Angelica Archangelica Creative Commons License 2009.09.05 0 0 510
És ha operációs rendszert cseréltettem a bérelt IBM gépemen? Ugyanis azon eredetileg Uhu-Linux operációs rendszer volt, de az nem volt semmire sem használható: pl. semmiféle csatolt file-okat, még word-dokumentumokat sem tudtam vele megnyitni. Ráadásul, az egyetemen statisztikát tanultunk, és SPSS program kellett a gépre, ami szintén nem működött Linux operációs rendszerrel, ezért kénytelen voltam lecseréltetni az Uhu-Linuxot Windows 98-ra egy informatikus ismerősömmel......
Azóta már nincs szükségem arra az IBM gépre, mert egyébként is használhatatlanná vált: lassú, az e-mail levelek nem mennek át rajta, sőt, már a betárcsázás, a modem sem működik......
5 éve bérelem ezt a gépet, és most kérnem kellene egy új, gyorsabb gépet, de eddig nem mertem ezt megtenni, mert hátha megbüntetnek, amiért operációs rendszert cseréltettem. Igaz, az eredeti Uhu-Linux operációs rendszer egy CD-re van mentve, amit szükség esetén oda tudnám adni a Rendszergazdának......
Kérdésem az lenne, hogy büntethetnek-e azért, hogy operációs rendszert cseréltettem, mert sajnos, arra nem lenne pénzem, hogy 1 összegben 15 havi bérleti díjnak megfelelő összegű büntetést fizessek..... Ugyanakkor viszont egy számítógép amortizációs ideje 3 év, és mivel már 5 éve bérelem, a 3 év már bőven letelt......
Tudna valaki nekem tanácsot adni ebben?
Előzmény: Belekotty (492)