J1ellenor Creative Commons License 2009.09.07 0 0 5570
Halihó mindenkinek. Porszívót szeretnék venni,úgy gondoltam picit tájékozódom, reggel meg is találtam ezt a topic-ot és végigolvastam:)én állat. jöhet a nagy kérdés? milyet vegyek? mindegyiknek van előnye hátránya,és ráadásul nekem is van porallergiám(és daikinom is:)is. olvastam zeki irományait is az elejétől... Végül is ajánlanád a mielé-t? Tartós,jó,és nem utolsó sorban szűrőkkel ellátott gépet szeretnék,bár engem még mindig nagyon érdekel a vizes szűrésű gép mert abban már nem száraz por rakódik le.(először a vízzel működő légtisztítómat is lehúzták,vettem egy daikint is,és nem kapcsolt magasabb fokozatban mellette amit a klímatechnikás srác is elismert,csak arra kell figyelnem,hogy napi szinten tiszta víz legyen benne.)Mivel eleget szenvedtem a különböző allergénektől,úgy döntöttem,hogy egy jó gépet akarok,ami sokáig jó. dyson? karcher?miele? mindegyikből az allergén szűrőset néztem. A karcherböl egy vizes szűrésüt is jól megnéztem magamnak.Természetesen én sem akarom mindig takarítani,de ha ez az ára akkor mindegy,csak rend legyen,és ne kelljen megállnom fél szobánként szűrőt takarítani,vagy a gép melegedése miatt perceket pihentetni. nálunk is fogyóeszköz a porszívó:) kb 150nm-es családi ház takarítására kell,akár napi szinten is,ha az allergiám is úgy kívánja,kb 45-50 nm szőnyeg(két szinten összesen).A motoros kefe sem elvetendő dolog,bár nem tudom hosszú távon jó-e ,és bírná-e a porszívóval együtt,ne legyen kicsi a tartály.legyen az akár vizes,porgyűjtős,vagy bármi.. A cyklonos rendszer a dysonnál mennyire,hatásos,és tartós? Bár az igaz,itt egy kicsit az 5 év gari is sokat nyom a latba,csak kicsinek tűnnek a gépei. Igazából bármelyik megoldás felé tudnék hajlani,ha megfelelő érv szólna mellette. Szóval dyson dc 23 allergy,karcher ds 5600,vagy valamelyik komoly porszívójuk,esetleg miele medic air s4280,s5281,s5781? Esetleg,ha van még más típus amit ajánlani tudtok,azt megköszönném. Az ár,az igazából mellékes,bár 300at nem adok ki érte(lux és a többi ügynökös ,tv-shop os trutyik nem érdekelnek.Elnézést a hosszú sorokért,és előre is köszönöm.