sziporka66 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 117
Nagyon, nagyon köszönöm a válaszod!

Én is érdeklődtem, és aki már benne van a rehab programba jót mondott róla.

A kérdésem még az lenne, hogy indult e tanfolyam nálatok, mert itt létszám hiány miatt januártól még semmi nem indult?

 

Nálatok indul tanfolyam?

 

Azt mondták: Esetleg ha egy szakmára meglesz a megfelelő létszám, csak akkor indítanak.

Az tudom, hogy mindenkinek a tanfolyam előtt orvosi alkalmassági vizsgálaton kell részt venni és csak utána, ha az orvos engedélyezi, akkor mehet a kijelölt tanfolyamra.

Később gondolom majd egyre több személyt, érint, hisz még a legelején van ez a dolog.

Az nem vehet részt, akinek az egy betegsége meghaladja a 67% -ot.

Akinek több kis betegsége adja ki a 67% -ot ami jelenleg 50% -nak felel, meg azok részt vehetnek a programban.

Itt is volt olyan személy, aki szeretet volna rehabra menni, de emiatt kiesett.

 

A negatívomról csak, az, hogy akinek özvegyi és rokkant nyugdíja, járadéka van, annak ez a Rehab Járadék nem jó, mert ha igénybe veszi, akkor megszűnik az özvegyi és a rokkant járadék.

Az egyik ismerősöm most így járt és így sokkal, sokkal kevesebbet kap mind az előtte.

Sajnos a „rehabilitációs mentor”, ezt nem közölte vele.

 

Ja és még ugy tudom, hogy a rehabilitációs járadék ellen fel lehet, lebbeni és kérni a rokkant járadékot.

Azt nem tudom ennek vannek e következményei, mert nincs az ismeretségi körömbe, aki ezt megtette volna.

Ha tudtok ilyent, írjátok meg!

 

Természetes, ha valamit tévesen tudok nyugodtan, javítson ki, aki ért hozzá hisz én is csak most tapogatózom, szerzem be az infókat, és az lehetnek persze, hogy ezek tévesek.

Előre is bocsánat érte!

Szerintem, majd egyre több embert érint ez a téma.

Bárki, aki tud még infót a témával kapcsolatban, kérem dobja majd fel!

Köszönöm mindenkinek!

Előzmény: bözse64 (110)