sevenlife Creative Commons License 2009.10.27 0 0 4757
Én is nagyon örülök a "hangulat váltásnak", éppen ideje volt már visszatérni az eredeti témához.

Bár én még nem túl régóta vagyok Hollandiában (alig 6 hete) így csak egyetlen mondatot írnék amiért én szeretem ezt az országot:

Itt tudok dolgozni, nem úgy mint odahaza!!

Persze nekem is gyűlnek a pozitív tapasztalataim amit majd szép lassan megosztok veletek, de gyakorlatilag az előttem szólók már leírtak minden érdemlegest.

Ami talán még érdekes (számomra mindenképpen), hogy itt nem látok idegbeteg, kapkodó, türelmetlen embereket. Szeretem, hogy mindenki jókedvű, mosolyog (nekem ez jelenti a mindent!) az utcán előre köszönnek, a boltban kedvesek ha nem találok valamit (nem förmed rám, hogy "ott van b+ valahol keresd meg, nem látod, hogy más dolgom van!"), szeretem nézni a kocogó, futó, kerékpározó, lovagló embereket (a múltkor kinézek és egy kislány teljes lovagló cuccban a póni hátán - aranyos volt-), a tiszta rendezett házakat, jó érzés, hogy sehol sincs kerítés, max sövény ami éppen hogy csak jelzi a területi határokat, hogy nincs függöny az ablakokon, vagy ha van is max. estére húzzák be, szeretem az éjszaka megvilágított helységjelző- útba irányító táblákat, imádom a barátom konyhájában lévő "Quookert" ami egy másodperc alatt azonnal forró vizet ad a reggeli kávémhoz:-), jó dolog, hogy vasárnap lehet pihenni, mert nem fúr farag, kopácsol, ágat vág, füvet nyír, csattog-zörög a szomszéd (vasárnap tilos a munka, még a kocsit se moshatod le!), mosolyt csal az arcomra a biciklin kukát húzó emberek látványa, a szombaton hosszú sorban kígyózó menet a komposztáló állomás felé, de a legszebb látvány amikor reggel kinézek és a kert végében bájosan kérődzik a boci, mintha azt mondaná "jó reggelt ideje megint valami hasznosat tenni!"

Nagyjából eddig ennyi, folyt köv.:-))