jagger3 Creative Commons License 2009.11.09 0 1 8390
A másik kirándulás pedig egy horvátországi hely , Zeljava.
Rákeresve minden megtudható róla.
Első ottjártamkor kibasztak 10 erc mászkálás után , másodjára először jó alaposan körbenéztem távcővel a felette lévő hegyről, ekkor estefelé a szürkületben hazamenve még mackóval is találkoztam.
Harmadjára alaposa felkészülve tértem visza , és a siker teljes volt.

1., az időpont megválasztása.
Annak akibe akar menni , számolnia kell a horvát és / vagy boszniai határőrök járkálásával, vagyis ha nem sikerül korrumpálni akkor kibasznak.
Én a horvát oldalt választottam.
Hajnalban vitt be a feleségem , a cuccok kirakodása után ki is ment , hogy a kocsit ne lássák meg.
Bemenet hajnal volt és nagy köd, így is csak lámpa nélkül lépésben mentünk be.
2., Logisztika
Amíg bent voltam , a feleségem elment és kint várakozott , hogy ne lássák meg a kocsit a járőrök. Amikor újra bejött értem (szar kigyalogolni cuccal) akkor kifelé jövet láttam elmenni a policia trepjáróját befelé :)))) nem tudtak kibannelni most.
3., felszerelés
Teflon védőruha , egész testet , fejet borító és gázálarc legalább 2 szűrővel.
3 órát voltam bent , a porosabb részeken olyan erőss a por hogy kb 1 óra után a szűrőn már nehezen ment a levegőzés.
Ajánlatos a cipők védelmére egy nejlonszatyor.
Gázálarc és védőruha nélkül ne is próbálkozz!!!
Csak erős idegzetűeknek ajánlom , hihetetlenül félelmetes , viszhangos és nyomasztóan kormos hely.
Ahogy egy haverom mondta:
Rossz hely.
4.,
Kijövet után ahogy a honvédségnél mutatták annó széllel szembe fordulva szépen levetkőzni és minden ruha után egy lépést a szélirányba. a külső ruházat és a gázszűrők kuka. a lámpát és a töbi ruhát zacsiba hog az esetleges por ne szennyezze a kocsit. utána otthon mosógépes mentesítés.

Váltóruhát , váltócipőt mindenkinek ajánlok.

Hát első körben ennyit , jöjjenek a képek , ajnos nincs sok mert a hegyben a portól és a koromtól nem lehet fotózni jól. ( legalább is nekem nem sikerült)
üdv
J.