lg23 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7464

nekem megvan az 1944 őszi szezon sorsolása, ez alapján az 1. fordulóban, augusztus 27-én, Ungváron játszották le az Ungvári AC - Újvidéki AC mérkőzést. Illetve lehet, hogy később módosult a sorsolás, mert pl. az eredetileg november 1-re kisorsolt Újpest-Szeged meccset is szeptember 10-én játszották le végül.

 

100%, hogy ez a Mészáros István nem azonos az újpesti Mészáros Istvánnal?

 

Ugyanis az Újpest egyértelműen azt a Mészáros István igazolta le, aki

 

1. 1938-ban, 7 évnyi olaszországi edzősködés után hazatért Magyarországra

2. Ennek ellenére 1938/39-ben a Beogradski SK edzője let 1938. júniusában

3. 1939-ben az utolsó meccse a Beogradski SK edzőjeként 1939. július 15-én az Újpest-BSK KK elődöntő volt

4. 1939. szeptember 3-án már az Újpest kispadján ült, és egyértelműen azonos az ex-BSK edzővel, az újpesti vezetőknek a KK-meccsen tetszett meg!!!!

5. 1940 nyarán távozott Újpestről és újra  Beogradski SK edzője lett!

 

Ezt követően 1941 és 1944 között az Újvidéki AC vezetőedzője egyértelműen egy Mészáros István nevű edző volt, de nem tudom, hogy azonos-e az előbbivel.

 

De az, hogy az 1939/40-es újpesti Mészáros István edző azonos a Beogradski edző, és azt megelőzően 7 évig Olaszországban edzősködő Mészáros Istvánnal, az 100%

 

Szóval nekem úgy tűnik, hogy Mészáros István Sabaria és Újpest FC válogatott játékos játékos azonos Mészáros István Újvidéki AC, Újpest FC, Beogradski SK edzővel, és azonos azzal a Mészáros Istvánnal is, aki 1944 őszén elhunyt Újvidéken.

Előzmény: Viktória FC (7458)