mtb Creative Commons License 2009.10.10 0 0 5978
Less Nándor 60 TF 2009

Péntek este még nem igazán voltam biztos benne, hogy akarom-e ezt a futást. Egyrészt városunkból (117 km Cserépfalutól) senki nem akart most velem jönni, másrészt az összes időjárás-előrejelző honlap esőt jósolt, ázni meg nem volt kedvem (annak ellenére, hogy esőben jobban megy a futás, mint melegben...:). ¾ 5 kor indultam, reggel fél 7-kor értem az iskolába, ahol gyorsan beneveztem, átöltözem, és vártam a rajtot. Alföldi futó lévén, ez volt az 5. hegyi futásom ebben az évben (Téli Mátra 40, Téli Margita 40, Montrail 60 és a Bükki Hegyimaraton). Ezenkívül csak síkon futottam (nálunk a legnagyobb emelkedő a Keleti-főcsatorna hídja...:) ezért eldöntöttem, hogy óvatos leszek, mert a Montrail 60 utolsó 20 km-re – hogy finoman fogalmazzak – nem esett túl jól...

7:05-kor elindultunk. Az első 10-15 km-en kiderült, hogy kik azok, akikkel megpróbálhatok együtt haladni. Tájékozódási képességem nem áll a helyzet magaslatán, ezért egy olyan futótárshoz (nedus 1965) csatlakoztam, akinek a sebessége is megfelelt, a GPS-ére pedig rá volt töltve az útvonal.  Szépen haladtunk, az első problémánk a Pazsag-völgyi ellenőrzőpont hiánya volt, de szerencsére nem kerestük túl sokat, beletörődtünk, továbbhaladtunk... Ezután a GPS track letérített bennünket a könnyebb haladást biztosító dózerútról – azaz a valódi pályáról -, és egy jóval nehezebb sárga jelzésen jutottunk el Répáshutáig, begyüjtve kb. 1,3 km pluszt. A Bánya-hegyi parkolónál meglepődve tapasztaltuk, hogy egy addig előttünk levő, 5-6 fős gyorsabb csapat csak utánunk ért oda –vesztükre ők tovább keresték a nem létező ellenőrzőpontot...

Innen már eseménytelenebbül telt az idő, a pontokon rendesen frissítettünk,  közben megállapítottuk, hogy a verseny elején és végén tökéletes a kijelölés, de középtájon már nem annyira...Gondolom, a rövidebb távokat választó túrázóknak akartak kedvezni. Aki 60-at fut, annak biztos a kisujjában van a pálya – gondolhatták...

Szerencsére a Montrail-en átélt legyengülés elmaradt, köszönhetően az időben bevitt géleknek és egyéb PBAR termékeknek.

A verseny utolsó 10 km-én rengeteg túrázót kellett előzni, főleg lejtmenetben, de ezt már kibírtuk valahogy. Az utolső mászásnál, a karalábé(?)föld után már erősen görcsöltek a combjaim, hiába, nem vagyok ehhez hozzászokva. Végül aztán 7:01-es idővel értünk az iskolába, én ezzel bőven elégedett vagyok. A célban a szervezők elnézést kértek a hiányzó frissítő és ellenőrzőpontért – kiderült, hogy a jelzést valaki eltávolította, így a „személyzet” nem találta meg... Az én GPS-em végül 61,1 km-t mért, tehát az 1,3 km-es plusszunk valahogy csökkent – pedig annak a sárga útnak a kivételével mindenhol a jelzésen haladtunk. Az átlagsebességünk 6:53 km/perc  lett.

Gratulálok minden teljesítőnek, futó(fórum)társamnak nedus1965-nek pedig köszönet, hogy elviselte társaságomat :)