lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39749
Sziasztok!

Adott egy turbó gázkazán a fűtési rendszer egyik felén, és egy vízteres edilkamin warm kandalló a másik végén.A kandalló most lett bekötve,próbafűtést a kandallóval nem tudtunk csinálni mert be kellett először a csőtermosztátot köttetni ami ugye már villanyszerelő munka.A fűtésszerelőmet nem tudom elérni, egyszerűen nem veszi fel a telefont.......(múltkor 3 héten keresztül nem tudtam elérni)Én marhára nem értek hozzá, de van 1-2 fura dolog a bekötéssel kapcsolatban.
A kandalló szivattyúja az utolsó radiátor után, a kandalló hidegvíz bemenő csövére van rakva a radiátor és a kandalló közé, ezután van felszerelve a csőtermosztát a bemenő hidegvízcsőre, ez normális így?Én úgy gondolnám, hogy a kandallóból kilépő melegvíz csőre kellene tenni a termosztátot,Ugye hogy lássa a szivattyú, hogy na ez a marha megpakolta a kályhát, akkor gyerünk indulhat a szivattyú had jusson el a forróvíz a radiátorokba is.Namármost én úgy vettem észre hogy a rendszerbe lévő 2 szivattyú a gázkazáné és a kandallóé egymással ellentétes irányba pumbálják a vizet.Úgy gondolom ez úgy van hogyha a gázkazán üzemel akkor mondjuk jobbra halad a víz a csövekben, viszont amikor kandalló dolgozik akkor meg balra.Javítsatok ki ha tévednék.A mostani bekötés szerint előfordul hogy a két szivattyú egyszerre megy és egymás ellen dolgoznak Ez azért van mert a kandalló kimenő melegvízcsöve átmelegszik amikor a gázkazán üzemel, és szépen lassan felmelegíti az egész kandallót hidegvízcsővestől csőtermosztátostol mindenestöl és ekkor bekapcsol a kandalló szivattyúja,Pedig a kandalló még sose volt begyújtva és a termosztát 60 fokra volt állítva!! Ez normális nem ég le a szivattyú vagy valami ilyesmi?Nem merem begyújtani a kandallót amíg nem látom tisztán a működési elvét.Nem szeretném a hőfokszabályzókat és termosztátokat összevissza csavargatni,hogy hátha jó lesz majd.Remélem érthetően írtam le a dolgot, tudom nem egyszerű telefonon autót szerelni de 1-2 jó tanács is jól jönne.