zordonC3 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 38908
Nem tudom nem vagyok szaki... Én mindenesetre körönként külön a be- és kijövő pontnál lebontanám a rendszerről a csőszakaszt és külön mosnám át. A 16 csövemből én háromnál értem rá megcsinálni eddig (nem volt csak pár percem) nagyon durva dzsuva ami 15 év után kijött belőle... És nem volt eldugulva, fűtött rendesen a rendszer.

Ha jól értelek, a padlófűtés-csövet bontás nélkül az osztónál és a gyűjtőnél is le tudod választani ugye?

Mert ha nem teszed meg csak az egyik felén, továbbmegy a rendszerben és máshol okoz dugulást... Mondjuk a kazán mélyén...

A desztvizet én a te esetedben szivattyú nélkül gondoltam (persze nekem könnyű, hiszen a csapból kvázi az folyik), felvinni a padlásra valami tartályt, ballont, akármit, teletölteni vízzel, slagot belőle a cső bemenetére és a túloldalon meg engedni a WC-be. Gravitációval ha meg tudod csinálni, nem biztos hogy kell szivattyú...

A desztvizet mérlegeld, nem tudom mekkora a rendszeredben a keringetett víz mennyisége, de komoly mennyiségű desztvíz kellhet... Ugyan nem drága de ekkora mennyiségben...

Vannak különben adalékok is, ezekről semmit nem tudok, amelyek korróziógátlók stb.

Én inkább azt csináltam hogy nyaranta (amíg bírták az elosztók) leengedtem úgy vizet a kazánnál hogy a tetején a kiegyenlítőbe más folyamatosan töltötte utána (nem futott ki üresre), és lecseréltem a nagyját.

Olvastam itt a fórumon hogy maga a vízcsere sem biztos hogy túl jó "friss" vízre, mert annak korrózív hatása erősebb mint "az állott" vízé. Dugulásnál persze ez nem kérdés.

Még 1 vmi végezetül, ismerek olyat aki akváriumokba használható lágyító löttyöt önt a fűtésrendszerbe + csapvizet, ez nem csak a nehézfémeket hanem a korrozív anyagokat is kicsapja (a halak direktbe beletehetők az ilyen vízbe nem káros az egészségre). A lágyító lötty is drága (5 deci kb 2e ft), pl ilyen a Sera Aquasafe, de 10L-hez kell egy fél kupaknyi (50ml) kell csak.

Hát nem tudom várom az okosok majd miket szólnak ezekhez.

Előzmény: Faterson (38905)