f_k Creative Commons License 2009.10.05 0 0 51641

Kipróbáltam a King Longot.

 

Hatvan Gyöngyös.

 

33 perc nem volt sajnos kényelmes.

 

Gyöngyösről Egerbe a HHY827 EAG Scania 395 ? öst próbáltam ki.

 

Nekem a körülményekhez képest túl jó állapotú HHY827 es  tűnt fel, nagyon ment a kocsi.

 

Olyan nosztagia érzésem volt.

 

A buszon 30 fős utazóközönség utazott, voltak Bp Eger utasok is, de a járatnak helyközi funkciója is van Gyöngyös Eger között.

 

Tehát nem voltak álló utasok ezen a alapjáraton ami betért Gyöngyösre.

 

Valahogy a Scania moci hangja jobban teszik, mint a KING Long.

 

King Longot, előtte Eger Gyöngyös Toronyház ill.  Eger Hatvan között próbáltam ezen kívűl előtte.

 

Sajnos szűk ülések vannak benne és  kissé hangos a King Long.

 

Természetesen jobb, ha van ülőhely, ezt megértem, de Budapest Eger között van egy érdekes verseny.

 

Mivel az AGRIA VOLÁN másodrészeket(harmadrészeket) indít, ezért a kedves utasnak nálluk van ülőhelye.

 

A VOLÁNBUSZ esetében gondolom nem volt eszköz, pénz a járműbeszerzésre.

 

Ezért, meg más szempontok alapján alvállakozókkal próbált meg gondjain enyhíteni.

 

Gondolom nekik üzletileg ez volt a megfeleleő, legolcsóbb.

 

Én jó megoldásnak azt tartom, ha a megyei(területileg illetékes) Volán próbál megoldást találni a problémákra. Volt is szó, hogy az AGRIA átvette volna a vonalakat, de végül ez elmaradt mert a pénzügyi részletekben nem tudtak megegyezni/2006 körül/.

 

Van ahol a verseny egy kínálati menetrendet hoz létre.

 

Tény a Volánbuszos időpontoknál a szombati megnövekedett forgalom pl főiskolások miatt ez csak másodrészekkel lehetséges.

 

Én is utaztam szombaton 6.25 ös Bp Eger Jósvafőivel és megdöbbentem amikor 2 busz nem volt elég, és álltak sokan a 2 órás úton.

Előzmény: ujfigura (51640)