gnius Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1548
Szia!

Én eleve úgy kezdtem tanulni a nyelvvizsgára, hogy az összes témát kidolgoztam, de szerintem erre Neked most nem lesz időd.
Ha tudsz mondatokat összerakni, és csak a szókincsed hiányos, akkor sokkal kifizetődőbb lenne egy tematikus szótáron átfutni. Főleg azokon a témákon, amik rosszul mennek.
Bajnóczi Beatrix-Haavisto Kirsi Tematikus szótár angol nyelvből én ebből tanultam. Az ára is csak 1400 Ft.

Kb. ezeket érdemes kidolgozni, többinek a szavait átnézni:

-saját magadról, családodról röviden

-generációk együtt élése, egyedülálló szülő helyzete, egyedüli gyerek helyzete, sokgyermekes család helyzete

-lakásbérlés-szerintem ez fontos/gyakori téma.

-utazás: élménybeszámoló, KRESZ, balesetek

-vásárlás: tudjál panaszkodni, ez is fontos. Szóval, a hibás, lyukas, visszatéríteni, kicserélni, garancia, elégedetlen stb szavakat is nézd át

-időjárás: klímaváltozás, globális felmelegedés, ezt együtt a környezetvédelemmel: szelektív hulladékgyűjtés, stb Ezt sztem esszé-szerűen kérhetik. Valamivel kapcsolatban a véleményedet. Ezt érdemes előre betanulni.

-egészség: ez elég speciális szókészletű, fenti könyvből át tudod nézni.

-sport: nem tudom, érdemes-e csak egy sportágra kidolgozni, mert itt akármit kérdezhetnek, szóval, itt is a szavakat kell gyorsban átnézni. Megjegyzés: sportnemenként változik a pályák neve.

-EU: korábbi hozzászólásban bemásoltam egy kidolgozottat


Kb. ennyi.

Majd írd meg, hogy sikerült :)

Üdv
Előzmény: vanil (1547)