enni...

Ez most vagy segített, vagy nem :)

Üdv!

Előzmény: balayla (1553)