nedus1965 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 6211
Tatabánya 30 (33)
Tanulságos futás volt a tegnapi Tatabányán . Két "célkitűzéssel" indultam neki : bele gyaloglás nélkül végig menni és 3 órán belül futni . Gyorsan elmondom , hogy egyik sem jött össze . 7:00-kor (pontosan) Rajt , László Szilvi indításával .3 kolléga elég tempósan elkezdte az első emelkedőket .Volt egy piros pólós srác aki nagyon ismerős volt , de egy jó darabig csak hátulról láttam . Nekem nagyon furcsa és szokatlan volt a 160-as pulzus , idén talán egyszer sem kerültem ebbe a tartományba . Kb. 3-4 km-nél kicsit tisztult a kép , lassan előre keveredtem és próbáltam beállítani a 150-es utazó pulzust . Ez már jobban esett , de legbelül egy kicsit aggódtam a gyors kezdés miatt .Az út tényleg példásan volt jelezve és minden kérdéses elágazásban a túra irányító lapja volt feltűzve , kivéve egy nagyobb elágazásnál , ahol meg kellett állnom az itiner nézegetéshez .Mire előhalásztam és elkezdtem értelmezni , utolért a piros pólós futó és határozottan mutatta az utat . Úgy gondoltam , talán bölcsebb lenne vele tartani , hiszen néhány szó után kiderült , hogy már többször járt itt , sőt . Ő tartja a 2:51-es pálya-csúcsot ! Tehát Te vagy a Fridman , világosodtam fel hírtelen !!!! Nagyon sok ember van , akit a topicról ismerek , de arcról csak mostanában azonosítom őket . Elég hamar kiderült , hogy teljesen eltérő a mai állapotunk .Fridman nagyon ment lefelé , és nekem meg inkább az emelkedők mentek , és persze a tájékozódás ! Többször is egy-egy elágazásban „verődtünk” össze , mikor éppen tanácstalanul , de legalábbis bizonytalanul nézelődtem . Szarvaskút (24 km) után újabb emelkedők jöttek és lassan elszakadtunk egymástól .Hogy éppen mennyire , azt nem igen lehetett tudni , eléggé ködös-párás volt az idő . Ezen a szakaszon már nem volt gond a tájékozódás , egyre több túrázó jött szembe . Emlékeztem rá , hogy innen már ugyanazon az úton megyünk a célig . Az utolsó ponttól már alig 3 km a cél és éppen ezért próbáltam megnyomni a végét .Eközben nem figyeltem eléggé , és csak a szemből érkező gyalogosokat néztem , akik ( mint utólag kiderült )rossz irányból jöttek .4-500 m-er után gyanús lett a dolog , itiner elő és fordulás vissza ! Egy „kicsit” mérges voltam magamra . Mire visszaértem a jó útvonalra éppen megláttam Fridmant elfutni . Mivel innen már szinte végig lejtett a célig , tudtam , hogy nincs ellene sok esélyem , de azért meg próbáltam . Nem tudom Ő milyen iramot ment , de nekem végig 4 perc alatt volt itt a tempóm , és távolodott .Az utolsó 1 km-en már kiengedtem , jó érzésekkel akartam célba érni . Így nem sikerült a 3 óra , néhány másodperccel kicsúsztam .
Néhány tanulság : nem árt tanulmányozni a futás előtt az itinert , mert ahogy a nagy elődök fogalmaztak : „ a terepfutás nem fű nyírás , néha felfelé is kell nézni „ ! Aztán az is hasznos , ha az ember a saját tempóját futja , főleg az elején . Ebben az évben 6 perc/km tempónál nem futottam versenyen (terepen) itt meg 5:30-as átlag lett . Persze , ezt is ki kell próbállni , és egy ilyen viszonylag könnyű és rövid távon belefér .
Gratulálok Fridmannak , ezek után még jobban tisztelem (Őt) és a 2:51-es időt . Lesz mire hajtani jövőre !
nedus