malévhoz,csak a hátszelesek kerülnek Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1848

Nos,én csak magam nevében tudok beszélni,és nem volna szerencsés általánositani...

 

Becsülöm azokat az embereket,akik mezőgazdaságból,a föld művelésből élnek.

 

Örököltem nemrég egy nagyobb darab földet,és volt szerencsém kicsit betekinteni ebbe világba,ezért ajánlották a kis dutrát,mint a magyar ipar egyik csodáját...

 

Megismertem a "földműves"ember logikáját,gondolkozásmódját,ami legtöbbször "mindenhállyal megkent"kapzsi,számitó,és egyébb pejorativ jelzővel illetett vidéki embert jelent,és sokszot tapasztaltam,nem a föld szeretete miatt műveli/nem művelik hanem az állami és unios támogatások megszerzése,a harácsolás miatt!

 

Akinek nem inge,természetesen ne vegye magára,és biztos vagyok benne,nagyon sok kivétel,nagyszerű gazdálkodó van,csak én találkoztam kivételekkel...

 

Visszatérve,nagyon szeretem a kis dutrákat,és nagyon sok darabot láttam,többnyire kis falukban.A valóban felujjitott szép darabokat 4-500 körül árulják,és biztos vagyok benne,ennyiért el is kel.Természetesen,nem nagy gazdaságok,hanem pár hektáros földek művelésére alkalmas,komfort nélküli kis erőgép.

 

Ki az a hülye,aki drágán szeretne venni,és olcsón eladni..??!Senki,aki normális.

 

Nagy különbség van azonban,egy teljesen restaurált gép,és egy spriccgittel lefujt lestrapált roncs között.Ha kéket pipukál,eszi a vizet,gumijai puklisak,hidraulikája nyöszörög,vizpumpája lötyög,nem biztos hogy az a gyári....

 

 

 

 

Előzmény: Dutrás Peti (1847)